REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Batman powalczy z Velmą ze Scooby-Doo. MultiVersus zapowiada się na hit

Arya Stark z Gry o Tron, Batman, Velma ze Scooby-Doo, Wonder Woman, Królik Bugs - co łączy te postaci? Do tej pory wspólnym mianownikiem była wytwórnia Warner Bros., ale niebawem wszystkie te postaci trafią do nowej gry MultiVersus, która zapowiada się na wielki hit.

20.05.2022
21:12
MultiVersus
REKLAMA

MultiVersus to szalony pomysł na grę, w której do jednego tytułu są wrzucone postaci z zupełnie różnych franczyz. Jedynym wspólnym mianownikiem jest fakt, że poszczególne uniwersa łączy Warner Bros., właściciel m.in. DC Comics, stacji HBO, Cartoon Network, New Line Cinema, a także kilku kasowych wydawców gier, w tym Monolith Productions, TT Games, czy Rocksteady Studios.

REKLAMA

Nowa gra Warner Bros. Games będzie bijatyką, w której będziemy mogli walczyć wybierając swoją postać z potężnej puli grywalnych osobowości znanych z dużego i małego ekranu. Nieprzypadkowo pojawiają się porównania do wielkiego hitu Nintendo, czyli Super Smash Bros., w którym pojawiają się postacie z licznych franczyz znanych z konsol Nintendo, w tym np. z Pokemonów, The Legend of Zelda, Kirbiego, Donkey Konga, czy Mario.

MultiVersus jest już dostepne w wersji alfa i zbiera świetne opinie.

Warner Bros. Games rozpoczął zamknięte testy gry w wersji alfa. Mimo dość wczesnego etapu prac, już teraz opinie testerów są bardzo pozytywne. Co więcej, wydawca jest tak pewny swego, że rozpocznie publiczne testy gry już w lipcu 2022 r. Na razie nie wiadomo, czy nadal będzie to wczesna wersja alfa, czy może znacznie bardziej dopracowana wersja beta.

REKLAMA

Bardzo ciekawie wypada fakt, że już podczas otwartych testów będzie możliwa opcja grania pomiędzy różnymi platformami, bo powalczymy z użytkownikami pecetów, Xboxów i konsol Playstation. Drugą dobrą wiadomością jest fakt, że gra będzie udostępniona za darmo, w formule free-to-play. Na razie nie wiadomo jeszcze nic o modelu zarabiania, ale można się spodziewać, że nierozłącznym elementem gry będą mikrotransakcje. Pozostaje pytanie, czy będą one opcjonalne, czy konieczne do cieszenie się z rozgrywki.

Gra ma kreskówkowy styl graficzny, a wszyscy bohaterowie są sprowadzeni do wspólnego mianownika wizualnego, dzięki czemu - mimo obecności postaci z najróżniejszych serii - całość broni się graficznie. Tytuł budzi wielkie zainteresowanie i na tym etapie trudno mu coś zarzucić. Z pewnością jest na co czekać, choć o sukcesie zadecyduje nachalność mikrotransakcji.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA