REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Starsze smartfony Samsunga nauczyły się nowych sztuczek. Ucieszą się zwłaszcza gracze

Samsung Galaxy S23 przyniósł wiele usprawnień w działaniu telefonu, a teraz z jego dobrodziejstw będą mogli skorzystać użytkownicy starszych modeli Samsunga.

14.02.2023
20:47
samsung galaxy s23 ultra front
REKLAMA

Granie w wymagające gry na telefonach wiąże się z pogodzeniem dwóch skrajnych rzeczy - można nastawić się na wydajność, ale spowoduje to znaczące zużycie prądu, a w konsekwencji krótki czas pracy urządzenia. Drugą opcją jest ograniczenie wydajności przy jednoczesnym mniejszym zużyciu prądu, co pozytywnie wpływa na żywotność baterii. Kompromisem jest granie na telefonie podłączonym do ładowania. Wtedy może i nie mamy najwyższej wydajności, ale za to telefon grzeje się od prądu i obciąża baterię.

REKLAMA

I wtedy cały na biało wchodzi Samsung

Nowością wprowadzoną w Samsungu Galaxy S23 jest funkcja, dzięki której gracze mogli grać podczas ładowania baterii bez obawy o problemy z wydajnością i żywotnością baterii. Aplikacja Game Booster umożliwiała w tych modelach sterowanie przepływem energii, w taki sposób, że ładowarka zasilała bezpośrednio procesor telefonu bez ładowania baterii. Dzięki temu gracze mogą grać na podłączonym telefonie bez problemów z wydajnością, grzaniem się baterii i bez skracania jej żywotności. Funkcja jest na tyle dobra, że teraz Samsung planuje ją wprowadzić w swoich innych telefonach.

REKLAMA

Obecnie trwa jej implementowanie dla modeli z rodziny Galaxy S22, Galaxy A73 oraz Galaxy Z Fold 2, 3 i 4. Co ważne - implementacja odbywa się w drodze aktualizacja aplikacji Game Booster w Galaxy Store. Gdy uda się zaktualizować aplikację, należy wejść w Game Booster i tam ręcznie włączyć te tryb. Telefon musi być naładowany w co najmniej 20 proc. Tym sposobem Samsungi zmieniają się w telefony o lekkim zabarwieniu gamingowym.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA