REKLAMA

Dramatyczna katastrofa kolejowa w Austrii. Pociąg został oddany do użytku tydzień wcześniej

Do wypadku doszło w rejonie Moedling w Dolnej Austrii. W wyniku wykolejenia się pociągu zginęła co najmniej jedna osoba, kilkanaście zostało rannych.

10.05.2022 08.28
Katastrofa kolejowa w Austrii
REKLAMA

Pociąg wykoleił się niedaleko miejscowości Münchendorf znajdującej się pod Wiedniem. Niektóre źródła mówią o jednej ofierze śmiertelnej, inne podawały na początku, że w wyniku katastrofy życie straciły dwie osoby. Austriacki Czerwony Krzyż zdementował te informacje.

REKLAMA

Portal rynek-kolejowy.pl informuje, że w wypadku uczestniczył skład w większości węgiersko-austriackiego przewoźnika Raaberbahn (GySev), złożony z zespołów trakcyjnych Siemens Desiro ML. Według Czechów z portalu zdopravy może to być skład, który został odebrany na początku maja.

Katastrofa kolejowa w Austrii. Jedna ofiara śmiertelna i 12 osób rannych

Dwunastu pasażerów było rannych. Trzy osoby doznały poważnych obrażeń, z czego dwie zostały przetransportowane do szpitali helikopterem pogotowia ratunkowego. Dziewięć innych osób zostało lekko rannych - podaje Kronen Zeitung.

Katastrofa kolejowa w miejscowości Münchendorf pod Wiedniem
REKLAMA

Na miejscu pracowało prawie 100 strażaków. Uwięziony maszynista musiał zostać uwolniony przez służby ratunkowe specjalnym sprzętem ratowniczym. Według służb, osoba zabita w wypadku została uwięziona pod pociągiem. Pociągiem jechało łącznie 56 osób.

Przyczyna wypadku jest póki co nieznana.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA