1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Po tym odkurzaczu nie trzeba sprzątać. Roidmi Eva odkurza, myje podłogi i czyści swoje mopy

Lokowanie produktu: Hong Kong MINGKEMING Media Co., Ltd.

Wyobraź sobie, że opróżniasz robota sprzątającego raz na 2 miesiące, a nie codziennie, w dodatku bez kontaktu z kurzem. Jeżeli to mało, pomyśl teraz, że nie będziesz zajmować się też mopem, bo ten sam się wyczyści. Taki jest odkurzacz Roidmi Eva.

20.11.2022
10:00
Po tym odkurzaczu nie trzeba sprzątać. Roidmi Eva odkurza, myje podłogi i czyści swoje mopy

Odkurzacze automatyczne noszą dumne imię robotów, ale nie jest tak, że wszystko zrobią za nas. Po sprzątaniu musimy wykonać sporo czynności – opróżnić pojemnik na kurz, uzupełnić wodę itp. W ostatnich latach pojawiło się na rynku sporo urządzeń, które oferują samodzielne odsysanie nieczystości do osobnego szczelnego worka. Producenci poszli jednak za ciosem i teraz oferują roboty, które nie tylko pozbędą się brudu z wnętrza, ale również umyją mopa. To duży postęp i krok w kierunku do niemal bezobsługowego działania maszyny.

Roidmi Eva – co potrafi robot sprzątający?

Najbardziej rzuca się w oczy stacja dokująca urządzenia. Podzielona została na 3 komory. W pierwszej jest 4-litrowy pojemnik na wodę brudną, w środku 3-litrowy worek na kurz, a po prawej stronie 4-litrowy pojemnik na wodę czystą.

 class="wp-image-2937879"
Robot sprzątający Roidmi Eva z samoczyszczącą stacją dokującą.

Producent zadbał byśmy mogli skonfigurować, jak często robot ma powracać do stacji w celu czyszczenia. Każdorazowo urządzenie wyczyści mopy po zakończeniu sprzątania. Dodatkowo będzie robił to w czasie pracy z częstotliwością 6, 10 lub 12 minut.

Jak wygląda sama procedura czyszcząca? Robot przyjeżdża do stacji, mopy zostają wypłukane, a brudna woda odessana do właściwego pojemnika. Trwa to 1 min. Istotny jest fakt, że nasadki mopujące są suszone. Ma to uchronić przed powstawaniem pleśni i brzydkich zapachów.

 class="wp-image-2937888"
Roidmi Eva - pojemniki na czystą i brudną wodę oraz worek na nieczystości.

3-litrowy nylonowy worek na kurz w stacji dokującej wystarczy na 2 miesiące. Ważne, zwłaszcza dla alergików, jest to, że proces odsysania nie powoduje unoszenia się w powietrze chmury kurzu. Robot po zakończeniu odkurzania przyjeżdża do stacji, a jego wewnętrzny pojemnik jest opróżniany przez 20 sekund.

Jak sprząta odkurzacz Roidmi Eva?

Odkurzacz oferuje trzy tryby sprzątania: samo odkurzanie, samo mopowanie i obie czynności jednocześnie. Jeżeli zatem wysypiemy w kuchni np. cukier i chcemy odkurzyć, wysyłamy robota tylko w tym celu. Sprzęt obsługujemy z poziomu aplikacji mobilnej, w której możemy tworzyć harmonogramy sprzątania czy konfigurować strefy, w których będzie pracował robot. Doraźnie za pośrednictwem aplikacji wyślemy urządzenie w konkretne miejsce. Aplikacja pozawala również podejrzeć zużycie akcesoriów, stan pojemników na wodę i zapełnienie worka na kurz.

 class="wp-image-2937882"

Za skuteczność odkurzania odpowiada silnik bezszczotkowy z maksymalną siłą ssącą 3200 Pa. Szczotka główna to hybrydowa konstrukcja z włosia i gumy. Szczotka boczna ma trzy ramiona. Z kolei podłogę myją 2 pady mopujące, które wirują z prędkością 180 obr./min. W czasie pracy mopy są dociskane do podłoża. Nie mamy tu więc do czynienia ze statycznym mopowaniem, które ogranicza się do nawilżania podłogi wodą.

W czasie odkurzania nie musimy martwić się o meble. Roidmi Eva ominie przeszkody i zwolni, gdy napotka przed sobą ścianę czy regał. Czujnik laserowy tworzy mapę naszego mieszkania, a czujniki podczerwieni odpowiadają za omijanie przeszkód. Odkurzacz poradzi sobie z progami w do wysokości 2 cm. Nie spadnie też ze schodów i nie utknie pod fotelem.

 class="wp-image-2937885"

Akumulator urządzenia ma pojemność 5200 mAh, co przełoży się na powierzchnię do 250 metrów kwadratowych do posprzątania. Urządzenie samodzielnie pojedzie do stacji, gdy energia będzie bliska wyczerpania i powróci do pracy w miejscu, w którym zakończył.

 class="wp-image-1894961"
Robot sprzątający Roidmi Eve Plus

Robot ten odkurzy i umyje mieszkanie, a po powrocie do stacji dokującej opróżni pojemnik na kurz do 2-litrowego worka na nieczystości. Podobnie, jak w przypadku urządzenia Roidmi Eva, będziemy opróżniać go raz na 2 miesiące. Sprzęt oferuje moc ssącą rzędu 2700 Pa, a dwie szczotki boczne kierują zanieczyszczenia do hybrydowej szczotki zrobionej z gumy i włosia.

Odkurzacz Roidmi Eva kosztuje 3498 zł. Z kodem "MIKOLAJ" do 5 grudnia odkurzacz będzie dostępny w promocji w sklepie al.to. Jeżeli nasz budżet nie pozwala na wydanie takiej kwoty warto zainteresować się modelem Roidmi Eve Plus za 1849 zł.

Lokowanie produktu: Hong Kong MINGKEMING Media Co., Ltd.
Najnowsze
Zobacz komentarze