Wi-Fi w całym domu. Na tarasie i w garażu też

Lokowanie produktu: Mercusys

Te trzy kostki mają rozwiązać problem martwych stref Wi-Fi. Wystarczy stworzyć sieć typu mesh w oparciu o routery Mercusys Halo H50G. Z prostą aplikacją zrobisz to sam.

15.12.2021 19.51
Mercusys Halo H50G

Duże powierzchnie, grube stropy, sprzęt elektroniczny stojący obok routera – jest wiele elementów, które mogą utrudnić sygnałowi sieci bezprzewodowej dotarcie do każdego krańca domu i w jego okolicach. Ale nie trzeba wielkich umiejętności i wiedzy informatycznej, żeby to zmienić – wystarczy w prostych krokach zbudować własną sieć typu mesh.

Mercusys Halo H50G wysieje sieć Wi-Fi na powierzchni 550 metrów kwadratowych

Mercusys Halo H50G class="wp-image-1969811"

Zestaw składa się z trzech routerów w kształcie sześcianów ze ściankami o bokach o długości 88 mm. Połączone ze sobą tworzą one jedną wspólną sieć Wi-Fi i dbają o płynny roaming, czyli niezauważalne dla użytkownika przełączanie pomiędzy punktami dostępowymi. W poprawnie skonfigurowanej sieci nie tracimy połączenia nawet kiedy poruszamy się po domu. Możemy rozpocząć pobieranie pliku na parterze, w międzyczasie przejść na piętro, czy do garażu, a smartfon lub laptop nie przerwą transferu. System dba o stabilne połączenie i jednocześnie o to, by uzyskać jak największą prędkość. 

Urządzenia działają w paśmie 2,4 GHz i 5 GHz zapewniając prędkość transmisji odpowiednio do 600 i 1300 Mb/s.

Mercusys Halo H50G class="wp-image-1969820"

Co najlepsze, skonfigurować taką sieć potrafił będzie właściwie każdy

Tu nie ma żadnej filozofii, a aplikacja Mercusys prowadzi za rękę każdego – nawet osoby kompletnie nietechniczne. Po polsku podpowie jak podłączyć się do routera dostarczającego sygnał internetu do domu i jak potem bezprzewodowo podpiąć pozostałe kostki. Wystarczy postępować według wskazówek, podłączać kolejne urządzenia, wybrać nazwę i hasło dla nowej sieci Wi-Fi – i gotowe. Najtrudniejszym zadaniem jest wybranie miejsc, w których routery będą stały i komponowały się z otoczeniem. Pierwszy musi być podłączony do źródła sygnału internetowego za pomocą przewodu (jest w zestawie), a pozostałe – korzystają z sieci bezprzewodowo, trzeba je tylko podłączyć do źródła zasilania. 

Za to każdy jest wyposażony w trzy gigabitowe porty Ethernet, do których można podłączyć sprzęty, które nie potrafią korzystać z sieci Wi-Fi, albo wolisz by były podłączone do sieci za pomocą przewodu. 

 class="wp-image-1969826"

Aplikacja Mercusys pozwala na coś więcej, niż tylko konfiguracja mesha

Z jej pomocą można stworzyć dodatkową sieć dla gości, można też ograniczyć dostęp do określonych zasobów internetu dzieciom, albo ustalić konkretny czas, w którym mogą korzystać z neta. I znowu – nie trzeba do tego jakichś specjalnych kwalifikacji, poziom trudności można by porównać do obsługi skrzynki e-mail. 

Mercusys Halo H50G class="wp-image-1969808"

A co najlepsze, ten zestaw nie przeraża ceną – własną sieć mesh z trzema routerami Halo H50G zbudujesz za ok. 420 zł.

Artykuł powstał przy współpracy z marką Mercusys.

Lokowanie produktu: Mercusys
Najnowsze