REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Nowy monitor Samsunga odpali gry bez komputera i będzie świetnym kompanem Maca. Poznajcie M8

Samsung Smart Monitor M8 to najciekawszy z nowych monitorów Samsunga zaprezentowanych na CES 2022. Sprzęt jest sprzedawany z pilotem i odłączaną kamerką, a wyróżnia się m.in. możliwością grania w gry bez podłączania komputera. Mamy tu bowiem Gaming Hub z obsługą Stadii i GeForce Now.

04.01.2022
13:24
Samsung Smart Monitor M8 odpali gry bez komputera
REKLAMA

Mogłoby się wydawać, że nazwa Smart użyta w monitorze to lekka przesada, ale tym razem naprawdę mamy do czynienia z inteligentnym sprzętem. Zacznijmy jednak od najważniejszego, czyli rozmiaru. Samsung Smart Monitor M8 to duży monitor biurowy o przekątnej 32" i rozdzielczości 4K, co zapewnia dużą przestrzeń roboczą. Pod kątem jakości obrazu powinno być lepiej niż dobrze, bo panel pokrywa 99 proc. przestrzeni barwnej sRGB. Maksymalna jasność to 400 nitów.

REKLAMA

Całość mieści się w naprawdę ładnej, minimalistycznej oprawie w kolorze białym. Grubość monitora to 11,4 mm. W zestawie znajdziemy pilot do obsługi, a także kamerkę SlimFit dołączaną na magnes, co przyda się w dobie pracy i nauki zdalnej.

 class="wp-image-1996616"

Sprzęt połączymy z komputerem za pośrednictwem przewodu USB-C, przy czym pojedynczy przewód może jednocześnie ładować komputer z mocą do 65 W. Tym samym Samsung Smart Monitor M8 wyrasta na ciekawą propozycję nie tylko dla użytkowników komputerów z Windowsem, ale też dla posiadaczy Maków.

Monitor, ale trochę jak Smart TV.

Samsung Smart Monitor M8 nie bez przyczyny jest sprzedawany z pilotem. Monitor ma bowiem wbudowany system smart, a wlicza się do niego m.in. hub do sterowania urządzeniami SmartThings, a także Gaming Hub, czyli nową przestrzeń dla graczy znaną z najnowszych telewizorów Samsunga.

REKLAMA

Dzięki temu monitor staje się stacją do streamingu gier. Bezpośrednio w monitorze mamy aplikacje Stadia i GeForce Now, co umożliwia nam granie w najnowsze tytuły wprost z chmury, bez konieczności podłączania komputera. Wystarczy tylko sparować kontroler z samym ekranem. Co za piękne czasy dla graczy!

Niestety to już wszystko, co wiemy o nowym monitorze. Samsung na ten moment nie zdradza jeszcze ceny Smart Monitora M8, daty sklepowej premiery, dokładnych parametrów matrycy, ani nawet liczby i rodzaju portów na tyle obudowy. Widać jednak, że mamy do czynienia z bardzo ciekawym i nietuzinkowym sprzętem, który sprawdzi się w godzinach pracy, ja i w czasie rozrywki.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA