REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie /
  3. Poradniki
  4. Oprogramowanie /
  5. Rankingi

Najlepsze programy do przechowywania haseł. LastPass to nie wszystko

Menadżer haseł to bardzo istotny program, który pomoże nam zadbać o bezpieczeństwo w internecie. Sprawdź, jakie są najlepsze programy do przechowywania haseł. Popularny LastPass ma wiele ciekawych alternatyw.

12.12.2021
15:36
Menadżery haseł. Najlepsze programy do przechowywania haseł
REKLAMA

Menadżer haseł nie zagwarantuje nam bezpieczeństwa kont w internecie, bo nic nie jest w stanie tego zrobić, może je jednak zwiększyć, pomagając odpowiedzieć na pytanie - jak więc zapanować nad wszystkimi danymi logowania? Z pomocą przychodzą programy do przechowywania i zarządzania hasłami, a wśród nich jeden z najbardziej popularnych - LastPass. Poznaj najciekawsze alternatywy dla tego narzędzia.

REKLAMA

Najlepszy menadżer haseł. Jaki program do przechowywania haseł wybrać?

Coraz więcej kont to coraz więcej haseł. Logujemy się już nie tylko na stronach internetowych, ale również w aplikacjach mobilnych. Trudno to wszystko zapamiętać, ale ustawianie tych samych haseł do wielu kont jest niebezpieczne. Jeżeli wyciekną z jednego z miejsca, cała reszta naszych kont także będzie zagrożona.

Menadżer haseł 1Password zamiast LastPass

Menadżer haseł 1Password nie tylko pozwoli zalogować się w dowolne miejsce za pomocą jednego kliknięcia, ale też pomoże stworzyć unikalne i bezpieczne hasło dzięki generatorowi silnych haseł. Dedykowana wtyczka do przeglądarki sprawi, że będziemy musieli potem ciągu losowych znaków przepisywać i automatycznie uzupełni formularze logowania.

1Password posiada kilka przydatnych funkcji takich jak wyróżnienie najczęściej używanych elementów, dodawanie tagów czy lista wszystkich urządzeń, korzystających z aplikacji, która synchronizuje się w czasie rzeczywistym. Czysty i elegancki interfejs tego menadżera haseł został zaprojektowany w taki sposób, by nawet mniej zaawansowani użytkownicy mogli się w nim szybko odnaleźć.

Usługa jest płatna i kosztuje 2,99 dol miesięcznie lub 4,99 dol w wersji rodzinnej. Skorzystamy z niej na urządzenia z systemem Windows, macOS, Linux, Android, iOS, iPadOS.

Bitwarden - program do przechowywania haseł

Bitwarden stawia nie tylko na bezpieczeństwo, ale też wygodę. Program przechowuje hasła w formie zaszyfrowanej na swoich serwerach, dzięki czemu można nimi zarządzać z dowolnego urządzenia.

Dodatkowo menadżer haseł Bitwarden to oprogramowanie typu open-source, więc każdy zainteresowany może przejrzeć jego kod źródłowy na stronie GitHubie, by lepiej poznać narzędzie lub samemu wnieść wkład w rozwój programu. Podstawowa wersja Bitwardena jest bezpłatna. Za 1 dol miesięcznie możemy kupić wersję premium oferującą m.in. możliwość skorzystania z metod 2-stopniowej weryfikacji za pomocą YubiKey, U2F, Duo. Z usługi można korzystać na Windowsie, macOS, Linuksie, Androidzie, iPhonie i iPadzie.

Menadżer haseł Keeweb jako alternatywa dla LastPass

To wieloplatformowy menadżer haseł stworzony w taki sposób, by zapewnić użytkownikowi maksymalną wygodę i szybkość użytkowania. Z bazy haseł można skorzystać nie tylko na wybranym systemie operacyjnym, ale także za pomocą aplikacji webowej dostępnej z poziomu dowolnej przeglądarki nawet w trybie offline.

Interfejs jest czysty i estetyczny, a funkcje takie jak tworzenie tagów zapewniają porządek i szybki dostęp do tych danych, które są akurat potrzebne. Wygląd programu można zmienić dzięki dostępnym motywom, a tagi oprócz nazw można oznaczyć także kolorem. Keeweb posiada też funkcję połączenia z Dropboxem, Google Drive oraz OneDrive, aby z łatwością synchronizować dane pomiędzy urządzeniami. 

Keeweb jest darmowy. Skorzystamy z niego przez przeglądarkę Chrome, Firefox, Edge, Safari i Opera. Niestety nie oferuje aplikacji mobilnej na systemy Android i iOS.

Dashlane vs LastPass

Dashlane wypełnia automatycznie nie tylko pola haseł, ale również informacje o płatnościach oraz dane osobowe. Menadżer haseł Dashlane jest wieloplatformowy i synchronizuje dane pomiędzy urządzeniami automatycznie. 

Interfejs programu jest nowoczesny i przyjemny dla oka, ale przede wszystkim bardzo funkcjonalny. Zawartość bazy została podzielona na kategorie, dzięki czemu łatwo znaleźć to, co akurat jest potrzebne. Dodatkowo z pomocą przychodzi wbudowana wyszukiwarka, która błyskawicznie znajduje wpisane frazy. 

W wersji darmowej otrzymujemy menadżer haseł dla jednego urządzenia. Za 2,49 dol miesięcznie skorzystamy z usługi na 2 urządzeniach. Za 3,99 dol miesięcznie liczba urządzeń staje się nieograniczona.

Enpass czy LastPass?

REKLAMA

Enpass to baza zabezpieczona jednym, głównym hasłem, która udostępnia zapamiętane dane użytkownikowi na dowolnym urządzeniu. Program został wyposażony w funkcję tworzenia silnych haseł. Potrafi zapamiętywać nie tylko dane logowania, dzięki szablonom można wprowadzać do niego różnego typu informacje. 

Wersja podstawowa tego menadżera haseł jest bezpłatna, ale oferuje ograniczone funkcje. Za 7,96 zł za miesiąc (przy płatności z góry za rok) możemy synchronizować dane z nieograniczonej liczby urządzeń.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA