REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Zamień home office na klaustrofobiczną skrzynkę. Dzięki Project Ghost "poczujesz się jak w domu"

Z jednej strony innowacyjny projekt umożliwiający komfortowe wideokonferencje, z drugiej dziwaczna, klaustrofobiczna skrzynka przywodząca na myśl wynalazki lat 50. XX wieku. Oto Project Ghost, który według Logitech ma być przyszłością komunikacji na odległość.

05.02.2023
11:26
Zamień home office na klaustrofobiczną skrzynkę. Dzięki Project Ghost "poczujesz się jak w domu"
REKLAMA

Jednym z głównych argumentów pracodawców na rzecz pracy z biura jest fakt, że mogą oni zobaczyć pracownika w całej jego okazałości, a nie jedynie obraz twarzy przekazywany przez kamerę internetową. Nie chodzi tu jedynie o kontrolę, ale raczej o lepszą komunikację i zgranie z resztą zespołu. Podobne argumenty stawiane są również przez dydaktyków - tak w szkołach, jak i na uczelniach wyższych.

Logitech obecnie pracuje nad dość klaustrofobicznym rozwiązaniem, które pogodzi zarówno entuzjastów pracy zdalnej, jak i innych członków organizacji pragnących nomen omen pełnowymiarowej współpracy.

REKLAMA

Project Ghost to przyszłość home office. Logitech pracuje nad magiczną skrzynką

Oczywiście sama technologia pozwalająca zobaczyć nam drugą osobę w pełnym, trójwymiarowym obrazie już istnieje. Co prawda nadal jest ograniczona do awatarów, a modele owych awatarów możemy zmieniać i upiększać, nie oddając w stu procentach prawdziwego wizerunku swojej osoby.

Jednak nie to stanowi problem. Problemem jest fakt, że trudno sobie wyobrazić, aby w biurach ktokolwiek nosił stale okulary/gogle VR/AR. Dlatego już od jakiegoś czasu rozwijane są technologie, które pozwoliłyby na zdalną komunikację w pełnym 3D.

Swoją propozycję w maju 2021 roku zaprezentowało Google. Project Starline miał zastąpić platformy takie jak Google Meet, Zoom czy Microsoft Teams dając użytkownikom możliwość zobaczenia siebie w formie pełnowymiarowych modeli, bez zbędnych nakładek na ciało lub głowę. Aczkolwiek Starline nadal narzucał użytkownikom konieczność przebywania w pobliżu specjalnych czujników.

REKLAMA

Teraz nad podobnym projektem pracuje Logitech. Project Ghost - w przeciwieństwie do Starline - nie jest oparty na nowatorskim systemie czujników, a wykorzystuje technologie już powszechnie oferowane przez Logitech w nowym wydaniu. Projekt kabiny to połączenie wspólnych wysiłków Steelcase - amerykańskiego producenta mebli oraz Logitech, które wyposażyło mini pokój konferencyjny w niezbędny sprzęt - w tym w teleprompter. Oprócz wyświetlacza, ukrytego mikrofonu, kamery oraz zestawu głośnikowego, w Project Ghost umieszczono także niewielką sofę i stolik.

Jak podaje serwis CNET, Project Ghost zostanie oficjalnie pokazany światu podczas nadchodzących targach Integrated Systems Europe (ISE) w Barcelonie.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA