REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Huawei pokazał zegarek dla Bonda. Nie uwierzysz co ma w środku

Uwielbiam gadżety i właśnie zobaczyłem taki, który momentalnie zapragnąłem mieć. Huawei Watch Buds skrywa w sobie tajemnicę.

05.12.2022
7:20
Huawei pokazał zegarek dla Bonda. Nie uwierzysz co ma w środku
REKLAMA

Huawei Watch Buds to moim zdaniem najciekawszy smartwatch, jaki miałem okazję zobaczyć w ciągu ostatnich kilku lat. Uwielbiam takie połączenia rzeczy nieoczywistych, bo jak inaczej określić smartwatcha, który ukrywa w środku słuchawki?

REKLAMA

Huawei Watch Buds - popis pomysłowości czy mnożenie problemów?

Zapewne nikogo nie zaskoczę wyznaniem, że zdarzyło mi się zgubić słuchawki bezprzewodowe. Bez etui są na tyle małe, że nie rzucają się w oczy, a znowu noszenie ich w nim nie zawsze jest wygodne. Dlatego szanuję pomysł Huaweia, który doszedł do wniosku, że remedium na gubienie słuchawek będzie etui, które zakładamy na rękę i które w razie zguby możemy wyszukać za pomocą telefonu.

Pod uchylanym szkłem smartwatcha ukryto niewielkie słuchawki douszne, które nie przypominają żadnego z dotychczasowych produktów Huaweia. Co ciekawe - muszą być naprawdę nieduże, bo sądząc po zdjęciu boku urządzenie nie należy do najgrubszych. Ba, wydaje mi się, że Apple Watch Ultra jest grubszy, a nie ma w środku słuchawek, tylko odpowiednią dawkę prestiżu.

Zegarek miał mieć premierę 2 grudnia, ale w Chinach aktualnie panuje żałoba po śmierci sekretarza generalnego Komunistycznej Partii Chin, więc przesunięto ją o kilka dni. Na dane techniczne przyjdzie jeszcze czas. Ważniejsza jest odpowiedź na pytanie: dla kogo jest ten produkt?

Dla Jamesa Bonda. To elementarne

Nie znam drugiej postaci filmowej, z którą skojarzyłby mi się taki gadżet. Idealnie sprawdziłby się w jego tajnych misjach, a sądząc po zdjęciach - świetnie pasuje do garnituru. Brązowy pasek, metalowa obudowa i okrągła koronka nigdy nie wychodzą z mody.

REKLAMA

Poza tym to świetne rozwiązanie dla biegaczy i innych osób uprawiających sport. Nie trzeba nosić oddzielnego etui w kieszeni, a większość ćwiczących i tak korzysta ze smartwatchy w celu pomiarów treningu. Tym samym został rozwiązany problem, który wydaje się być drobnym, ale poprawi komfort życia.

Zastanawia mnie tylko kwestia pojemności akumulatora i czasu działania urządzenia. Umieszczenie w zegarku słuchawek oznacza konieczność kierowania się minimalizmem przy budowie urządzenia, a akumulator należy do największych elementów. Z niecierpliwością czekam na dane techniczne, kto wie, może Huawei mnie zaskoczy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA