1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

Byłem na zakupach w Operze

Lokowanie produktu

Jaka przeglądarka jest najbardziej optymalna dla zakupów online? Byliście kiedyś na zakupach w Operze? Ja byłem, gdy dowiedziałem się, że wystarczy jedno kliknięcie w przeglądarce Opera, żeby rozpocząć zakupy w Shopping Corner.

19.10.2022
8:01
opera shopping corner

Na szczęście jej funkcjonalność nie ogranicza się tylko do tego zakresu. Również ludzie, którzy nie potrzebują węgla na zimę znajdą coś dla siebie. Wszystko za sprawą zakładki Shopping Corner, którą znajdziemy na pasku po lewej stronie przeglądarki. Po jej kliknięciu zostaniemy przeniesieni na stronę główną, gdzie okazje pogrupowane są w kilka grup tematycznych. Znajdziemy tam najlepsze oferty, popularne sklepy, najlepsze kupony rabatowe oraz najwyższe cashbacki. 

Czym w ogóle jest Shopping Corner w Operze?

Ostatnie dwa lata wyróżniały się gwałtownym wzrostem handlu e-commerce, który stał się sensowną alternatywą od zakupów stacjonarnych. Wiele firm głowiło się nad tym, jak ułatwić zakupy dokonywane w ten sposób. W Operze zdecydowano się dodać nową funkcjonalność do przeglądarki, dzięki czemu każdy użytkownik otrzymał możliwość robienia bardziej spersonalizowanych zakupów z jednego miejsca, bez konieczności otwierania setek zakładek. Powstała więc bramka zakupowa, która pozwala na szybkie znalezienie atrakcyjnych ofert w kilkunastu kategoriach. W Polsce do współpracy zaproszono platformę zakupową Ceneo, więc mamy gwarancję najniższych cen.

 class="wp-image-2414952" width="580"

Dużym ułatwieniem jest to, że z Shopping Corner działa usługa Opera Cashback, która pozwala zaoszczędzić na zakupach. Ponadto w dolnej części Shopping Corner znajdziemy sekcję newsów, gdzie możemy przeczytać o trendach i ciekawych propozycjach.

Skoro znamy już teorię, to najwyższy czas udać się na zakupy

Zacząłem od elektroniki. Właśnie miała miejsce premiera iPhone’a 14, więc pomyślałem, że sprawdzę, co można ugrać w tym temacie. 

Wpisałem szukany model w pasek wyszukiwarki, ale premiera jest zbyt świeża, żeby można było mówić o jakichś ciekawych promocjach, więc sprawdziłem zeszłoroczny model — iPhone 13. Tu już było znacznie lepiej.

Po analizie ofert doszedłem do wniosku, że podziękuję za nowego iPhone'a. Ich ceny oszalały.

Postanowiłem poszukać innych promocji i wtedy przypomniałem sobie, że przydałby mi się kask rowerowy, więc wpisałem to w wyszukiwarkę Shopping Corner i zacząłem przeglądać oferty. Znalazłem bardzo fajną promocję na kask z Decathlonu — przeceniony o 30 zł. Nie mogłem obok niej przejść obojętnie.

Gdy wszedłem na stronę promocji powitał mnie komunikat, że dla tego sklepu jest dostępny cashback w wysokości 4,6 proc. Nie mogło być lepiej, więc czym prędzej aktywowałem go i dokonałem zakupu. Zamówienie zostało złożone i opłacone, transakcja powinna się pojawić na moim koncie Cashback w ciągu kilku godzin, a wypłata będzie możliwa jak tylko ją potwierdzi sklep. 

Cashback jest dostępny w przeglądarce Opera wystarczy kliknąć na plakietkę OPERA CASHBACK, lub zainstalować specjalne rozszerzenie. Przed rozpoczęciem zbierania nagród, należy założyć konto w systemie Opery, co zajmie raptem 3 minuty.

Cały proces zakupu od wpisania w wyszukiwarkę frazy kask rowerowy po jego finalizację trwał krótko. Mogłem sobie porównać poszczególne modele, wybrać ten interesujący, a następnie zostałem przeniesiony na stronę sklepu, gdzie mogłem dokonać zakupu. Szybko, łatwo i przyjemnie. Ponadto podczas procesu zakupów w Operze miałem na sobie krótkie spodenki, więc nie musiałem się specjalnie stroić.

Niektórzy martwią się, że cashbacki nie mają sensu

Podnoszą, że zwroty to niewielki procent transakcji i że nie opłaca się to z punktu widzenia użytkownika. Nic bardziej mylnego. Też przez jakiś czas wydawało mi się, że co to jest 6 zł zwrotu, dopóki nie zobaczyłem, że wykonuję masę zakupów w internecie i te kilka — kilkanaście złotych należy przemnożyć przez dziesiątki transakcji, często na wysokie kwoty. Dla strony rezerwacyjnej Booking.com Opera przewiduje 4 proc. cashbacku, co w przypadku rezerwacji wakacji przekłada się na większy zwrot. Media Markt to 3 proc., co w przypadku zakupu iPhone'a 14 oznacza zwrot w wysokości 155 zł. Zalando Lounge oferuje aż 6 proc., a najpopularniejsza polska platforma zakupowa Allegro - 2,1 proc. Po kilku miesiącach regularnych zakupów można odłożyć konkretną sumę.

Z działająca wtyczką proces uzyskiwania cashbacku jest kompletnie bezobsługowy i automatyczny. Skoro dodatkowe pieniądze są na wyciągnięcie ręki, to należy po nie sięgnąć.

Czy warto korzystać z Shopping Corner?

Zawsze warto ułatwiać sobie życie, a przynajmniej zobaczyć, czy takie rozwiązanie nam odpowiada. Mnie podpasowało, więc zachęcam do samodzielnego przetestowania. Zwłaszcza że podczas świątecznej wyprzedaży (która już się rozpoczęła!) użytkownicy mogą skorzystać ze zwiększonego cashbacku. Opera podwoiła stawkę dla popularnych sklepów w Polsce w grudniu: Shopee do 23 proc., 10 proc. na Sinsay, do 5 proc. na Acer i wiele więcej. Codziennie - zwiększony zwrot gotówki za nową markę, dlatego warto codziennie odwiedzać witrynę, żeby kupić więcej za mniej pieniędzy.

Lokowanie produktu
Najnowsze