REKLAMA

Tak wygląda nowy Gmail. Już niedługo zobaczysz go w swojej przeglądarce

Już od 8 lutego użytkownicy Gmaila będą mogli wypróbować nowy, zintegrowany widok skrzynki odbiorczej. Nowy widok Gmaila pozwoli na łatwiejszą nawigację pomiędzy najważniejszymi aplikacjami Google Workspace. Jak zapowiada Google, do końca drugiego kwartału 2022, nowy widok stanie się standardem bez możliwości powrotu do starej wersji.

01.02.2022 07.44
Tak wygląda nowy Gmail. Już niedługo zobaczysz go w swojej przeglądarce
REKLAMA

31 stycznia Google oficjalnie ogłosiło zmianę wyglądu skrzynki odbiorczej. Oprócz zmian kosmetycznych interfejsu, Gmail zyska również zintegrowany widok pozwalający na łatwiejszą nawigację pomiędzy aplikacjami Google Workspace - w tym Chat, Spaces and Meets. Google udostępni nowy wygląd skrzynki odbiorczej już 8 lutego i w początkowej fazie możliwym będzie powrót do starego wyglądu. Jednak już w kwietniu Gmail domyślnie będzie uruchamiał się w nowym widoku, a od końca czerwca niemożliwym będzie powrót do starszego widoku.

REKLAMA

Nowe menu Gmaila zostanie ulokowane na pasku po lewej stronie ekranu. Menu to pozwoli na przełączanie się pomiędzy aplikacjami Google w przestrzeni jednej karty przeglądarki, bez potrzeby otwierania kolejnych kart, by pracować w kilku aplikacjach równocześnie. Ikony poszczególnych aplikacji zyskają również plakietki powiadomień informujące o ilości niewyświetlonych zdarzeń lub wiadomości. Do lewego paska zostaną przeniesione skróty do aktywnych konwersacji Chats and Spaces.
Google zapowiedziało również dalsze usprawnianie zintegrowanego interfejsu, w ramach którego możliwym będzie przeszukiwanie zawartości innych apliakcji Workspace z poziomu paska wyszukiwania Gmaila.

 class="wp-image-2028877"
REKLAMA

W pierwszej fazie wydania, 8 lutego dostęp do nowych funkcji będą stopniowo otrzymywać użytkownicy w ramach natychmiastowej ścieżki aktualizacji.

Następnie, od 22 lutego nową wersję Gmaila stopniowo będą otrzymywać wszyscy użytkownicy. Aż do kwietnia Gmail będzie domyślnie ładował się w starszej wersji, a przełączenie się na nowszą wersję będzie opcjonalne z poziomu ustawień. Począwszy od kwietnia, domyślnym widokiem Gmaila stanie się nowy interfejs, a do poprzedniej wersji będzie można wrócić za pomocą ustawień. Jak zapowiada Google, do końca drugiego kwartału 2022, nowy, zintegrowany widok stanie się widokiem domyślnym, bez możliwości zmiany.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA