REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Militaria

Polacy na największych targach broni na świecie. Pokazali karabiny dla snajperów

W Las Vegas zakończyły się największe na świecie targi zbrojeniowe Shot Show. Polskie Zakłady Mechaniczne Tarnów S.A. pokazały swoje karabiny wyborowe i maszynowe. Nowością pokazywaną przez ZMT na targach były samopowtarzalne karabiny wyborowe MWS-25 i MWS-38.

25.01.2022
6:33
Polskie karabiny wyborowe dla snajperów na targach w Las Vegas
REKLAMA

Targi to zawsze bardzo dobra okazja, żeby zapoznać się ze wszelkimi nowinkami w branży strzeleckiej. Podczas wydarzenia wystawcy mają możliwość spotkać się z przedstawicielami firm, z którymi już współpracują, jak również nawiązać nowe kontakty handlowe.

REKLAMA

Polska Grupa Zbrojeniowa na tegorocznych targach Shot Show reprezentowana była przez Zakłady Mechaniczne „Tarnów” S.A. oraz przez Fabrykę Broni Łucznik-Radom Sp. z o.o. Tarnowska firma pokazała na targach swoje flagowe karabiny.

System broni modułowej MWS-25 (SKW-308)

Wśród wyrobów, jakie zabrała na targi w Vegas, znajdowały się karabiny wyborowe i maszynowe. Nowością pokazywaną przez ZMT na targach były samopowtarzalne karabiny wyborowe MWS-25 i MWS-38.

Cieszymy się, że po czterech latach przerwy znów byliśmy na targach Shot Show, tym bardziej, że udało się to zorganizować, mimo sytuacji epidemicznej na świecie. Nasze wyroby cieszyły się sporym zainteresowaniem zwiedzających i mamy nadzieję, ze w przyszłości przełoży się to na sprzedaż naszych produktów na rynku amerykańskim

– powiedział reprezentujący spółkę  w USA – Roman Uznański.
 class="wp-image-2018761"

Zakłady Mechaniczne „Tarnów” już kolejny raz brały udział w Shot Show. W roku 2015 firma prezentowała w USA karabin myśliwsko-sportowy 308 ZMT HS, a w 2018  karabin maszynowy UKM 2000 oraz karabin wyborowy TOR, z których to konstrukcji można było postrzelać w 2018 r. na popularnej strzelnicy Battlefield Las Vegas.

Shot Show to coroczne targi strzeleckie oraz zbrojeniowe organizowane na terenie Stanów Zjednoczonych (od 2010 roku, regularnie w Las Vegas, Nevada).

Słowo Shot w nazwie targów pochodzi od pierwszych liter: Shooting, Hunting, Outdoor Trade, czyli: Targi Strzelectwa, Polowania oraz Outdooru. Wydarzenie każdorazowo gromadzi ok 60 tys. uczestników.

Karabin MWS-38

System broni modułowej MWS-38 (SKW .338) zasilany jest amunicją 8,6×70 mm (.338 Lapua Magnum).

Z karabinu strzela się ogniem pojedynczym, do celów znajdujących się  w odległości do 1500 m. System broni modułowej MWS-38 działa na zasadzie wykorzystania energii gazów prochowych odprowadzanych przez boczny otwór lufy.

 class="wp-image-2018773"
Karabin MWS-38

Energia przekazywana jest na suwadło poprzez krótki ruch tłoka gazowego. Zamek ryglowany jest przez obrót. Karabin dostosowany jest dla strzelców leworęcznych poprzez obustronne rozmieszczenie bezpiecznika skrzydełkowego, zwalniacza magazynka oraz dźwigni wychwytu zamka.

Karabin charakteryzuje się pełną zamiennością podzespołów i części (brak indywidualnego pasowania) i ergonomią tożsamą z karabinami AR. Broń cechuje modułowa konstrukcja, bardzo wysoka ergonomia użytkowania, łatwo wymienna lufa oraz składana lub stała kolba.

Karabiny wyborowe ZM Tarnów: ZMT SKW.308

Karabin MWS-25

ZMT MWS-25 (SKW.308) jest modułowym samopowtarzalnym karabinem wyborowym produkowanym w Zakładach Mechanicznych „Tarnów” S.A. Został zaprojektowany tak, aby sprostać rygorystycznym wymaganiom współczesnego pola walki.

 class="wp-image-2018776"
Karabin MWS-25

Karabin cechuje się modułową konstrukcją, ergonomią użytkowania dostosowaną zarówno dla strzelców prawo- jak i leworęcznych, przystosowaniem do pracy z tłumikiem dźwięku oraz składaną kolbą.

Karabin może być oferowany z lufami o długościach od 13” do 20” w kalibrach .308 WIN oraz 6,5 Creedmoor. Karabin dedykowany jest zarówno dla klientów instytucjonalnych, jak również dla strzelców sportowych.

Karabin MWS-25 działa na zasadzie odprowadzania gazów przez boczny otwór lufy. Gazy prochowe oddziałują na tłok gazowy o krótkim skoku. Blok gazowy wyposażony jest w nastawny, czteropołożeniowy regulator gazowy, który zapewnia możliwość pracy karabinu z tłumikami dźwięku.

REKLAMA

Konstrukcja posiada zdublowane po obu stronach korpusu skrzydełka bezpiecznika, przyciski zwalniacza magazynka oraz dźwigni zwalniania zespołu ruchomego. Karabin charakteryzuje się pełną zamiennością podzespołów i części oraz ergonomią tożsamą z karabinkami AR15/HK416.

Lufa karabinu jest łatwo wymienna, dzięki czemu użytkownik może ją łatwo wymienić na inną  w zakresie długości lub kalibru. Zespół łoża może być oferowany  z dwoma systemami montażowymi: M-LOK lub KeyMod. Zależnie od kompletacji karabiny mogą być wyposażone w tylec z zawiasem, umożliwiającym złożenie kolby na prawą stronę komory zamkowej.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA