REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Nowa klawiatura Logitecha przypomniała mi smak dzieciństwa. Jest cukierkowa

Dawno jakakolwiek klawiatura nie wzbudziła we mnie tyle uśmiechu, co nowy Logitech Pop Keys. Akcesorium, podobnie jak mysz Logitech Pop Mouse, wygląda słodko. Dosłownie.

09.11.2021
20:40
logitech pop keys klawiatura 0
REKLAMA

Logitech jest uznanym producentem akcesoriów komputerowych, a z jego myszkami i klawiaturami miała styczność pewnie lwia część użytkowników komputerów. Mimo to przedsiębiorstwo założone przed czterema dekadami w Szwajcarii potrafiło mnie zaskoczyć, bo takich produktów jak Pop Keys i Pop Mouse się po nim nie spodziewałem.

REKLAMA
logitech pop keys klawiatura 0 class="wp-image-1929017"
Pierwsza wersja kolorystyczna Logitech Pop Keys i Logitech Pop Mouse

Logitech Pop Keys wyróżnia cukierkowy wygląd

Gdy tylko zobaczyłem tę bezprzewodową mechaniczną klawiaturę, uśmiechnąłem się pod nosem. Akcesorium przywiodło mi na myśl skrzyżowanie maszyny do pisania z tymi popularnymi w latach 90. słodkimi bransoletkami z rozpuszczającymi się w ustach koralikami na sznurku, którymi zajadałem się w dzieciństwie!

Logitech Pop Keys nie służy jednak do jedzenia, a jedynie przykuwa uwagę formą. W bazowej wersji na grubej zielonej płytce z fioletową krawędzią z zaokrąglonymi rogami znalazło się miejsce na wysokie i również silnie zaokrąglone guziki Cherry MX Brown. Litery, cyfry i inne guziki nie są kwadratami, tylko kółkami.

logitech pop keys klawiatura 0 class="wp-image-1929020"
Nowe akcesoria Logitecha są dostępne również w różu

Co jeszcze warto wiedzieć o Logitech Pop Keys?

Obok białych przycisków głównych i strzałek pojawiły się tutaj biała spacja z logo Logi oraz żółte przyciski takie jak Backspace, uwielbiany przez prowadzącego nasz profil na Facebooku admina CAPS LOCK itp. Do tego dochodzi pięć fioletowych przycisków Emoji (!) oraz fioletowy Escape.

Logitech Pop Keys jest przygotowany do współpracy z komputerami z systemem Windows oraz macOS - na guzikach znalazły się stosowne oznaczenia. Na klawiaturze widać też oznaczenia, które sugerują, że będzie można podłączyć ją, podobnie jak inne akcesoria Logitecha, do trzech urządzeń naraz.

Oprócz tego do sprzedaży trafiła myszka Logitech Pop Mouse.

Gryzoń ma podobną kolorystykę, co klawiatura, która jest podobno odpowiedzią na trend z TikToka. Logitech Pop Mouse ma zieloną podstawkę, a ten sam kolory widać też na środku fioletowej górnej części obudowy pełniącej jednocześnie funkcję przycisków. Do tego dochodzą żółta rolka i okrągły przycisk odpalający… emotki.

Oprócz opisywanej przeze mnie wersji kolorystycznej pojawi się jeszcze wiele innych wariantów Logitech Pop Keys i Logitech Pop Mouse. Niektóre są mniej, a inne bardziej pstrokate - dostępne są akcesoria łączące różne odcienie różu oraz takie, w których czerń miesza się z żółcią i szarością.

REKLAMA
logitech pop keys klawiatura 0 class="wp-image-1929026"
Trzecia wersja klawiatury Logitech Pop Keys łączy żółć i czerń z szarością

Za klawiaturę Logitech Pop Keys trzeba zapłacić niestety aż 99,99 dol., podczas gdy Logitech Pop Mouse wyceniono na 39,99 dol. Oprócz tego w ofercie firmy pojawiła się też pasująca do zestawu mata na biurko (30 x 70 cm) w cenie 19,99 dol. Jak łatwo policzyć, cały komplet kosztuje 160 dolarów bez trzech centów.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA