REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Tak wygląda Nothing phone (1). Producent ujawnia wygląd nowego hitu średniej półki

Zapowiadany od dawna Nothing phone (1) właśnie po raz pierwszy został oficjalnie pokazany. Przezroczysty design kryje smartfon ze średniej półki, o którym będzie bardzo głośno.

15.06.2022
12:46
Nothing phone (1). Znamy wygląd nowego hitu średniej półki
REKLAMA

Nothing phone (1) będzie pierwszym smartfonem marki Nothing, założonej w 2020 r. przez współtwórcę firmy OnePlus. Nothing robi wokół siebie nieprawdopodobny marketing. Choć firma de facto dopiero startuje, to skupia na sobie uwagę mediów niczym Samsung czy Apple.

REKLAMA

Pierwszym produktem firmy Nothing były słuchawki ear (1). Miały to być "zabójczynie AirPods Pro" w dwukrotnie niższej cenie. Co wyszło z tych zapowiedzi? Niewiele, bo dostaliśmy parę niezłych, ale na pewno niewybitnych słuchawek TWS w cenie ok. 470 zł. Ich głównym problemem jest to, że na rynku jest już zatrzęsienie innych dobrych słuchawek TWS w cenach poniżej 500 zł.

Obstawiam, że Nothing phone (1) będą dokładnie takim produktem, jak słuchawki Nothing ear (1)

Czyli produktem niezłym, ale ginącym pod zalewem innych dostępnych na rynku produktów. Producent co kilka tygodni podsyca atmosferę przed premierą swojego pierwszego telefonu, a teraz po raz pierwszy pokazał jego plecki w pełnej krasie.

 class="wp-image-2220828"

Projekt Nothing phone (1) wygląda dokładnie tak, jak na przeciekach. Mamy "przezroczystą" obudowę pokazującą wewnętrzne komponenty, choć poza widoczną cewką ładowarki bezprzewodowej widać tu niewiele. Zobaczymy, na ile ta obudowa rzeczywiście pokazuje układ komponentów wewnątrz, a na ile jest zaślepką mającą udawać nietypowe białe wykończenie podzespołów.

Najwięcej ciekawości budzą paski rysujące kształt towarzyszący od samego początku zapowiedzi. Według przecieków mają to być LED-y, które naprawdę mogą świecić w ciemności. Wstępne przecieki sugerowały, że mogą to być diody doświetlające nocne ujęcia aparatem, ale widać, że aparat ma osobną diodę doświetlającą.

Front Nothing phone (1) znamy tylko z przecieków

Oficjalne materiały pokazują jedynie widżety na ekranie Androida. Całość jest zachowana w minimalistycznej stylistyce, ale widać, że mamy do czynienia z dość powierzchowną nakładką.

Nothing Phone (1)

Według przecieków specyfikacja smartfona ma być dobra, ale nie topowa. Ekran OLED w Nothing phone (1) ma mieć 6,55 cala przy rozdzielczości Full HD+ i ma obsługiwać odświeżanie w 90 Hz. Przecieki mówią też o procesorze Snapdragon 7 Gen 1, 8 GB RAM, 128 GB pamięci i akumulatorze 4500 mAh. Całość dopełnią dwa aparaty: główny 50 MP i szerokokątny 8 MP.

REKLAMA

Premiera Nothing phone (1) już 12 lipca

To oznacza jeszcze prawie miesiąc - dość męczącej - kampanii podsycającej ciekawość. Mam przeczucie, że tym razem może skończyć się tylko na marketingu. Nothing poradził sobie dość średnio w segmencie słuchawek, a przecież rynek smartfonów jest dużo bardziej wymagający.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA