Szybkość, wygoda użytkowania i bezpieczeństwo - to zalety aplikacji Raiffeisen Digital Bank (marka Raiffeisen Centrobank AG)

Lokowanie produktu: Raiffeisen Digital Bank

Markę Raiffeisen doskonale pamięta wielu polskich klientów. Stanowiła synonim dobrej i rzetelnej obsługi, atrakcyjnych warunków oraz solidności. Teraz Raiffeisen Centrobank AG oferuje pod nową marką Raiffeisen Digital Bank ofertę pożyczkową poprzez aplikację, z której Polacy mogą korzystać jako pierwsi w Europie.

16.02.2022 08.00
raiffeisen digital bank

Raiffeisen Digital Bank (marka Raiffeisen Centrobank AG) oferuje w pełni cyfrowy kredyt konsumencki, a wnioskować o niego można przez aplikację. Prace nad nią trwały ponad rok, zaproszono do nich wielu różnych partnerów technologicznych oraz ekspertów od bankowości, żeby projektowana aplikacja była prosta w obsłudze, a jednocześnie zapewniała wysokie bezpieczeństwo. Dzięki modułowej budowie architektury aplikacji możliwe jest wykorzystywanie gotowych rozwiązań, które dostarczają partnerzy technologiczni. Na przykład Kontomatik odpowiada za weryfikację dochodów na podstawie wytycznych dyrektywy PSDII. Usługi wsparcia w podejmowaniu decyzji kredytowej dostarcza polski startup Self Learning Solutions (SLS), dzięki czemu proces ten przebiega bardzo szybko. Przy podejmowaniu decyzji kredytowej Raiffeisen Cantrobank AG korzysta między innymi z polskich baz kredytowych, które dostarczają dane o wiarygodności kredytowej wnioskodawcy. Natomiast implementacja usługi przelewów ekspresowych od Blue Media, pozwala na szybkie przesłanie pożyczonych pieniędzy wprost na konto klienta. 

Polska jako pierwsza może wypróbować aplikację  w praktyce. Rynkowa intuicja austriackiego Raiffeisen Centrobank wydaje się słuszna - Polacy doceniają cyfrowe rozwiązania w bankowości. Jesteśmy niezwykle zaawansowani pod względem korzystania z bankowości internetowej. Ostrożne szacunki bankowe mówią, że prawie 20 milionów klientów banków załatwia sprawy bankowe online. Widoczny trend przekłada się na oszczędność czasu i wygodę.

Aplikacja Raiffeisen Digital Bank jest dostępna na smartfony z systemem Android oraz z systemem iOS. Obecnie oferuje możliwość wzięcia pożyczki gotówkowej nawet do 100 tysięcy złotych, na maksymalnie 120 miesięcy i z RRSO wynoszącym 6,99% (oprocentowanie zmienne). Pożyczkodawca nie pobiera żadnej dodatkowej prowizji. 

Żeby ubiegać się o pożyczkę należy:

  • posiadać polski dowód osobisty, polskie obywatelstwo i miejsce zamieszkania w Polsce, 
  • otrzymywać wynagrodzenie za pracę na podstawie umowy o pracę, zlecenie, o dzieło lub pobierać emeryturę bądź rentę, 
  • posiadać konto, na które wpływa wynagrodzenie w polskiej walucie

... oraz oczywiście mieć zainstalowaną aplikację. Można ją pobrać z Google Play i App Store. Po jej zainstalowaniu klient jest proszony o utworzenie własnego profilu. W formularzu rejestracyjnym należy podać imię, nazwisko, numer telefonu i adres e-mail - na nie przyjdą kody weryfikacyjne. Zostaniemy również poproszeni o utworzenie 6-cyfrowego pinu do logowania się. Po poprawnym utworzeniu profilu i wideoweryfikacji należy wyrazić zgodę na sprawdzenie naszych danych w bazach kredytowych oraz na ocenę scoringową. 

Jednym z etapów wnioskowania jest wideorozmowa z konsultantem. Podczas jej trwania będzie potrzebny dowód osobisty w celu zweryfikowania tożsamości. W trakcie ubiegania się o pożyczkę odpowiemy na kilka pytań o naszych dochodach, określimy wartość pożyczki  i okres na jaki chcemy ją wziąć, a następnie zostaniemy poproszeni o jednorazowe zalogowanie się do własnej bankowości internetowej. Dzięki usłudze weryfikacji dochodów dostarczonej przez Kontomatik cały proces przebiega szybko. Jeżeli decyzja jest pozytywna, to umowę o udzielenie pożyczki zawiera się online. Następnie pozostaje już tylko oczekiwanie na transfer środków. 

Oferta Raiffeisen Digital Bank (marka Raiffeisen Centrobank AG) proponuje niskie oprocentowanie, brak prowizji oraz wygodę korzystania. Prosty proces ubiegania się o pożyczkę, przy jednoczesnym zapewnieniu wysokich standardów bezpieczeństwa, w naszej ocenie, spełniają oczekiwania współczesnego konsumenta.

Możesz sprawdzić sam jak działa Raiffeisen Digital Bank - Nowy wymiar bankowości.

Przykład reprezentatywny dla kredytu konsumenckiego: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 6,99%, całkowita kwota kredytu: 32 411 zł, całkowita kwota do zapłaty: 37 790 zł, oprocentowanie zmienne 6,77% w stosunku rocznym, całkowity koszt kredytu: 5 379 zł (w tym: prowizja 0% (0,00 zł), odsetki 5 379 zł), 55 miesięcznych rat równych w wysokości 687 zł i ostatnia rata w wysokości 692 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 21.01.2022 r. Udzielenie pożyczki uzależnione jest od pozytywnej oceny zdolności kredytowej.

Lokowanie produktu: Raiffeisen Digital Bank
Najnowsze