REKLAMA

Chrome'a na Androida otworzysz w nowym oknie. Nikt nie czekał na tę funkcję, każdy z niej skorzysta

Chrome to najlepsza przeglądarka internetowa dla Androida, ale nadal nie ma wszystkich najważniejszych funkcji znanych z komputerowej wersji. Właśnie zyskała jedną i to bardzo ważną.

10.01.2023 13.15
Chrome'a na Androida otworzysz w nowym oknie. Nikt nie czekał na tę funkcję, każdy z niej skorzysta
REKLAMA

Do tej pory użytkownicy mobilnej wersji Chrome nie mieli możliwości otwarcia kilku okien Chrome na jednym urządzeniu. Mogli tylko otwierać nowe karty i ewentualnie je grupować. Jako ciekawostkę podam, że po 99 otwartej karcie licznik zamienia się w uśmiechniętą minkę. Dowiedziałem się tego od mojej żony, która nie zamyka ważnych dla niej kart (czyli wszystkich), więc ma ich już około 500. Poruszanie się po dużej liczbie kart nie należy do wygodnych rozwiązań, zwłaszcza gdy zapomnieliśmy czy wybraliśmy opcję otwórz nową kartę czy otwórz nową kartę w grupie. Ale te dni odejdą już w przeszłość.

REKLAMA
 class="wp-image-3115425"
Piękna minka

Chrome będzie można otworzyć w kilku oknach.

Piszę tutaj o natywnej funkcji przeglądarki, bo np. użytkownicy Xiaomi już dawno mogli klonować aplikacje, co z grubsza dawało podobny efekt. Teraz najnowsza wersja Chrome oznaczona jako 108 da wszystkim taką możliwość. Jak donosi Android Police w menu opcji przeglądarki pojawiła się możliwość otwarcia nowego okna. Nie ma limitu otwartych okien, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby takie osoby jak moja żona miały teraz trzy okna Chrome, a w każdym po 500 kart (nie próbujcie tego w domu!).

REKLAMA

Możliwość otwarcia kilku okien daje użytkownikom więcej możliwości. Codziennie w pracy korzystam z trybu podzielonego ekranu na komputerze, teraz będę mógł to samo robić na telefonie czy tablecie. Mam również dwa konta - służbowe i prywatne. Od najnowszej wersji Chrome nie będę musiał się pomiędzy nimi przełączać w nieintuicyjny sposób, tylko będę miał otwarte dwa okna, a w każdym będzie zalogowany inny użytkownik.

To jest jedna z tych funkcji, które niby wydają się mało potrzebne, ale gdy tylko zaczniemy z nich korzystać, to nie będziemy mogli pojąć jak dawaliśmy radę bez nich. Niestety w mojej przeglądarce (wersja 108.0.5359.128) jeszcze nie mam dostępnej opcji nowego okna. Dajcie mi już aktualizację.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA