REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Ten tyci przenośny komputerek ma 43-calowy wyświetlacz

Czy zawsze wszystko musi mieć jakiś większy sens? Popularna para YouTuberów uznała, że niekoniecznie. Wspólnie zbudowali największy laptop świata. Maleństwo waży raptem 45 kilogramów.

25.02.2023
17:16
największy laptop świata
REKLAMA

Największym rozmiarem laptopa na dziś, przynajmniej jeśli chodzi o komputery produkowane masowo, jest przekątna ekranu 17 cali (21-calowy rekordzista to Acer Predator 21X). Ta granica wydaje się sensowną. 17-calowy komputer nadal relatywnie łatwo schować do plecaka, a zapewnia już całkiem sporą przestrzeń roboczą. Choć Evan i Katelyn uważają inaczej.

REKLAMA

To prawdopodobnie jeden z najbardziej niepraktycznych projektów informatyczno-technicznych, ale kogo to obchodzi. Parze YouTuberów udało się zbudować, wedle ich wiedzy, największy laptop świata. Działa wspaniale. Choć mając na uwadze jego rozmiar i masę, większość desktopów bywa bardziej poręczna.

Największy laptop świata. Czyli jaki?

REKLAMA

Podzespoły komputera pochodzą z mini-desktopa NUC 11, który jest oferowany przez Intela. Płytę główną majsterkowicze przenieśli do obudowy wykonanej z drewna, która jest wzmocniona metalowymi elementami konstrukcyjnymi. Jak opowiadają entuzjaści w swoim materiale, największym wyzwaniem okazały się zawiasy łączące masywny wyświetlacz z podstawą - nieoczekiwane zamknięcie klapy podczas pisania mogłoby połamać palce użytkownika.

Na komputerze tym paradoksalnie powinno się całkiem wygodnie pisać. Korzystając z faktu, że miniaturyzacja tego komputera raczej nie dotyczy, para konstruktorów zamontowała w nim klawiaturę mechaniczną Redragon K605. Gładzik jest rozmiaru tabletu. Komputer ma zainstalowane dwa 150-watowe akumulatory o pojemności 167 Wh każdy. Komputer raczej nie wejdzie do masowej produkcji, za to czeka na potwierdzenie rekordu przez redakcję Wielkiej Księgi Guinnessa.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA