W aplikacji PeoPay zapłacisz teraz za parkingi. To szybkie i łatwe

Lokowanie produktu: Bank Pekao

Aplikacja PeoPay Banku Pekao umożliwia teraz płatności za parkingi. Już nie musisz szukać parkomatu, wystarczy wyciągnąć smartfon i opłacić postój.

16.02.2022 13.51
W aplikacji PeoPay zapłacisz za parkingi. To szybkie i łatwe

Aplikacja PeoPay wzbogaciła się właśnie o kolejną funkcję. Klienci Banku Pekao mogą z jej poziomu płacić za parkingi w 90 polskich miastach. Dotyczy to zarówno stref płatnego parkowania, jak i prywatnych parkingów. 

Partnerem Banku Pekao przy tym wdrożeniu była firma SkyCash, która oferuje usługę mobiParkingu. 

Dołączamy dzisiaj kolejną usługę dla naszych klientów. Chcemy, żeby PeoPay był nie tylko bankiem i biurem maklerskim w telefonie, ale dawał również dostęp do szeregu dodatkowych usług przydatnych w codziennym życiu. W zanadrzu mamy kolejne wdrożenia

- mówi Bartosz Zborowski, Dyrektor Departamentu Innowacji i Kanałów Zdalnych w Banku Pekao S.A.

Aplikacja PeoPay oprócz możliwości uiszczania opłat parkingowych, oferuje również zakup biletów komunikacji miejskiej, a bank zapowiada kolejne wdrożenia.

Jak zapłacić za parking w aplikacji PeoPay?

To proste. Na początku należy zalogować się do aplikacji PeoPay, wejść w menu Więcej i wybrać opcję Opłaty parkingowe.

Jeżeli robimy to po raz pierwszy, powinniśmy aktywować usługę SkyCash i wyrazić stosowne zgody. Następnie wybieramy rachunek bankowy, który posłuży do realizacji transakcji. Kolejny krok do autoryzacja metodą, której używamy na co dzień w aplikacji PeoPay.

Gdy już aktywujemy usługę możemy dodać pojazd. Wpisujemy jego nazwę i numer rejestracyjny.

Po dokonaniu formalności zyskujemy możliwość dokonania opłaty za parkowanie. Wybieramy z listy pojazd i klikamy przycisk Parkuj. 

Następnie wybieramy miasto i strefę parkingową.

Żeby rozpocząć naliczanie opłat, naciskamy przycisk START/STOP lub Na czas. Jeśli nie wiemy, jak długo będziemy parkować, polecana jest pierwsza opcja, gdy zamierzamy wrócić po z góry określonym czasie, możemy wybrać opcją Na czas.

Po powrocie od auta naciskamy zakończ parkowanie – i to tyle.

Skąd kontroler będzie wiedział, że zapłaciliśmy za parking nie widząc biletu parkingowego za szybą?

Pierwszy sposób oznakowania pojazdu to odebranie bezpłatnej naklejki mobiParking, która przykleimy do przedniej szyby. Można ją otrzymać w oddziale Banku Pekao. Inny sposób to wydrukowanie jej we własnym zakresie z tej strony.

Jeżeli nie dysponujemy naklejką wystarczy napisać na kartce „mobiParking” i zostawić taką informację za szybą na czas parkowania.

Lokowanie produktu: Bank Pekao
Najnowsze
Zobacz komentarze