REKLAMA

Asus ROG Raikiri PRO to pad z ekranem OLED. Twój Xbox go pokocha

Asus ROG Raikiri Pro to kontroler dla zaawansowanych graczy, dla których zwykły pad to zbyt mało do komfortowej gry. Rzucanie granatami jeszcze nie było takie proste na konsoli Xbox.

05.01.2023 10.08
Asus ROG Raikiri PRO to pad z ekranem OLED
REKLAMA

Na trwających właśnie targach CES 2023 Asus pokazał dwa kontrolery: ROG Raikiri i ROG Raikiri Pro.

Ten pierwszy to w sumie zwykły kontroler, który niczym specjalnym się nie wyróżnia, więc gładko przejdę do interesującego produktu.

REKLAMA

Asus ROG Raikiri Pro ma wbudowany ekran OLED

Jego przekątna to 1,3 cala, a rozdzielczość to 128 x 40 pikseli. Na ekranie można wyświetlać kilka informacji: stan naładowania baterii, status mikrofonu, animacje i teksty stworzone przez gracza, a także wybierać zapisane profile kontrolera. Może z punktu widzenia przeciętnego gracza nie ma to żadnego znaczenia, ale za to fajnie to wygląda.

 class="wp-image-3110562"

Pad ma trzy opcje łączności: radiowo 2,4 GHz, Bluetooth oraz kablem USB-C. Niestety jest pewien minus - do konsoli Xbox podłączymy go wyłącznie ostatnią metodą. Szkoda, bo jako gracz nie cierpię kabli do konsoli, bo wymuszają bliskie siedzenie, zamiast wygodne na kanapie znajdującej się kilka metrów dalej.

Jeżeli gramy na PC to dostępne są wszystkie trzy metody. Do kontrolera podłączymy również słuchawki dzięki złączu 3,5 mm.

 class="wp-image-3110550"

Pad ma aż sześć dodatkowych przycisków. Dwa znajdujące się na na górze pada służą do obsługi wyświetlacza i przełączania pomiędzy profilami. Cztery dodatkowe znajdują się na dole można dowolnie zaprogramować do funkcji podczas gry np. takich jak rzut granatem. Czułość spustów i joysticków jest regulowana.

REKLAMA
 class="wp-image-3110553"

Za pomocą aplikacji Armoury Crate użytkownicy mogą konfigurować siłę wibracji, martwe strefy spustów itd.

Kontroler Asus ROG Raikiri Pro trafi do sklepów pod koniec pierwszego kwartału lub na początku drugiego.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA