REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Discord ulepsza Podium. Od teraz podzielisz się obrazem z ekranu albo kamerki

Jeżeli lubisz uczestniczyć w Podium, ale nudzi cię jego wyłącznie głosowy charakter, to Discord przygotował małą niespodziankę. Od dziś prezenterzy będą mogli wzbogacić je o obraz z kamerki i ekranu, a słuchacze zyskają dwie opcje, które umilą tak słuchanie, jak i oczekiwanie na Podium.

14.02.2023
20:15
Discord ulepsza Podium. Od teraz podzielisz się obrazem z ekranu albo kamerki
REKLAMA

Większe społeczności na Discordzie przez lata zmagały się z problemem nieposiadania dedykowanych funkcji masowego zarządzania uczestnikami czatów głosowych. Niemalże dwa lata temu do popularnego komunikatora została dodana funkcja podium, która łączy w sobie elementy czatu głosowego oraz sceny, na której uczestnicy mogą bez problemu występować przed innymi użytkownikami.

Jednak dotychczas Podium było ograniczone tylko i wyłącznie do komunikacji głosowej, co oznacza, że jego uczestnicy nie byli w stanie komunikować się za pomocą wiadomości głosowych, ani też prezentować obrazu z kamery lub udostępniać ekranu. Teraz się to zmieni.

REKLAMA

Podium już nie tylko głosowe. Teraz na scenie zagości wideo i udostępnianie ekranu

14 lutego Discord ogłosił dodanie do Podium funkcji wideo i udostępniania ekranu. Od teraz prezenterzy na Podium będą mieli możliwość pokazywania się na kamerze oraz udostępniania ekranu - zarówno na komputerach, jak i na urządzeniach mobilnych. Discord zaznacza, że funkcje będą miały swoje limity: jednocześnie udostępniać obraz z kamery może do pięciu prezenterów, z kolei ekran - maksymalnie jeden.

REKLAMA

Ponadto do kanałów Podium zostanie dodany czat głosowy, na którym będą mogli udzielać się wszyscy słuchacze. Oprócz tego w czasie oczekiwania na start Podium komunikator będzie grał muzykę.

Według zapewnień Discorda nowe funkcje są już dostępne w komunikatorze.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA