REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

#Hashtagi roku na See Bloggers: Martyna Wojciechowska polską influencerką roku

Setki internetowych twórców i ich fanów pojawiło się w weekend w Łodzi, by wziąć udział w święcie tego środowiska. W trakcie See Bloggers wybrano najlepszych twórców roku w kilkunastu kategoriach.

15.06.2022
18:26
See Bloggers 2022
REKLAMA

To jedna z dwóch ważnych imprez w Polsce, która skupia influencerów i generalnie twórców. Drugą imprezą jest Influencers Live Wrocław, która odbyła się w maju. Dziesiątki warsztatów - biznesowych, artystycznych i innych - oraz panele okrasiły dwa dni imprezy.

REKLAMA

Jednak jedną z najistotniejszych jej części jest gala wręczenia nagród #hashtagi roku. Jak zaznaczała w trakcie gali Anna Zając, współorganizatorka imprezy, kapituła jurorska najpierw wybierała dziesiątkę nominowanych do każdej kategorii, a potem wspólnie dokonano wyboru. Wśród kilkunastu kategorii tą najważniejszą jest oczywiście Influencer roku.

Zwyciężczynią okazała się Martyna Wojciechowska, która od roku prowadzi na YouTube kanał "DALEJ". Przeprowadza na nim rozmowy po prostu z ciekawymi ludźmi: naukowcami, artystami, podróznikami. Motywem przewodnim jest pytanie, co dalej. Jak sama Wojciechowska przyznaje, kanał założyła po tym, jak usłyszała od 13-letniej córki, że jej praca w telewizji jest lamerska. - Jak chcesz być cool, to musisz założyć kanał na YouTube i nagrywać podcasty - powiedziała dziewczynka.

- Powiedzieć, że jestem zaskoczona to nic nie powiedzieć. Zadebiutować na YouTube w wieku 46 lat to odwaga. Moja córka twierdziła, że nikt tego nie będzie oglądał i dalej się dziwi, że jednak ktoś to ogląda - zażartowała gwiazda po odbiorze nagrody. Wojciechowska w ciągu roku przekroczyła magiczną liczbę 100 tys. subskrybentów.

Zaskakujące? Niekoniecznie. Od jakiegoś czasu pracujemy w Spider’s Web+ nad cyklem o influencerach, ciemnych i jasnych stronach tego środowiska, i nie raz spotykamy się z niezrozumieniem znaczenia słowa "influencer". Wojciechowska jest influencerką, mając dziesiątki tysięcy widzów i wpływając na ich postawy życiowe poprzez treści, które sama publikuje w sieci. Influencer to nie zawsze patologiczny streamer, który bije swoją dziewczynę w relacji live albo zgrywus robiący głupie pranki, które mogą doprowadzić do czyjejś krzywdy.

W trakcie See Bloggers wręczono w sumie nagrody w kilkunastu kategoriach:

REKLAMA

Galę #Hashtagi roku można obejrzeć tutaj:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA