1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

LG gram 2w1 - do czego może przydać się ultrabook 2w1?

Lokowanie produktu: LG

Wiele osób zadaje sobie pytanie: tablet czy laptop? W przypadku LG gram 2w1 nie trzeba się zastanawiać, bo to sprzęt łączący w sobie przenośny komputer z możliwościami, jakie daje dotykowy ekran. Zobaczcie, do czego taka kombinacja może zostać wykorzystana.

07.12.2021
20:33
LG gram 2w1 - do czego może przydać się ultrabook 2w1?

Do pracy i nauki

Na pierwszy rzut oka LG gram 2w1 to jeszcze jeden ultrabook. Zmienia to jednak obracający się w 360-stopniach dotykowy ekran, dzięki któremu urządzenie może pełnić funkcje znane z tabletów.

 class="wp-image-1951910"

Takie połączenie nie oznacza pójścia na kompromis pod względem mocy. Jest wręcz przeciwnie – LG gram 2w1 wyposażony jest w procesor Intel Core 11. generacji z kartą graficzną Intel Iris Xe obsługują platformę Intel Evo, 16 GB pamięci RAM i dysk twardy SSD 512 GB. Taki zestaw pozwala na szybką i wydajną pracę.

Dla osób korzystających z laptopa w szkole czy biurze dużym ułatwieniem będzie możliwość użycia rysika Wacom AES 2.0. 4096 poziomów nacisku gwarantuje precyzyjne rysowanie i pisanie w naturalny sposób, jak długopisem. Dodatkowo dzięki aplikacji Nebo możliwe jest „przeniesienie” pisma odręcznego na tekst. Tworzenie notatek czy dokumentów jest więc bardzo proste.

 class="wp-image-1951913"

Tym bardziej że wystarczy przesunąć ekran do tytułu, tworząc z niego tablet, aby wyświetlacz przypominał po prostu kartkę papieru. Wówczas można pisać po nim tak, jakby używało się zeszytu. Dodajmy do tego fakt, że ekran IPS może pochwalić się 99-procentowym pokryciem palety DCI-P3. To sprawia, że dokładnie odwzorowuje kolory i w odpowiedni sposób „przekazuje” to, co miał na myśli twórca.

W pracy i nauce pomaga też sama konstrukcja ekranu. Mamy do czynienia z wyświetlaniem w proporcji 16:10, a nie 16:9. Dzięki temu jest w stanie zmieścić o 11 proc. więcej treści. To spora wygoda, bo już od razu widzimy więcej rzeczy, nie musimy więc przesuwać ekranu. Łatwiej się skupić na wykonywanych zadaniach.

Do wygodnej podróży

Mimo że ekran jest 14-calowy – a więc większy niż w tabletach – to LG gram 2w1 jest naprawdę lekki. Waży zaledwie 1250 gramów, więc zabranie go w drogę nie jest utrapieniem. Obracany ekran sprawia, że w trakcie podróży możemy pracować jak na typowym laptopie, a potem przesunąć wyświetlacz tak, by wygodniej nam się czytało, oglądało bądź pracowało, tworząc notatki.

 class="wp-image-1951919"

Wykorzystany akumulator 72 Wh pozwala nawet na 24,5 godziny działania na jednym ładowaniu. Dzięki temu nawet dłuższa podróż nie przeszkodzi w pracy czy rozrywce.

Nie trzeba obawiać się, że poza domem laptop się uszkodzi. LG wykorzystało w modelach gram 2w1 obudowę ze stopu magnezu i karbonu, którego na co dzień używa się w lotnictwie. Sprzęt może się pochwalić certyfikatem MIL-STD-810G. Nota wystawiana jest po specjalnym teście sprawdzającym siedem czynników. Ocenia się między innymi odporności na niskie ciśnienie oraz wysokie i niskie temperatury.

Do rozrywki

Moc podzespołów sprawia, że na LG gram 2w1 można grać jak na standardowym laptopie. Jeszcze więcej możliwości daje oglądanie filmów i seriali. Wystarczy ekran postawić jak namiot, położyć go na biurku lub blacie, i w ten sposób odtwarzać treści. Równie dobrze można przekręcić go o 360-stopni i położyć na kolanach albo trzymać w dłoniach. Opcji jest naprawdę sporo, więc oglądanie lub czytanie jest bardzo przyjemne, bo praktyczne.

 class="wp-image-1951925"

Dużo lepiej ogląda się też poradniki czy kulinarne przepisy – możemy ustawić ekran tak, aby był w zasięgu naszego wzroku w kuchni i mieć do niego łatwiejszy dostęp. Niby to samo da się zrobić ze standardowym laptopem, ale wówczas klawiatura jest przeszkodą i oddala nas od wyświetlanych treści. Z kolei tablety bywają za małe. Tutaj wystarczy rozłożyć ekran jak namiot i cieszyć się komfortowym oglądaniem.

Oraz dźwiękiem – bo za niego odpowiada technologia DTS:X Ultra oraz inteligentny wzmacniacz i głośniki stereo, dbające o porządną jakość.

 class="wp-image-1958003"

Jak widać laptop mogący być jednocześnie tabletem w znaczący sposób rozszerza jego zastosowanie. Praca, rozrywka czy podróże mogą wyglądać inaczej – bo LG gram 2w1 dostosowuje się do potrzeb użytkownika. Nie ma kompromisu pod względem mocy, są za to wszystkie zalety laptopów i tabletów w jednym miejscu.

Lokowanie produktu: LG
Najnowsze