REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Orange mówi: potrzebujesz dwa giga światła

Kiedyś wybierając ofertę Internetu domowego patrzyło się tylko na zapotrzebowanie pod jedno, podstawowe urządzenie. Dziś w typowym gospodarstwie domowym równocześnie kilka urządzeń potrzebuje wydajnej komunikacji z siecią i chmurą. Orange twierdzi, że rozumie to, jak mało który operator.

23.01.2023
18:05
Światłowód Pro 2.0 w Orange
REKLAMA

Jeden z rodziców pracuje przy komputerze. Drugi ogląda serial w streamingu. Dwie pociechy grają w grę online, a trzecia właśnie spotkała się ze znajomymi na wideokonferencji. W tle urządzenia smart home wymieniają informacje z chmurą, a do tego telefony i tablety regularnie sprawdzają sieć łowiąc powiadomienia. To już nie scena science-fiction, a portret typowej polskiej rodziny.

REKLAMA

Liczba urządzeń wymagających łączności z Internetem cały czas rośnie. Według danych Orange’a średnia liczba takich urządzeń w gospodarstwie domowym to sześć sztuk. To oznacza, że zmienia się sposób, w jaki klienci muszą być obsługiwani. W samej sieci Orange do każdego urządzenia typu Funbox 6 podłączonych jest średnio 5,1 urządzeń domowych. Nie jest już ważna tylko wydajność łącza w optymistycznym scenariuszu dla jednego urządzenia - a niezakłócone połączenie bez opóźnień dla wielu.

Orange Światłowód Pro 2.0 - jak zapewnia operator, to nowoczesna usługa dla nowoczesnego domu.

Orange Światłowód Pro 2.0 to oferta dostępu do Internetu z przepływnością do 2 Gb/s, osiąganych jako suma prędkości na co najmniej dwóch urządzeniach (na jednym urządzeniu uzyskiwana jest prędkość do 1 Gb/s). Prędkość wysyłania danych w tej opcji prędkości wynosi nawet 600 Mb/s. W zasięgu usługi jest prawie 2,7 mln gospodarstw domowych w Polsce.

REKLAMA

Przez pierwsze dwa miesiące przy wyborze umowy ważnej przez 24 miesiące, światłowód od Orange klienci otrzymają za 0 zł. Od trzeciego miesiąca opłata wynosi od 89,99 zł miesięcznie z rabatami i dodatkowe 4,99 zł miesięcznie za modem) oraz dopłata 20 zł miesięcznie za Internet w budynkach o typie zabudowy jednorodzinnej. Od 25. miesiąca umowa przedłuży się na czas nieokreślony, a cena wzrośnie o 10 zł miesięcznie.

Oferta Orange’a przeznaczona jest więc dla osób, w domach których regularnie co najmniej dwa urządzenia potrzebują równocześnie wydajnego łącza (na przykład regularne oglądanie treści VOD przez jedną osobę, podczas gdy druga korzysta z usług gier online) i w których jest więcej innych urządzeń, które również sporadycznie łączą się z Siecią. Mając na uwadze fakt, że to staje się dość typowym scenariuszem, oby nowa usługa od pomarańczowego operatora okazała się faktycznie tak dobra, jak wynika z materiałów reklamowych.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA