REKLAMA

Radar lotów samolotów online. Alternatywy i strony podobne do Flightradar 24

Radar samolotów online to niezwykle przydatne, ale i ciekawe narzędzie. Najpopularniejszy z nich to Flightradar24, ale co w przypadku gdy nie spełnia on naszych oczekiwań? W tym artykule prezentujemy najlepsze alternatywy do Flightradar24.

25.02.2022 06.00
Radar lotów samolotów online. Strony podobne do Flightradar24
REKLAMA

Radary samolotów online pozwalają śledzić w czasie rzeczywistym samoloty znajdujące się w powietrzu. Radar lotów online jest przydatny przede wszystkim, kiedy chcemy sprawdzić aktualną pozycję danego lotu online, ale przydaje się również entuzjastom szeroko pojętego lotnictwa.

REKLAMA

Najpopularniejszy radar samolotów online to Flightradar24, jednakże bywają sytuacje, w których z różnych przyczyn Flightradar24 może nie zaspokoić potrzeb użytkownika. W tym artykule prezentujemy kilka sprawdzonych alternatyw i stron podobnych do Flightradar24

Alternatywy do Flightradar24

FlightAware

Flightaware to nazwa aplikacji - radaru samolotów od amerykańskiej firmy o tej samej nazwie, która pozwala na śledzenie maszyn aktualnie przebywających w powietrzu. FlightAware oprócz mapy aktualizującej się stale w czasie rzeczywistym, pozwala również na dokładne śledzenie poszczególnych lotów i parametrów lotu. FlightAware oprócz wersji przeglądarkowej na komputery oferuje swoim użytkownikom aplikacje mobilne na systemy Android i iOS.

ADSBExchange

ADSBExchange to serwis internetowy służący do śledzenia samolotów w czasie rzeczywistym. ADSBExchange zbiera dane ADS-B od maszyn komunikujących się za pomocą odbiorników RTL-SDR. W przeciwieństwie do stron takich jak Flightaware czy Flightradar24 ADSBExchange wyróżnia się tym, że nie ukrywa pozycji maszyn wojskowych i prywatnych.

Plane Finder

Kolejną alternatywą do Flightradar24 jest Plane Finder. Plane Finder - podobnie jak ADSBExchange - jest darmowym radarem lotów, który pozwala na śledzenie lotów w czasie rzeczywistym. Serwis pozwala na śledzenie lotów z całego świata, jednocześnie udostępniając dane takie jak prędkość lotu, jego wysokość i przybliżony czas przylotu.

Ponadto Plane Finder posiada funkcję odtwarzania tras już zakończonych lotów, nie starszych niż te z 2011 roku. Użytkownicy przeglądarkowej wersji Plane Finder docenią również mobilną wersję radaru lotów na systemy Android i iOS.

Flightstats.com

Spośród wszystkich wymienionych radarów lotów, Flightstats.com przypadnie do gustu tym, którzy nie potrzebują śledzenia w czasie rzeczywistym, a jedynie dokładnych danych o danym locie. A przynajmniej w przeglądarkowej wersji, gdyż mobilne aplikacje Flight Stats posiadają mapy odświeżające się w czasie rzeczywistym. Flight Stats - w przeciwieństwie do trzech pozostałych radarów samolotów - nie posiada mapy zawierającej wszystkie samoloty znajdujące się aktualnie w powietrzu. Jednak w przypadku poszukiwania informacji o jednym, konkretnym locie Flight Stats jest niezawodną alternatywą do Flightradar24.

REKLAMA

Radar lotów samolotów online. Alternatywy i strony podobne do Flightradar24 - podsumowanie

W Internecie dostępnych jest wiele radarów lotów online, które pozwalają w czasie rzeczywistym śledzić pozycję samolotów w przestrzeni powietrznej. Najpopularniejszym z nich jest Flightradar24, jednakże dzięki łatwemu dostępowi do danych, samoloty online możesz śledzić również za pomocą innych serwisów. Radary lotów nie są usługą pierwszej potrzeby, ale zdecydowanie jedną z przydatniejszych i ciekawszych aplikacji internetowych.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA