REKLAMA

Stworzył działające metro w Cyberpunk 2077, z unikalnymi stacjami i pięknymi trasami

System kolejki miejskiej to jeden z tych elementów, które rzekomo miały pojawić się w grze Cyberpunk 2077, ale twórcy ostatecznie z nich zrezygnowali. Sytuację naprawia modder, który stworzył własny system metro dla Night City, wykorzystując i rozbudowując infrastrukturę CD Projektu. Fan zbudował nawet 19 unikalnych, działających stacji, z których można skorzystać. Wszystko to za darmo.

20.12.2021 15.35
Metro w Cyberpunk 2077 nareszcie działa. To robota fana
REKLAMA

Mój redakcyjny kolega Maciej Gajewski kilka miesięcy temu opisał sprawę kolejki miejskiej z gry Cyberpunk 2077. Chociaż nadziemne metro kursuje w Night City, a nawet stanowiło kluczowy element jednego ze zwiastunów polskiej produkcji, gracze nie mogą z niego korzystać. System stanowi wyłącznie ozdobnik wirtualnego świata, z kabinami przejeżdżającymi od czasu do czasu nad głową gracza. Zdaniem wielu infrastruktura była jednak na tyle rozbudowana i tak gęsto położona, że mogłaby być czymś znacznie więcej niż tylko ozdobnikiem wirtualnej aglomeracji. Cyberpunk 2077 aż prosił się o system interaktywnego metro w stylu GTA V czy Amazing Spider-Mana.

REKLAMA
 class="wp-image-1980968"

Czego nie zrobił CD Projekt RED, naprawili fani. Kolejka miejska w Cyberpunk 2077 już działa.

Modder NexusGuy999 stworzył rozbudowany system miejskiego metro, w dużej mierze wykorzystujący infrastrukturę położoną przez CD Projekt. Autor modyfikacji dodał aż 19 własnoręcznie zbudowanych stacji rozlokowanych w różnych miejscach Night City. Z ich poziomu możemy podejrzeć czas przyjazdu i trasę następnej kolejki, a także wejść na jej pokład, by rozpocząć podróż przez wielkie miasto.

Gdy znajdujemy się wewnątrz kolejki, modyfikacja umożliwia przełączanie się między dwoma rodzajami ujęcia. Widok z perspektywy pierwszej osoby pozwala wczuć się w postać podróżującą metro. Twórca moda przewidział nawet możliwość zmiany siedzenia. Natomiast widok z perspektywy trzeciej osoby obejmuje całą kolejkę i to właśnie z niego warto korzystać podczas zwiedzania. Korzystając z tego ujęcia gracz ma możliwość docenienia piękna Night City, za dnia jak i w nocy.

 class="wp-image-1980971"

Z metro w Night City może skorzystać każdy grający w Cyberpunk 2077 na PC.

REKLAMA

Modyfikację dodająca miejską kolejkę można pobrać za darmo z platformy Nexus, a następnie dodać ją do gry korzystając z prostej instrukcji. Metro System autorstwa NexusGuy999 to na ten moment najpopularniejszy nowy mod do gry Cyberpunk 2077 na platformie Nexus.

Inne niezwykle popularne modyfikacje do gry Cyberpunk 2077 wydane w ostatnim czasie to nieoficjalna łatka naprawiająca depopulację mieszkańców po gwałtownym obrocie kamery na skutek instalacji aktualizacji 1.3, świetnie wyposażony i klimatyczny apartament netrunnera oraz materiałowe kaptury nadające się do założenia przez głównego bohatera.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA