REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Zaskakujące nowości chińskiego giganta. Co powiecie na 98-calowe TV i monitory mini LED?

Na odbywających się Berlinie targach IFA nie mogło zabraknąć TCL. Ten chiński producent w krótkim czasie stał się firmą, która z powodzeniem konkuruje z największymi na świecie.

01.09.2022
19:34
TCL IFA 2022
REKLAMA

Jeśli nie chcecie dać w to wiary, zaprezentuję kilka cyferek - TCL to drugi co do wielkości producent matryc LCD na świecie oraz trzeci w ilości sprzedanych smart TV. Firma sprzedała już na świecie ponad 24 mln telewizorów. W Polsce jest czwartą najchętniej wybieraną marką TV.

REKLAMA
 class="wp-image-2366304"
136-calowy TCL The Cinema Wall to niestety tylko pokaz możliwości - nie znajdzie się w sprzedaży

Jeśli TCL kojarzy ci się wyłącznie z telewizorami, to musisz wiedzieć, że firma ma również w swojej ofercie klimatyzatory (w tym bardzo ciekawy model FreshIN), pralki, lodówki, oczyszczacze powietrza czy roboty sprzątające. Oczywiście mówimy o smart urządzeniach pracujących w ramach jednego ekosystemu.

 class="wp-image-2367138"
Tak, to jedno urządzenie

Na targach IFA 2022 pokazano również telewizor Mini LED C835 o rozdzielczości 4K oraz wyposażonym w głośniki Dolby Atmos. Jeżeli rozmiary tych modeli was nie satysfakcjonują, to co powiecie na 98-calowy telewizor TCL z technologią QLED?

 class="wp-image-2366286"
Telewizory TCL Q-LED

Na targach można było również zobaczyć prototyp monitora mini LED z czasem reakcji 1 ms. Ten 34-calowy model o wygiętym ekranie wyposażono w matrycę typu Fast-HVA. Oferuje on rozdzielczość 3440 x 1440, odświeżanie 165 Hz oraz HDR 400.

 class="wp-image-2366301"
Monitor TCL Mini LED

Nowy flagowy soundbar TCL RAY DANZ X937U

Jedną z nowości był też kolejny soundbar wyposażony w technologię RAY DANZ. Wiosną tego roku mieliśmy okazję zobaczyć model C935U w systemie 5.1.2, a na targach IFA zaprezentowano model X937U z kanałami 7.1.4.

 class="wp-image-2366820"

Najważniejsze cechy TCL RAY DANZ X937U:

• Technologia RAY•DANZ
• Zaawansowany reflektor akustyczny
• System dźwiękowy 7.1.4
• Bezprzewodowe połączenie subwoofera i głośników
• Dolby Atmos
• DTS:X
• HDMI 2.0 z eARC
• Wejście HDMI 2.0
• Maksymalna moc dźwięku – 1020 W
• Wejście optyczne / Bluetooth
• Współpraca z asystentami Google i Alexa
• Apple AirPlay

Ciekawostką jest, że zarówno głośniki, jak i soundbar pokryto tkaniną wykonaną między innymi z zużytych butelek PET.

Smart okulary TCL NXTWEAR S Wearable Display

Nie, to nie pomyłka - takie okulary zaprezentowano już wcześniej, ale na IFA pojawiła się ich ulepszona wersja. Przypomnijmy, że te inteligentne okulary wyposażono w dwa ekrany Micro OLED o rozdzielczości 1080p z dwiema soczewkami.

 class="wp-image-2366928"

Lista poprawek jest naprawdę długa i obejmuje między innymi żywsze kolory przy równoczesnym zwiększeniu energooszczędności, przeprojektowano głośniki, dodano złącze pogo-pin do łączności z innymi smart urządzeniami, zmodyfikowano obsługę menu czy w końcu poprawiono komfort noszenia. Okulary mają pojawić się w sprzedaży od czwartego kwartału 2022.

TCL sponsorem światowych gwiazd piłkarskich - nowych ambasadorów marki

Firma pochwaliła się również nowymi ambasadorami marki, a konkretnie piłkarzami Raphaelem Varane (Manchester United), Philem Fodenem (Manchester City), Pedrim (FC Barcelona) oraz Rodrygo (Real Madryt), z którymi ma działać w ramach firmowego hasła “Inspire Greatness”.

REKLAMA
 class="wp-image-2366592"

Warto również wspomnieć, że TCL jest głównym sponsorem rozpoczynających się dziś mistrzostw FIBA Eurobasket 2022.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA