REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Militaria

Ten karabin snajperski ma 2,5 m długości i przebija pancerz transporterów. Zobacz nagranie

Snipex Alligator to karabin wyborowy, który wyróżnia się przede wszystkim olbrzymimi rozmiarami i potężnym pociskiem, który zaprojektowano jeszcze przed II Wojną Światową do niszczenia czołgów. Zobaczcie go w akcji.

03.10.2022
9:34
Karabin snajperski Snipex Alligator przebija pancerz transporterów
REKLAMA

Ukraińcy dobrze radzą sobie z wytwarzaniem broni strzeleckiej. W internecie pojawił się właśnie film z wykorzystania w akcji ich nowego karabinu snajperskiego wagi ciężkiej - Snipex Alligator.

REKLAMA

Pierwszą rzeczą, która rzuca się każdemu w oczy, jest imponujący rozmiar broni. Karabin ma z tłumikiem niemal 2,5 m długości. Trudno odmówić sobie zrobienia zdjęcia z takim monstrum. Przykład zobaczycie niżej.

Karabin snajperski Snipex Alligator przebija pancerz transportera

Snipex Alligator został pierwszy raz zaprezentowany w 2020 r. i przyjęty do uzbrojenia naszych wschodnich sąsiadów w 2021 r.

Snipex Alligator strzela amunicją kalibru 14,5 mm. Karabin ma skuteczny zasięg do 2000 m, a maksymalny 7000 m. Pocisk z karabinu przebija 10 mm warstwę stali z odległości 1500 m.

Nabój 14,5 mm x 114 mm został początkowo zaprojektowany jako pocisk przeciwpancerny dla radzieckiej broni z czasów II wojny światowej. Pocisk o masie od 59 do 66 g ma prędkość wylotową 980 m/s.

Karabin Snipex Alligator ma masę, uwaga, 25 kg i ma 2 m długości (bez tłumika).

REKLAMA

Na filmie zarejestrowano strzał oddany z 2050 m w kierunku pojazdu opancerzonego. Pocisk wystrzelony z Snipex Alligator miał przebić pancerz pojazdu. Wideo zobaczycie niżej.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA