REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

W siedzibie Microsoftu zapewne słychać głośne przekleństwa. Właśnie wyciekła im nowa aplikacja Designer

Microsoft szykuje nową aplikację, którą odpalisz wprost z przeglądarki. To Designer, czyli program do projektowania grafik. Co o nim wiemy?

16.05.2022
21:37
Microsoft Designer
REKLAMA

Już niedługo pakiet Microsoft 365 może się powiększyć o nowe narzędzie o nazwie Microsoft Designer. Jest to aplikacja działająca wprost z przeglądarki, dzięki której będziemy mogli projektować grafiki, kolaże, czy np. treści do opublikowania w mediach społecznościowych.

REKLAMA

To właśnie media społecznościowe wydają się być głównym celem Microsoft Designera, ponieważ aplikacja pozwoli publikować treści bezpośrednio w wybranych serwisach społecznościowych. Już przed premierą wiadomo, że aplikacja obsłuży Facebooka, Instagram i oczywiście LinkedIn należący do Microsoftu.

Microsoft Designer wyciekł przed premierą.

Całą niespodziankę popsuł Microsoftowi twitterowicz WalkingCat, który zajmuje się tematyką Microsoftu. To właśnie na jego profilu pojawiły się pierwsze zrzuty ekranu z aplikacji. Całość będzie dostępna pod adresem designer.microsoft.com, a WalkingCat opublikował sposób, jak uruchomić aplikację już teraz, jeszcze przed premierą. Wystarczyła konsola opcji programistycznych w przeglądarce i podmiana jednego klucza w zasobach lokalnych, ale Microsoft szybko wyłączył tę furtkę. Zachowały się jednak zrzuty ekranu.

Co będzie potrafił Microsoft Designer? Właściwie… nie za wiele. Aplikacja zachęca do rozpoczęcia projektu od predefiniowanego szablonu. Można wybrać np. format posta na Instagramie czy reklamy na Facebooku. Następnie możemy umieszczać w projekcie swoje grafiki i dodawać do nich dodatkowe elementy takie jak napisy czy gotowe naklejki.

REKLAMA

Całość wygląda na mało skomplikowane narzędzie, które raczej odstrasza, niż zachęca do tworzenia grafik. Pamiętajmy jednak, że do premiery może się jeszcze dużo zmienić. I oby tak było, bo Designer obecnie nikogo nie porwie. Dodatkową ciekawostką jest fakt, że WalkingCat znalazł też konto Designera na Twitterze, choć na tym etapie nikt nie może potwierdzić, czy mamy do czynienia z oficjalnym profilem.

Tym bardziej że na rynku są już przecież webowe aplikacje do projektowania. Najbardziej znaną jest Canva, która oferuje bardzo bogate możliwości, a jednocześnie ma potężny darmowy plan obejmujący 250 tys. szablonów i 100 rodzajów projektów. Canva z powodzeniem wystarczy do prowadzenia profili firmowych w mediach społecznościowych.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA