1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Poradniki
  4. Sprzęt
  5. Rankingi

Jaki robot sprzątający do 2000 zł wybrać? Oto ranking najlepszych odkurzaczy automatycznych

Odkurzy, zmyje podłogę, sam się naładuje i usunie nieczystości - robot sprzątający to idealne rozwiązanie, gdy nie mamy czasu i (lub) ochoty sprzątać. Takich urządzeń na rynku jest wiele, jaki model zatem wybrać? Oto nasz ranking najlepszych odkurzaczy automatycznych.

Roidmi Eve Plus

Roidmi Eve Plus ma wiele zalet. Nie tylko odkurzy mieszkanie, ale również umyje podłogi. Robot został wyposażony w pojemnik na wodę, a z tyłu montujemy pad z mikrofibry, który będzie za nas mopował. Jeżeli zadbamy o regularność takiego sprzątania, sprzęt poradzi sobie z utrzymaniem czystości nawet w przypadku jasnych kafelków.

Duża siła ssąca rzędu 2700 Pa sprawia, że sprzątanie będzie skuteczne. Zanim akumulator się wyczerpie, odkurzacz pojedzie do stacji dokującej, naładuje się i wróci do miejsca, gdzie skończył. Czas pracy na jednym ładowaniu wynosi aż 250 min.

Robot Roidmi Eve Plus został wyposażony w 3-litrowy worek na odpady, który znajduje się w bazie. W stosownym momencie urządzenie przyjeżdża do stacji i opróżnia zassane nieczystości.

Istotny jest fakt, że baza ma funkcję sterylizacji i usuwa 99,99 proc. wirusów, pasożytów, bakterii i utlenia nieprzyjemny zapach.

Roidmi Eve Plus

Zarządzanie odkurzaczem odbywa się za pośrednictwem aplikacji. Ustalimy w niej harmonogram sprzątania lub wyślemy robota do konkretnego pomieszczenia, gdy tylko zrodzi się taka potrzeba.

Co istotne, możemy sterować mocą odkurzania, a co za tym idzie głośnością. Dzięki temu, gdy jesteśmy w domu, sprzęt będzie pracował ciszej.

Robot Roidmi Eve Plus może być świetnym prezentem gwiazdkowym.  Można go kupić w sieci RTV Euro AGD.

Xiaomi Mi Vacuum Mop Pro

Robot Xiaomi Mi Vacuum Pro ma siłę ssącą 2100 Pa. Potrafi odkurzać i mopować podłogę. Może to robić równocześnie lub osobno. Zarządzanie sprzątaniem odbywa się w aplikacji mobilnej. 

To my decydujemy, kiedy odkurzacz ma pracować, ale możemy zautomatyzować ten proces poprzez harmonogram. Robot tworzy własną mapę domu, na podstawie której dobiera trasy sprzątania. 

Xiaomi Mi Vacuum Mop Pro

Podobnie jak wymieniony wcześniej sprzęt Roidmi, wyposażony jest w czujniki, które zapobiegają kolizjom. Można też postawić mu wirtualną ścianę i uniemożliwić opuszczenie pomieszczenia.

Czas pracy na jednym ładowaniu wynosi 110 min. Xiaomi Mi Vacuum Mop Pro kosztuje 999 zł.

Roborock S5 MAX

Roborock S5 MAX to model z podobnej półki cenowej jak pierwszy z odkurzaczy. Posiada funkcję odkurzania i mopowania. Siła ssąca jest spora i wynosi 2000 Pa, a czas pracy na jednym ładowaniu to 180 min.

Robroock dostosuje ilość wody do zmywanej powierzchni. Ma to zapobiec niszczeniu drewnianych podłóg czy dywanów.

Roborock S5 MAX

Jak poprzednicy, Roborock S5 nie spadnie ze schodów dzięki czujnikom i można ustawić mu wirtualną ścianę.

Praca robota sterowana jest za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

Roborock S5 MAX kosztuje 1799 zł.

Viomi S9

Viomi S9 to robot o podobnych zaletach, jak wymieniony Roidmi Eve Plus. Diabeł jednak tkwi w szczegółach. Jest to model o kilkaset złotych droższy (kosztuje co najmniej 1999 zł) a jego czas pracy na jednym ładowaniu jest krótszy o pół godziny. 

Viomi S9

Stacja dokująca Viomi umożliwia przechowywanie podobnej ilości odpadów jak Roidmi i również oferuje ich sterylizację.

Viomi sterowany jest aplikacją i oferuje możliwość ustawienia harmonogramów. 

Lokowanie produktu: BO PAI TECHNOLOGY
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu