1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

Co kupiliście na Dzień Babci i Dziadka? Wiemy, co wybieracie najczęściej

Lokowanie produktu: Afiliacja Allegro

Dzień babci i dziadka już jutro, a tymczasem Allegro podsumowuje aktualne trendy zakupowe na platformie. Coraz częściej sięgamy po nie tylko praktyczne prezenty, ale także bardziej niż w ostatnich latach uwielbiamy samodzielne robienie prezentów. I jak zwykle, czekamy ze wszystkim na ostatnią chwilę.

20.01.2023
18:31
Co kupiliście na Dzień Babci i Dziadka? Wiemy, co wybieracie najczęściej

Na Allegro nabywamy dosłownie wszystko, od elektroniki, po ubrania, meble czy żywność. Platforma ta stanowi też jeden z najczęściej obieranych przez Polaków kierunków, kiedy poszukują oni prezentów - i to nie tylko na święta.

Jak wynika z analizy przeprowadzonej przez Allegro, serwis sprzedażowy cieszy się ogromnym zainteresowaniem w przeddzień dni babci i dziadka. Średnio na prezent dla dziadków przeznaczamy dokładnie 99,99 złotych, a najczęściej wybierane przez nas prezenty są zabawne, mają poprawić kondycję lub są ręcznie robione. Czy rzeczywiście uwielbiamy kupować produkty handmade? Jak się okazuje, pokochaliśmy kupowanie nie tyle ręcznie robionych przedmiotów, ile półproduktów do ich tworzenia.

Czego najchętniej szukają Polacy na Allegro? Serwis przedstawia dane za styczeń

Platforma sprzedażowa największą aktywność klientów odnotowała w ciągu ostatniego tygodnia, gdyż jak wynika z danych - podobnie jak podczas Świąt Bożego Narodzenia - dawanie prezentów babciom i dziadkom zostawiamy na ostatnią chwilę. Najpopularniejszymi prezentami obecnie kupowanymi przez Polaków są imienne poduszki, kalendarze z własną grafiką, kalendarze 3D ze zdjęciem, a także inne oryginalne, nierzadko zabawne prezenty.

Dużym zainteresowaniem cieszą się również zestawy składające się z miodów i herbat oraz kawa ziarnista. Wśród najchętniej wybieranych kategorii znajdują się również te bardziej praktyczne, jak preparaty witaminowo-mineralne, nasiona (do upraw), a także etui i pokrowce do telefonów.

Zaskakująco wysoką popularnością cieszy się własnoręczne tworzenie prezentów, o czym świadczą dane z kategorii Rękodzieło. Obecnie wśród najpopularniejszych produktów na platformie możemy znaleźć maty flizelinowe i filcowe, ruchome oczka samoprzylepne, a także elementy potrzebne do decoupage’u.

Lokowanie produktu: Afiliacja Allegro
Najnowsze