1. Spider's Web
  2. Technologie

Monitor LG Ergo Dual powstał w jednym celu - aby ułatwić ci pracę

Lokowanie produktu: LG

Czy jest coś lepszego od dużego, wygodnego monitora do pracy? Owszem - dwa duże, wygodne monitory do pracy, w dodatku takie, które nie zajmują mnóstwa miejsca na biurku i których pozycję można konfigurować bez konieczności tańcowania z podstawkami. LG QHD Monitor Ergo Dual powstał w jednym celu: by ułatwić ci pracę.

09.11.2022
20:14
Monitor LG Ergo Dual powstał w jednym celu - aby ułatwić ci pracę

Dwa monitory są lepsze niż jeden. To uniwersalna zasada, która sprawdza się w niemal każdym środowisku pracy, bo dodatkowa przestrzeń robocza przydaje się nawet wtedy, gdy wydaje się nam, że wcale jej nie potrzebujemy. Możliwość wygodnego rozmieszczenia okien i dostęp do wszystkich niezbędnych narzędzi bez otwierania, przesuwania, minimalizowania i maksymalizowania programów przyspiesza pracę, niezależnie od tego, czy pracujemy w środowisku stricte biurowym, analitycznym czy kreatywnym. Zawsze dobrze jest mieć więcej miejsca na pracę.

Niestety postawienie dwóch monitorów na biurku bywa problematyczne. Przede wszystkim, „prosto z pudełka” monitory zajmują sporo miejsca na blacie, bo fabrycznie zwykle trafiają do klientów z podstawkami, które muszą być na tyle duże, by utrzymać ciężar wyświetlacza. Gdy postawimy dwa takie sprzęty na biurku, robi się ciasnawo.

Można oczywiście rozwiązać ten problem, kupując dedykowany uchwyt mocowany do blatu. Tylko że dobrej jakości mocowania na dwa ekrany to dość znaczący wydatek, na który nie każdy się zdecyduje lub na który nie każdy pracodawca da się nakłonić. No i też pozostaje kwestia natury estetycznej – dwa monitory na biurku prezentują się najlepiej, kiedy są to te same wyświetlacze. A przecież często bywa tak, że gdy po jakimś czasie od kupienia monitora zdecydujemy się dołożyć drugi egzemplarz, to okazuje się, że takiego modelu nie ma już w sprzedaży i zostajemy z niedopasowanymi opcjami.

LG Ergo Dual kładzie kres tym bolączkom

LG QHD Monitor Ergo Dual to de facto dwa identyczne monitory o przekątnej 27” i rozdzielczości 2560 x 1440 px, pokrywające 99 proc. przestrzeni barw sRGB i obsługujące standard HDR 10. Wystarczające nie tylko do pracy biurowej, ale także pracy kreatywnej. Co najbardziej istotne, obydwa ekrany są fabrycznie montowane na dołączonym do zestawu uchwycie ergonomicznym, który mocujemy do blatu biurka.

LG Ergo Dual class="wp-image-2579589"
LG Ergo Dual

Monitory obsługują łączenie szeregowe poprzez złącze Display Port oraz USB-C. Oznacza to, że nie musimy podłączać do komputera dwóch kabli lub stosować stacji dokującej, jak to zwykle bywa przy próbie podłączenia dwóch monitorów. Wystarczy jeden przewód podłączony do komputera stacjonarnego czy laptopa, a obraz pojawi się na dwóch ekranach.

 class="wp-image-2579478"
LG Ergo Dual

LG Ergo Dual dostosowuje się do twoich potrzeb

Bodajże największą zaletą rozwiązania LG Ergo Dual jest jego uniwersalność. Ten zestaw został bowiem zaprojektowany tak, by działać nie tylko z dwoma monitorami obok siebie, ale także w różnych konfiguracjach.

Możemy ustawić jeden ekran poziomo, drugi pionowo (idealne do streamów), możemy obrócić obydwa ekrany pionowo i połączyć ze sobą (dobre dla programisty) czy też ustawić jeden ekran nad drugim, co idealnie sprawdzi się na wąskich blatach, gdzie umiejscowienie dwóch monitorów obok siebie nie byłoby fizycznie możliwe.

Ramię Ergo pozwala też regulować kąt nachylenia, wychylenia i obrotu każdego z dwóch wyświetlaczy, jak również wydłużenie lub skrócenie ich odległości od użytkownika. Można więc ustawić je wygodnie niezależnie od głębokości blatu biurka.

Nie musimy się też martwić o bałagan w okablowaniu, gdyż ramię Ergo zostało wyposażone w przelotkę do zakrycia przewodów. Żaden kabel nie będzie więc zakłócał naszego feng shui w czasie pracy.

Dwa ekrany są lepsze niż jeden

Ergonomiczne i wygodne miejsce pracy oznacza szybszą, bardziej efektywną i o wiele bardziej przyjemną pracę, kiedy to nie my musimy się dostosować do otaczającego nas sprzętu, ale sprzęt dostosuje się do nas. Monitor LG Ergo Dual został zaprojektowany właśnie w tym celu – by zagwarantować jak największą uniwersalność i dostosować się do indywidualnych potrzeb danego miejsca pracy, niezależnie od tego, w jakiej firmie czy jakim domowym biurze lub studio by się znalazł.

Lokowanie produktu: LG
Najnowsze
Zobacz komentarze