1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

MSI Raider GE76 - 12U pokazuje, jak wygląda potęga wśród laptopów

Lokowanie produktu: MSI

Jak wygląda potęga? To zależy, o czym mówimy. Dla jednych to górskie szczyty, dla drugich zwycięzca zawodów Strong Man, a jeszcze inni pomyślą o potędze patrząc na nowego laptopa MSI Raider GE76 – 12U.

21.02.2022
9:00
MSI Raider GE76 - 12U

Gdy patrzę na to, jakie podzespoły udało się zmieścić MSI do tak smukłego laptopa, z miejsca przypomina mi się anime One Punch Man, gdzie relatywnie szczupły i drobny Saitama wygrywał z niemal każdym przeciwnikiem przy pomocy jednego tylko uderzenia. Nikt nie podejrzewał, że taki szczuplaczek może być tak potężny.

MSI Raider GE76 12U class="wp-image-2049269"
MSI Raider GE76 12U

Tak samo jest z nową wersją MSI Raider GE76.

Oczywiście istnieją mniejsze i smuklejsze komputery przenośne dla graczy, ale niewiele z nich może się pochwalić mocą obliczeniową dorównującą stacjonarnym pecetom zamkniętą w obudowie, którą można wygodnie przenosić z miejsca na miejsce.

MSI Raider GE76 12U class="wp-image-2049287"
MSI Raider GE76 12U

MSI Raider GE76 waży niespełna 3 kg i mierzy niespełna 26 mm grubości, a mimo to producentowi udało się w obudowie zmieścić wszystko, co tylko potrzeba do pracy i zabawy. Wystarczy spojrzeć na selekcję dostępnych złącz - jest tu gniazdo Thunderbolt 4, USB-C 3.2 gen. 2, trzy pełnowymiarowe porty USB-A, czytnik kart pamięci, gniazdo mini-DP, port HDMI 2.1, a nawet pełnowymiarowe złącze RJ45.

MSI Raider GE76 12U class="wp-image-2049272"
MSI Raider GE76 12U

W obudowie znalazło się też miejsce dla dwóch wooferów Duo Wave firmy Dynaudio, jak również dla wymiennych podzespołów – pamięć RAM i napęd SSD możemy rozbudować we własnym zakresie, jeśli uznamy, że potrzebujemy więcej miejsca na dane lub pamięci operacyjnej.

Wszystko to zamknięte w stylowej konstrukcji, której najbardziej wyrazistym elementem jest zintegrowany z frontem obudowy pasek LED, rozciągający się od jednego do drugiego jej krańca, synchronizujący się z podświetleniem Mystic Light, które rozświetla również znakomitą klawiaturę, opracowaną we współpracy z firmą Steelseries. To rozwiązanie znane już z innych modeli laptopów MSI i w każdym z nich robi ogromne wrażenie.

MSI Raider GE76 12U class="wp-image-2049281"
MSI Raider GE76 12U

Pomówmy jednak o tym, co kryje ta obudowa, bo to najciekawszy aspekt nowego MSI Raider GE76 – 12U. Jak sugeruje jego nazwa, sercem urządzenia jest procesor Intel Core i9 12. Gen, z hybrydową, 14-rdzeniową architekturą, potężniejszy aż o 45 proc. od poprzedniej generacji procesorów Intel Core i7. Wspiera go super-szybka pamięć operacyjna DDR5 i napęd SSD oparty o magistralę PCI-E Gen. 4, o prędkościach sięgających nawet 7000 Mb/s.

Za wydajność graficzną odpowiadają zaś zupełnie nowe układy Nvidii – RTX 3070 Ti z 8 GB vRAM oraz RTX 3080 Ti z 16 GB vRAM, co pozwoli nie tylko na gaming w wysokiej rozdzielczości przy zachowaniu wysokiej płynności obrazu, ale również umożliwi wykorzystanie pełni potencjału aplikacji kreatywnych, korzystających z akceleracji GPU. Raider GE76 to nie tylko potężna maszynka do gier. To także mobilna stacja robocza dla profesjonalistów ze wszystkich dziedzin. Mocy obliczeniowej z pewnością nie zabraknie nikomu.

MSI Raider GE76 12U class="wp-image-2049290"
MSI Raider GE76 12U

Aby schłodzić te potężne podzespoły, MSI stosuje dedykowane rozwiązania dla CPU i GPU - technologię Cooler Boost 5, składającą się z 6 ciepłowodów i dwóch wiatraków. Z kolei żeby zapewnić długi czas pracy na jednym ładowaniu, pomimo wydajnych podzespołów, MSI zmieściło w obudowie największy akumulator, z jakim można legalnie wejść na pokład samolotu - o pojemności 99,9 WHr.

Wisienką na torcie jest tu 17,3-calowy wyświetlacz, na którym obejrzymy to, w co gramy lub nad czym pracujemy. Dostępnych jest kilka opcji; wyświetlacz może mieć rozdzielczość nawet UHD lub częstotliwość odświeżania sięgającą 360 Hz. Można więc wybrać ekran zależnie od tego, czy zamierzamy na laptopie więcej grać, czy pracować. Niezależnie od wyboru możemy za to liczyć na wierne odwzorowanie barw i wygodne zarządzanie kolorem dzięki funkcji MSI True Color, która pozwala dostosować przestrzeń kolorów w wygodnym menu, dostępnym pod prawym przyciskiem myszy. A gdy pracujemy stacjonarnie, mnogość złącz pozwala podłączyć do nowego laptopa MSI nawet 3 dedykowane wyświetlacze, w tym ekran 4K 120 Hz lub 8K 60 Hz.

MSI Raider GE76 12U class="wp-image-2049278"
MSI Raider GE76 12U

Wszystkie te możliwości sprzętowe są dodatkowo wspierane przez oprogramowanie MSI, oferującym m.in. dedykowany tryb gamingowy, optymalizujący pracę podzespołów, a także takie funkcje jak Smart Audio i Ambient Silent AI, które poprawiają wrażenia z użytkowania sprzętu.

Pierwsze starcie. Kup MSI Raider GE76 - 12U teraz i skorzystaj z wyjątkowej promocji.

Z okazji premiery nowej generacji sprzętów, MSI przygotowało specjalną promocję. Jeśli kupisz jeden z objętych promocją laptopów w okresie między 1.02 a 15.03.2022 r., otrzymasz gratis stylowy plecak na laptop. Ponadto, jeśli do 31.03.2022 r. opublikujesz recenzję zakupionego sprzętu w sklepie, w którym go nabyłeś, możesz wygrać doładowanie portfela Steam o wartości 50 dol.

Zważywszy na to, jak ciekawe bonusy można zyskać i jak wygląda obecny krajobraz elektroniki użytkowej, zdecydowanie warto skorzystać z promocji. Jeśli planujesz zakup nowego laptopa do gier lub pracy, teraz jest najlepszy moment, by sięgnąć po sprzęt taki jak MSI Raider GE76 - 12U. Zachęcamy również do odwiedzenia kanału MSI w serwisie YouTube.

Lokowanie produktu: MSI
Najnowsze