1. Spider's Web
  2. Technologie /
  3. Poradniki
  4. Sprzęt /
  5. Rankingi

Jaki robot sprzątający do 2000 zł wybrać? Oto ranking najlepszych odkurzaczy automatycznych

Lokowanie produktu: BO PAI TECHNOLOGY

Odkurzy, zmyje podłogę, sam się naładuje i usunie nieczystości - robot sprzątający to idealne rozwiązanie, gdy nie mamy czasu i (lub) ochoty sprzątać. Takich urządzeń na rynku jest wiele, jaki model zatem wybrać? Oto nasz ranking najlepszych odkurzaczy automatycznych.

01.12.2021
10:30
Roidmi Eve Plus

Roidmi Eve Plus ma wiele zalet. Nie tylko odkurzy mieszkanie, ale również umyje podłogi. Robot został wyposażony w pojemnik na wodę, a z tyłu montujemy pad z mikrofibry, który będzie za nas mopował. Jeżeli zadbamy o regularność takiego sprzątania, sprzęt poradzi sobie z utrzymaniem czystości nawet w przypadku jasnych kafelków.

Duża siła ssąca rzędu 2700 Pa sprawia, że sprzątanie będzie skuteczne. Zanim akumulator się wyczerpie, odkurzacz pojedzie do stacji dokującej, naładuje się i wróci do miejsca, gdzie skończył. Czas pracy na jednym ładowaniu wynosi aż 250 min.

Robot Roidmi Eve Plus został wyposażony w 3-litrowy worek na odpady, który znajduje się w bazie. W stosownym momencie urządzenie przyjeżdża do stacji i opróżnia zassane nieczystości.

Istotny jest fakt, że baza ma funkcję sterylizacji i usuwa 99,99 proc. wirusów, pasożytów, bakterii i utlenia nieprzyjemny zapach.

 class="wp-image-1894961"
Roidmi Eve Plus

Zarządzanie odkurzaczem odbywa się za pośrednictwem aplikacji. Ustalimy w niej harmonogram sprzątania lub wyślemy robota do konkretnego pomieszczenia, gdy tylko zrodzi się taka potrzeba.

Co istotne, możemy sterować mocą odkurzania, a co za tym idzie głośnością. Dzięki temu, gdy jesteśmy w domu, sprzęt będzie pracował ciszej.

Robot Roidmi Eve Plus może być świetnym prezentem gwiazdkowym.  Można go kupić w sieci RTV Euro AGD.

Xiaomi Mi Vacuum Mop Pro

Robot Xiaomi Mi Vacuum Pro ma siłę ssącą 2100 Pa. Potrafi odkurzać i mopować podłogę. Może to robić równocześnie lub osobno. Zarządzanie sprzątaniem odbywa się w aplikacji mobilnej. 

To my decydujemy, kiedy odkurzacz ma pracować, ale możemy zautomatyzować ten proces poprzez harmonogram. Robot tworzy własną mapę domu, na podstawie której dobiera trasy sprzątania. 

 class="wp-image-1946288"
Xiaomi Mi Vacuum Mop Pro

Podobnie jak wymieniony wcześniej sprzęt Roidmi, wyposażony jest w czujniki, które zapobiegają kolizjom. Można też postawić mu wirtualną ścianę i uniemożliwić opuszczenie pomieszczenia.

Czas pracy na jednym ładowaniu wynosi 110 min. Xiaomi Mi Vacuum Mop Pro kosztuje 999 zł.

Roborock S5 MAX

Roborock S5 MAX to model z podobnej półki cenowej jak pierwszy z odkurzaczy. Posiada funkcję odkurzania i mopowania. Siła ssąca jest spora i wynosi 2000 Pa, a czas pracy na jednym ładowaniu to 180 min.

Robroock dostosuje ilość wody do zmywanej powierzchni. Ma to zapobiec niszczeniu drewnianych podłóg czy dywanów.

 class="wp-image-1946291"
Roborock S5 MAX

Jak poprzednicy, Roborock S5 nie spadnie ze schodów dzięki czujnikom i można ustawić mu wirtualną ścianę.

Praca robota sterowana jest za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

Roborock S5 MAX kosztuje 1799 zł.

Viomi S9

Viomi S9 to robot o podobnych zaletach, jak wymieniony Roidmi Eve Plus. Diabeł jednak tkwi w szczegółach. Jest to model o kilkaset złotych droższy (kosztuje co najmniej 1999 zł) a jego czas pracy na jednym ładowaniu jest krótszy o pół godziny. 

 class="wp-image-1946294"
Viomi S9

Stacja dokująca Viomi umożliwia przechowywanie podobnej ilości odpadów jak Roidmi i również oferuje ich sterylizację.

Viomi sterowany jest aplikacją i oferuje możliwość ustawienia harmonogramów. 

Lokowanie produktu: BO PAI TECHNOLOGY
Najnowsze