REKLAMA

Do Windowsa trafia nowy widżet. Pomoże sprawdzić, co się dzieje na twoim telefonie

Funkcja widżetów w Windowsie 11 jest nadal frustrująco ograniczona. Na szczęście pojawiło się coś nowego, co zainteresuje tych użytkowników komputerów, którzy również korzystają z telefonu bądź z tabletu z systemem Android.

27.01.2023 14.12
Do Windowsa trafia nowy widżet. Pomoże sprawdzić, co się dzieje na twoim telefonie
REKLAMA

Jedną z nowości wprowadzonych do Windowsa 11 są widżety. Niestety widać po nich, że cały mechanizm został zbudowany naprędce, a zespół inżynierów odpowiedzialny za mechanizm wyraźnie nie wyrobił się ze wszystkimi terminami. Co zresztą Microsoft częściowo sam przyznaje.

REKLAMA

Widżety w Windowsie 11 miały bowiem funkcjonować tak, jak na innych systemach. Twórcy aplikacji mieli mieć możliwość dodawania do nich opcjonalnych widżetów, które użytkownik na życzenie może sobie uaktywnić. Tymczasem na dziś możliwe jest korzystanie tylko z widżetów zapewnionych przez Microsoft. To się zmieni, beta-testerzy Windowsa mogą już bawić się chociażby prototypem widżetu dla Meta Messengera. Na dziś jednak wybór widżetów jest bardzo ograniczony.

Aplikacja Łącze z telefonem właśnie dostała widżet. Powiadomienia z telefonu i tabletu bezpośrednio na Pulpicie Windows.

Microsoft rozpoczął proces aktualizacji Aplikacji Łącze z telefonem, więc jeszcze nie wszyscy użytkownicy mają dostęp do nowego widżetu. Ręczne sprawdzanie aktualizacji w Microsoft Store niekoniecznie pomoże, nowa aplikacja jest udostępniana falami do kolejnych grup użytkowników. Jeżeli jednak ktoś już otrzyma jej aktualizację, w panelu wyboru widżetów pojawi się nowa pozycja.

 class="wp-image-3159456"
Nowy widżet Łącza z telefonem w Windows 11

Widżet Aplikacji Łącze z telefonem jest relatywnie prosty, ale chyba właśnie o to chodziło. Może wyświetlać powiadomienia z telefonu (i je czyścić), pokazuje też stan naładowania akumulatora, a także kontrolki łączności z sieciami bezprzewodowymi.

REKLAMA

Niezmiennym minusem całego rozwiązania pozostaje fakt, że Łącze z telefonem nie działa z iPhone’ami i iPadami. Wymaga, by telefon bądź tablet użytkownika działał pod kontrolą systemu Android. W telefonach Samsunga, Honora i Microsoftu Łącze z telefonem jest częścią systemu. Posiadacze innych telefonów muszą zainstalować dodatkową aplikację, na szczęście aplikacja w Windowsie prowadzi użytkownika za rękę, krok po kroku.

Aplikacja Łącze z telefonem pozwala na wykonywanie z poziomu komputera połączeń głosowych, wysyłanie SMS-ów i MMS-ów, na uruchamianie na ekranie komputera aplikacji z telefonu, na przeglądanie galerii zdjęć w telefonie, synchronizację powiadomień, przeklejanie zawartości oraz na udostępnianie komputerowi Internetu z telefonu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA