REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Play nie działa. Awaria sieci w całej Polsce

Mamy kiepską wiadomość dla klientów sieci Play. Fioletowy operator zaliczył awarie, a w wielu miastach i miejscowościach na terenie kraju nie ma teraz zasięgu.

19.11.2021
10:11
Play nie działa. Awaria sieci w całej Polsce
REKLAMA

Masz usługi w Play i nie możesz połączyć się z internetem ani wykonać połączenia? Nie jesteś sam! Operator zaliczył właśnie wpadkę, gdyż jego usługi przestały działać w wielu miastach na terenie Polski.

REKLAMA
play nie dziala awaria sieci class="wp-image-1940756"

Play nie działa

Awarii doświadczają teraz mieszkańcy takich miast jak Warszawa, Lublin, Gdynia, Bydgoszcz, Kielce oraz Kraków, ale to nie koniec. Na mapie w serwisie downdetector.com widać jeszcze kilka innych ognisk awarii, a cały czas pojawiają się nowe.

Jak na razie nie wiadomo, co było przyczyną awarii Play, ani ile ona potrwa i jak długo klienci pozostaną odcięci od usług. Pozostaje trzymać kciuki, aby przedstawiciele operatora szybko zidentyfikowali źródło problemu oraz przywrócili rychło swoją sieć do pełnej sprawności.

play nie dziala awaria sieci class="wp-image-1940765"

Play potwierdza, że awaria trwa.

Konsultanci sieci w serwisie Twitter potwierdzają, że obecnie mogą być problemy z dostępem do usług. Obiecują jednak, że intensywnie pracują "nad przywróceniem prawidłowego funkcjonowania" po tym, jak pojawiły się "zakłócenia w działaniu usług". Nie podają jednak przewidywanego terminu zakończenia prac.

play nie dziala awaria sieci class="wp-image-1940759"

Warto przy tym dodać, że Play to nie jedyna firma działająca na rynku telekomunikacyjnym, której abonenci mogą mieć teraz problemy z łącznością. Chociaż w serwisie Down Detector fioletowi są obecnie na pierwszym miejscu pod względem liczby zgłoszeń, to Plus, Orange i T-Mobile również się tutaj pojawiły.

Warto jednak odnotować, że liczba zgłoszeń w przypadku pozostałych trzech operatorów jest o rząd wielkości mniejsza niż w przypadku Play. Ponadto te zgłoszenia mogły wynikać z faktu, że… klienci Plusa, Orange'a i T-Mobile'a nie mogli się dodzwonić na numery w Play i myśleli, że awaria pojawiła się po stronie ich operatora.

REKLAMA

Awaria Play - aktualizacja (11:00)

Sieć Play przesłała do nas oświadczenie o treści: "Występowały krótkotrwałe trudności w dostępie do usług. Od godziny 9:50 sytuacja już wróciła do normy i przywróciliśmy pełną funkcjonalność usług".

Zdjęcie główne: Robson90/Shutterstock.com

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA