1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

MSI Stealth GS77 łączy w sobie świat gier i biznesu. To elegancja i moc w jednym

Lokowanie produktu: MSI

Czy laptop dedykowany graczom może się równie dobrze sprawdzać w otoczeniu biznesowym? Czy te dwa światy da się w ogóle połączyć? MSI Stealth GS77 udowadnia, że jak najbardziej - da się.

10.05.2022
10:11
MSI Stealth GS77-12U promocja

Wydawać by się mogło, że świat graczy i świat biznesu leżą na przeciwległych biegunach, bez punktów stycznych i jakichkolwiek wspólnych powiązań. Być może tak było kilka dekad temu, jednak dziś jest zupełnie inaczej.

MSI Stealth GS77-12UX class="wp-image-2073280"
MSI Stealth GS77-12U

Gracze to często biznesmani, biznesmani bardzo często są graczami, no i nie zapominajmy, że gry wideo to dziś przepotężny biznes sam w sobie - największa gałąź przemysłu rozrywkowego, która dawno przerosła Hollywood. Mariaż biznesu i gamingu w jednej maszynie jest dla wielu ludzi podstawowym warunkiem zakupu komputera; sprzęt ma z jednej strony świetnie się prezentować, a z drugiej udźwignąć wszystkie najnowsze tytuły AAA na maksymalnych detalach.

Stealth GS77 - Wykracza poza wyobraźnię

MSI Stealth GS77-12U łączy świat gier i biznesu jak mało która maszyna.

Zacznijmy od jego biznesowych możliwości. Podczas spotkania biznesowego czy konferencji w biurze komputer przenośny musi się dobrze prezentować, bo jest niejako wizytówką swojego posiadacza. MSI Stealth GS77, pomimo tego, że jest urządzeniem z 17-calową matrycą, zachowuje smukłą, charakterystycznie kanciastą formę, dzięki czemu wygląda równie dobrze na biurku w jaskini gracza, co na stole w sali konferencyjnej. Obudowa urządzenia wykonana jest z czarnego, piaskowanego metalu, a po zamknięciu klapy cała konstrukcja mierzy zaledwie 20-20,8 mm grubości. Konstrukcja jest też bardzo wytrzymała dzięki wykorzystaniu obrabiarki CNC i wzmacnianych zawiasów. Mimo smukłej obudowy, MSI zmieściło do środka największy dopuszczalny na pokładzie samolotu akumulator o pojemności 99,9 Whr, co powinno się przełożyć na bardzo długi czas pracy w zastosowaniach zawodowych.

MSI Stealth GS77-12UX class="wp-image-2073271"
MSI Stealth GS77-12U

Jak na sprzęt biznesowy przystało, MSI Stealth GS77-12U sprawdzi się także podczas telekonferencji, dzięki zastosowaniu wysokiej jakości kamery internetowej z funkcją MSI Noise Reduction, poprawiającej jakość obrazu oraz funkcji AI Noise Cancellation, usuwającej niepożądane dźwięki otoczenia podczas korzystania z mikrofonu. Kamera internetowa ma również sensor podczerwieni i jest wykorzystywana do biometrycznego logowania Windows Hello, co podnosi bezpieczeństwo przechowywanych na laptopie plików, a jeśli cenimy sobie prywatność, kamerę możemy zasłonić fizycznym wyłącznikiem. Dla jeszcze większego bezpieczeństwa i spokoju ducha w biznesie, MSI rekomenduje konfigurację laptopa z systemem operacyjnym Windows 11 Pro.

MSI Stealth GS77-12UX class="wp-image-2073274"
MSI Stealth GS77-12U

Pod tym eleganckim przykryciem kryje się jednak prawdziwe monstrum wydajnościowe, co na pierwszy rzut oka może zdradzać tylko mieniąca się wszystkimi kolorami klawiatura Steelseries (oczywiście podświetlenie możemy regulować dowolnie i na czas spotkania biznesowego zmienić je na jednolite kolory). Po pracy jednak MSI Stealth GS77 poradzi sobie z każdym wyzwaniem gamingowym, jakie przed nim postawimy.

 class="wp-image-2073268"
MSI Stealth GS77-12U

Nowy laptop można skonfigurować z procesorami Intel Core 12. Gen., w tym z najpotężniejszym procesorem Intel Core i9, jak również z potężnymi kartami graficznymi Nvidia GeForce RTX, aż do modelu RTX 3080 Ti, z 16 GB pamięci GDDR6. To najpotężniejszy układ graficzny dla graczy, jaki znajdziemy w komputerach przenośnych, który poradzi sobie z absolutnie każdą grą.

MSI Stealth GS77-12UX class="wp-image-2073262"
MSI Stealth GS77-12U

Zależnie od tego, czy planujemy na laptopie częściej grać, czy pracować, możemy wybrać odpowiedni dla siebie wyświetlacz. Wszystkie trzy z dostępnych opcji mają przekątną 17,3”, ale różnią się kombinacjami rozdzielczości i częstotliwości odświeżania:

  • 1920x1080 px i 360 Hz
  • 2560 x1440 px i 240 Hz
  • 3840x2160 px i 120 Hz

Niezależnie od wybranego wariantu wyświetlacza towarzyszy mu system dźwiękowy opracowany przez firmę Dynaudio, składający się z aż sześciu głośników, a za chłodzenie tej smukłej, acz potwornie wydajnej maszyny odpowiada system odprowadzania ciepła MSI Phase Change Liquid Metal Pad, chłodzący procesor przy użyciu ciekłego metalu oraz nowy system chłodzenia Cooler Boost 5, korzystający z wentylatorów o łopatkach grubości 0,1 mm.

MSI Stealth GS77-12UX class="wp-image-2073277"
MSI Stealth GS77-12U

Wszystkimi parametrami laptopa możemy zaś sterować z poziomu oprogramowania MSI Center z trybem Gaming Mode, który zapewni optymalne ustawienia urządzenia podczas rozgrywki.

MSI Stealth GS77-12U jest też wyposażony we wszystkie złącza, jakie mogą się przydać na biurku gracza, jak i w biurze podczas pracy. Pomimo smukłej konstrukcji znalazło się tu miejsce dla pełnowymiarowych portów USB-A, portów Thunderbolt 4, pełnowymiarowego złącza HDMI 2.1 a nawet czytnika kart SD i portu RJ-45. W każdej chwili można więc przekształcić mobilnego laptopa w domowo-biurowe centrum sterowania wszechświatem.

MSI Stealth GS77-12UX class="wp-image-2073265"
MSI Stealth GS77-12U

MSI Stealth GS77-12U - do gier i do pracy.

Jeśli szukasz komputera, który jednocześnie posłuży za eleganckie i wydajne narzędzie pracy, ale zaspokoi też wszystkie potrzeby gamingowe, MSI Stealth GS77 może być tym, czego potrzebujesz.

Ten artykuł ukazał się po raz pierwszy na spidersweb.pl 07.03.2022 roku

Lokowanie produktu: MSI
Najnowsze
Zobacz komentarze