REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Kingdom Hearts IV już oficjalnie - mamy zwiastun. Jest też niespodzianka

Dobra wiadomość dla fanów serii Kingdom Hearts. Square Enix z okazji 20-lecia cyklu zapowiedziało dwie nowe gry, w tym Kingdom Hearts IV.

10.04.2022
17:14
kingdom-hearts-iv-trailer-missing-link-square-enix
REKLAMA

Square Enix hucznie świętowało 20. urodziny jednej ze swoich najważniejszych serii gier wideo. Rozwijany wspólnie z Disneyem cykl Kingdom Hearts doczeka się kolejnej odsłony, a to nie koniec niespodzianek, jakie czekają fanów takich postaci jak Sora, Kairi, Riku, Kaczor Donald, Myszka Miki czy Goofy.

REKLAMA

Kingdom Hearts IV

Głównym bohaterem nowej gry ponownie będzie Sora, a jego nowa przygoda otrzyma nazwę Lost Master Arc. Tym razem protagonista trafi do Quadratum, czyli ogromnego miasta na bardzo realistycznym świecie, jakiego w historii cyklu nie mieliśmy okazji oglądać. Pojawi się też tajemnicza nowa postać: Strelitzia.

Jak na razie nie wiemy jednak, ile będziemy czekać na nową odsłonę cyklu. Square Enix zapowiedziało jednak oficjalnie, że prowadzone są już nad nią prace. Nie możemy jednak narzekać - zapowiedź była niespodzianką, a do tej pory wydawca oficjalnie nie wspominał o chęci kontynuacji serii.

Square Enix trzyma w tajemnicy sporo rzeczy dotyczących Kingdom Hearts IV.

Tajemnicą jak na razie są również platformy, na jakich wydana zostanie nowa produkcja. Poprzednia odsłona, czyli Kingdom Hearts 3, trafiła najpierw na konsole Xbox One i PlayStation 4 w 2018 r., w ubiegłym roku na pecety, a w tym na Nintendo Switcha w wersji chmurowej.

Z jednej strony Square Enix może zdecydować się na ten sam zestaw platform i tym razem, ale nie zdziwię się, jeśli firma zdecyduje się na zmiany. Deweloperzy mogą uznać, że pora porzucić poprzednią generację konsol do gier i skupić się wyłącznie Xboksach Series X|S oraz PlayStation 5 i pecetach.

REKLAMA

Kingdom Hearts: Missing-Link

Oprócz nowej gry z głównego cyklu Kingdom Hearts wydawanego na konsolach i pecetach pojawi się zupełnie nowa gra mobilna. Square Enix zapowiedziało oficjalnie Kingdom Hearts: Missing-Link. Zamknięta wersja beta tej produkcji ma się pojawić jeszcze w tym roku.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA