REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

TCL wprowadza nowość dla graczy. To Mini LED TV 4K o wielkości 98 cali

TCL zaczyna 2022 rok z przytupem, pokazując nowy model telewizora dla graczy. Jest ogromny, bo ma aż 98 cali, a przy tym jest dobrze wyceniony jak na panel o tak gigantycznym rozmiarze. Nie oznacza to, że będzie tani.

05.01.2022
17:03
Xbox Keystone
REKLAMA

Targi CES 2022 obfitują w nowości ze świata TV, a jedną z ciekawszych premier jest nowy telewizor TCL stworzony głównie z myślą o graczach. Jest to dość szokująca premiera, bo mamy do czynienia z pierwszą serią telewizorów Mini LED z ekranem o częstotliwości odświeżania na poziomie aż 144 Hz, co zapewni płynniejszą rozrywkę. Do tego nowy panel ma aż 98 cali przekątnej, więc granie na nim będzie bardzo widowiskowe.

REKLAMA
 class="wp-image-1998749"

Poza wyjątkowo szybkim odświeżaniem panel TCL błyszczy (oby nie poprzez blooming…) również w kwestii technologii, bowiem mamy do czynienia z Mini LED-em. Dla przypomnienia, jest to technologia LCD, która znacząco poprawia jakość obrazu za sprawą licznych stref podświetlania, która można lokalnie wygasić, by na danym obszarze uzyskać idealną czerń. Takich obszarów w telewizorze TCL będzie 1000. Z jednej strony to sporo w porównaniu do pierwszych telewizorów TCL Mini LED, które miały tylko 128 stref, ale z drugiej strony, to nadal dość niewiele. Dla kontrastu (dosłownie i w przenośni), nowy MacBook Pro 14" z ekranem Mini LED ma aż 8040 diod i 2010 stref podświetlenia na ekranie 14".

144 Hz w telewizorze? Czy to na pewno niezbędne?

Odświeżanie w 144 Hz rzeczywiście potrafi znacząco podnieść płynność rozgrywki, co może się przydać szczególnie w najszybszych grach akcji, w tym w tytułach z gatunku FPS. Do telewizora najczęściej podłączamy jednak konsole, a zarówno PlayStation 5 jak i Xbox Series X póki co dobijają tylko do 120 Hz, a i to tylko w nielicznych grach.

REKLAMA

Pamiętajmy jednak o trzech rzeczach. Po pierwsze, do telewizora można podłączyć mocnego gamingowego peceta, który nie będzie miał problemu z generowaniem 140 kl./s. Po drugie, Xbox Series X już ma technologię VRR, a PlayStation 5 ma ją dostać, więc obie konsole będą w stanie generować obraz w klatakżu wyższym niż 120 fps. W końcu po trzecie nie zapominajmy, że samo oprogramowanie telewizora ma szansę upłynnić rozgrywkę i dorobić brakujące klatki.

Cena nie jest jeszcze znana, ale TCL słynie z dobrze wycenionych sprzętów. Mini LED ma być dominującą technologią w portfolio tego producenta, a nowy telewizor TCL 4K Mini LED będzie jedną z najciekawszych propozycji TCL-a na 2022 r.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA