REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Uaktualniłeś iPhone'a i korzystasz ze Zdjęć Google? Tak mi przykro

Apple opublikował wczoraj uaktualnienie do iPhone’a, które usuwa wykryte niedawno usterki. Niestety wprowadza też nową. Uniemożliwia korzystanie z wyjątkowo popularnej usługi Zdjęcia Google.

14.02.2023
14:23
Uaktualniłeś iPhone'a i korzystasz ze Zdjęć Google? Tak mi przykro
REKLAMA

Zdjęcia Google to jedna z najpopularniejszych usług do magazynowania i katalogowania zdjęć. Usługa jest dostępna niemal na każdy rodzaj konsumenckiego urządzenia i jest postrzegana za jedną z najlepszych w swoim rodzaju. Między innymi za sprawą świetnie działających algorytmów rozpoznających osoby i obiekty na ekranie, dzięki czemu wyszukiwanie i katalogowanie fotografii w Zdjeciach Google to znikoma fatyga.

REKLAMA

Niestety, od wczoraj usługa przestała być dostępna dla użytkowników iPhone’ów i iPadów. Konkretnie tych, którzy zdecydowali się zastosować opublikowaną wczoraj przez Apple’a poprawkę do tych urządzeń. iOS 16.3.1 / iPad OS 16.3.1 usuwają relatywnie mało usterek, ale i tak dla bezpieczeństwa powinno się jak najszybciej je zainstalować. No chyba, że korzysta się ze Zdjęć Google. Wtedy to nie.

Zdjęcia Google nie uruchamiają się na iPhone. Co robić?

Na ten moment nie jest jasne co konkretnie jest problemem: wadliwa aplikacja czy problem z samym systemem. Faktem jest jednak to, że aplikacja Zdjęcia Google błyskawicznie się zawiesza przy próbie jej uruchomienia i od razu jest zamykana przez system.

REKLAMA

Jest wysoce prawdopodobne, że ów problem uda się rozwiązać prostą aktualizacją z App Store. A więc że Google niebawem opublikuje nową wersję aplikacji, która nie będzie już sprawiać problemów i nie trzeba będzie czekać na kolejne uaktualnienie systemu iPhone’a bądź iPada. Innymi słowy, zalecamy cierpliwość i ewentualnie ręczne sprawdzanie raz na kilka godzin aktualizacji na App Store (mechanizm automatyczny działa z pewnym opóźnieniem).

Niestety, aktualizacji oprogramowania iPhone’a i iPada łatwo cofnąć się nie da. Cierpliwość pozostaje więc jedynym wyjściem. Tymczasowo ze Zdjęć Google można też korzystać za pomocą przeglądarki internetowej w iPhonie i w iPadzie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA