REKLAMA

Jaki program do projektowania wnętrz? 9 darmowych aplikacji

Programy do projektowania wnętrz to szybka, darmowa i poręczna alternatywa dla profesjonalnych, lecz drogich wizualizacji. W tym artykule przedstawimy 9 darmowych aplikacji umożliwiających samodzielne projektowanie wnętrz.

01.01.2022 15.02
Jaki program do projektowania wnętrz? 9 darmowych aplikacji
REKLAMA

Program do projektowania wnętrz to nieoceniona pomoc przy zarówno budowaniu domu, jak i małym remoncie. Aplikacje pozwalające aranżować wnętrza to świetny sposób na zarówno wizualizację marzeń, ale i sprawdzenie, czy twoje meble oraz dekoracje zmieszczą się w pokoju. Doceniając to, jak przydatnym rozwiązaniem jest samodzielne aranżowanie i planowanie, prezentujemy naszą listę 9 darmowych programów i aplikacji do projektowania wnętrz.

REKLAMA

Programy do projektowania wnętrz:

Palette Home

Palette Home to darmowy program do projektowania wnętrz będący dziełem twórców profesjonalnego Palette CAD. W porównaniu do swojego starszego brata Palette Home jest niezwykle prosty w obsłudze, jednocześnie oferując szeroką gamę opcji tak niezbędnych jak i przydatnych przy projektowaniu pokoi czy całych mieszkań Program oferuje także funkcje skanowania przedmiotów i dodawania ich do aranżacji. Palette Home jest dostępny w przeglądarce oraz jako aplikacja na Androida, iOS i Windows.

Room Planner: Home Interior 3D

Room Planner: Home Interior 3D autorstwa iCanDesign LLC to bezpłatna aplikacja do projektowania wnętrz. Dostępny na Androidzie i iOS, Room Planner posiada bogaty zasób mebli, dekoracji, opcji budowania pomieszczeń oraz przełączania się pomiędzy widokiem 2D i 3D w czasie rzeczywistym. Część opcji Room Plannera jest płatna, jednakże darmowa wersja jest w zupełności wystarczająca na potrzeby osobiste.

To, co zasługuje na szczególną uwagę w Room Plannerze, to opcja udostępniania gotowych aranżacji i przeglądania projektów innych użytkowników aplikacji. Jedynym minusem Room Planner jest dość kiepskie tłumaczenie na język polski.

Sweet Home 3D

Sweet Home 3D to cieszący się od lat popularnością program do projektowania wnętrz. Program ten, dedykowany dla komputerów z systemem Windows, Mac OS i Linux, dostępny jest w dwóch wersjach: całkowicie darmowej ze 100 meblami i 26 teksturami oraz płatnej jednorazowo 15 dolarów z 1500 meblami i 418 teksturami. Sweet Home 3D to idealny program dla tych osób, którym zależy na jak najprecyzyjniejszej wizualizacji elementów w przestrzeni. Sprawdzi się świetnie również do prostego projektowania wnętrz.

Zaprojektuj swój dom - Sweet Home 3D

HomeStyler

Kolejnym darmowym programem do projektowania wnętrz jest HomeStyler. Doceniona przez projektantów z całego świata, aplikacja ta pozwala na projektowanie stylowych pokoi, jak i całych mieszkań z wykorzystaniem mebli dostępnych w sklepach. HomeStyler oferuje stale rozbudowywaną bazę mebli, dekoracji i innych elementów przydatnych w tworzeniu aranżacji. Brak tłumaczenia na język polski HomeStyler rekompensuje byciem dostępnym w przeglądarce internetowej, na Androidzie oraz iOS.

Projektujemy Mieszkanie w Bezpłatnym Programie HomeStyler!

HomeByMe

HomeByMe to kolejny program do projektowania wnętrz w 3D i 2D. Jednak to, co go wyróżnia, to możliwość synchronizacji projektów pomiędzy programem online w przeglądarce a aplikacją w telefonie z systemem Android lub iOS. Popularny zarówno wśród osób wizualizujących swoje plany i marzenia, jak i profesjonalistów przygotowujących projekty dla swoich klientów, HomeByMe to bezpłatny program do projektowania wnętrz, w którym odnajdzie się każda osoba, bez względu na umiejętności i potrzeby. HomeByMe jest niezwykle dopracowanym programem, który w wersji darmowej oferuje wiele funkcji, które w konkurencyjnych aplikacjach są płatne. Jednakże HomeByMe obecnie dostępne jest jedynie w języku angielskim.

Floorplanner

Floorplanner to darmowy program do projektowania wnętrz, w których wnętrze to tylko początek. Floorplanner to darmowa przeglądarkowa aplikacja o szerokiej gamie możliwości - w przeciwieństwie do wielu alternatywnych programów, Floorplanner pozwala na projektowanie nie tylko mieszkania czy domu, ale także tarasu i ogrodu. Floorplanner jest stale rozwijany, dodawane są do niego nowe funkcje oraz elementy wystroju, dzięki czemu jego obsługa jest prosta, a aranżacje stworzone w nim nowoczesne i stylowe.

Pośród tak wielu plusów aplikacja posiada dwa minusy: jest dostępna tylko w przeglądarce komputerowej, a liczba projektów w wersji darmowej jest ograniczona. Jednakże dla jednostrzałowca Floorplanner będzie dobrym programem do projektowania wnętrz.

Roomstyler

Mało jest tak intuicyjnych i jednocześnie bezpłatnych programów do projektowania wnętrz jak Roomstyler. Ta niepozorna aplikacja przeglądarkowa pozwala na kompletne zaprojektowanie domu i wizualizację projektu bez pobierania dodatkowych wtyczek czy programów. Roomstyler oprócz funkcji niezbędnych przy planowaniu aranżacji posiada również bardzo rozbudowane opcje wizualizacji 3D, które umożliwiają podgląd pod wieloma kątami, w różnych porach dnia oraz porównanie projektu do wymiarów ludzkich postaci. Roomstyler przypadnie szczególnie do gustu tym, którzy chcą stworzyć projekt przeznaczony do pokazu szerszemu gronu osób.

SketchUp

SketchUp to najpopularniejszy wśród profesjonalnych projektantów program do projektowania wnętrz. Pierwotnie stworzony z myślą o modelowaniu przestrzennym w 3D, SketchUp szybko zyskał uznanie w branży architektonicznej, budowlanej i meblowej. W przeciwieństwie do większości tego typu aplikacji - nastawionych na wizualizację i jak najbardziej realistyczne oddanie projektu - SketchUp jest nastawiony na projektowanie i planowanie za pomocą brył. Aranżacje stworzone w SketchUp nie są imponujące wizualnie, lecz zdecydowanie zostaną docenione przy współpracy z architektem lub stolarzem. Specyfika programu oparta na bryłach, kolorach i teksturach sprawia, że - wbrew pozorom - SketchUp ma bardzo bogaty zasób mebli i dekoracji udostępnionych przez twórców programu do pobrania i zaimportowania do aplikacji.

Obecnie SketchUp dostępny jest online za darmo, jednakże aby rozwinąć skrzydła, SketchUp wymaga płatnej licencji i pobrania na komputer.

Kazaplan

Naszą ostatnią rekomendacją jest Kazaplan. Stosunkowo nowa aplikacja na rynku programów do projektowania wnętrz jest niezwykle intuicyjna i prosta w obsłudze. Użytkownicy Kazaplan z pewnością docenią możliwość załadowania zdjęcia (np. Szkicu planu narysowanego na kartce) jako tła oraz rozbudowane opcje podzielone na budowanie, urządzanie i dekorowanie. Największym mankamentem Kazaplan jest niepełne tłumaczenie z języka francuskiego, które może się dawać we znaki, lecz nie umniejsza wartości Kazaplan jako dobrego i darmowego programu do projektowania wnętrz.

REKLAMA

Jaki program do projektowania wnętrz wybrać?

Obecnie istnieje wiele programów do projektowania wnętrz. Dzięki postępowi technologii i zapotrzebowaniu na tego typu aplikacje, wiele z nich jest darmowe. Jednocześnie funkcje i możliwości oferowane przez bezpłatne aplikacje są porównywalne z profesjonalnymi programami do projektowania wnętrz.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA