REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Nauka

Polska: Rusza nabór do konkursu w programie NEON. 8 mln zł zgarną najlepsze innowacyjne rozwiązania

27 stycznia rusza nabór wniosków do II konkursu Programu NEON, który łączy w sobie elementy transformacji zielonej oraz cyfrowej. W konkursie skierowanym do przedsiębiorców i naukowców można wygrać 8 mln złotych na dalsze finansowanie projektów.

26.01.2023
8:04
Polska: Rusza nabór do konkursu w programie NEON. 8 mln zł zgarną najlepsze innowacyjne rozwiązania
REKLAMA

W tej edycji konkursu organizatorzy poszukują przede wszystkim rozwiązań - systemów oraz aplikacji, które będą kontrolować i monitorować tempo procesów korozji na instalacjach przemysłowych branży rafineryjno-petrochemicznej, wykorzystując uczenie maszynowe lub algorytmy sztucznej inteligencji. Zwycięski projekt w ramach tego budżetu zobligowany jest przeprowadzić zadeklarowany plan rozwoju zgłoszonego rozwiązania i podnieść jego zaawansowanie o co najmniej 2 poziomy wyżej w klasyfikacji Technology Readiness Levels (TRL).

REKLAMA

Wzmacnianie bezpieczeństwa strategicznej infrastruktury produkcyjnej m.in. poprzez działania przeciwdziałające procesom korozji wymaga stosowania coraz bardziej zaawansowanych narzędzi. Chcemy systematycznie zwiększać stopień automatyzacji monitoringu i wprowadzać cyfrowe modele zarządzania działaniami zabezpieczającymi instalacje przed korozją. Liczymy na unikatowe pomysły nie tylko ze świata nauki, ale też z rynku technologii informatycznych

- powiedział Arkadiusz Majoch, Dyrektor Biura Innowacji i Rozwoju Nowych Technologii w PKN ORLEN

PKN Orlen oraz NCBR oferują zwycięskiemu projektowi 8 milionów złotych na dalszy rozwój projektu. Ponadto zorganizowane zostaną jeszcze dwa inne konkursy w kategoriach "Dekarbonizacja" oraz "Gospodarka Obiegu Zamkniętego".

REKLAMA

Wszyscy zainteresowani udziałem w nadchodzącym konkursie mogą wziąć w spotkaniu informacyjnym online, które odbędzie się 6 lutego. Podczas spotkania przedstawione zostaną szczegółowe informacje o konkursie, w tym dotyczące systemu, oceny i kosztów. Organizatorzy przewidzieli też sesję pytań i odpowiedzi, a uczestnictwo w spotkaniu wymaga wcześniejszej rejestracji.

Dokumentację konkursową można znaleźć na stronie internetowej Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA