REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bezpieczeństwo

Canal+ ostrzega przed hakerami. "Zaobserwowano próby ataków"

Osoby korzystające z internetowych usług Canal+ narażeni są na ataki cyberprzestępców. Sprawa musi być poważna, a liczba ataków coraz większa, skoro nadawca wystosował specjalne oświadczenie.

25.10.2022
12:17
CANAL+ online nareszcie dostępny na telewizorach Samsunga. Sprawdzamy, jak działa
REKLAMA

W informacji przesłanej abonentom Canal+ przestrzega, że zaobserwowano próby ataków na konta użytkowników. Oszuści chcą nie tylko przejąć profile, ale też zmienić wybraną ofertę programową. To rzecz jasna może oznaczać większą sumę za rachunek.

REKLAMA

W jaki sposób dochodzi do przejęć kont?

Tego konkretnie nie podano. Canal+ w mailach do użytkowników zamieścił jedynie przypomnienie  o stosowaniu się do zasad cyberbezpieczeństwa. Nadawca zaleca, aby nie korzystać z tych samych haseł w wielu miejscach. Oprócz tego należy je też regularnie zmieniać.

Możemy się domyślać, że przestępcy chcą wyłudzić dostęp do konta starym, sprawdzonym sposobem, czyli phishingiem. Zapewne nie przez przypadek Canal+ przypomina, żeby ignorować maile z prośbą o uwierzytelnienie czy też aby nie klikać w linki, co do których nie ma się pewności, że ich nadawcą jest Canal+.

Nie wchodź na podejrzane i nieznane strony internetowe - zwracaj uwagę na adresy URL stron, które odwiedzasz. Takie strony mogą zainfekować Twoje urządzenia złośliwym oprogramowaniem – dodaje Canal+.

REKLAMA

To rzecz jasna uniwersalna rada i dotyczy nie tylko serwisów należących do C+. Regularnie pojawiają się w sieci oszustwa polegające na tym, że ofiara ma wrażenie, że znajduje się na stronie banku. Witryna jedynie przypomina znany serwis, a tak naprawdę dane do logowania przekazuje się przestępcom.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA