1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

Przedsiębiorca też człowiek, niech więc korzysta z banku po ludzku

Lokowanie produktu: Nest Bank

Konto firmowe przyjazne użytkownikowi w równym stopniu, co prywatne? To możliwe – bezwarunkowo w Nest Banku.

17.11.2021
8:54
Konto dla przedsiębiorcy online – najlepsza propozycja Nest Banku

Jak na redaktora bloga technologicznego przystało, przywykłem do korzystania z możliwości, jakie daje współczesna technologia w każdej dziedzinie. Również w kwestii zarządzania finansami. Uwielbiam płacenie zegarkiem, szanuję dostęp do konta z poziomu przejrzystej aplikacji na smartfonie, nie wyobrażam sobie załatwiania spraw bankowych w okienku w oddziale – co się da, robię online, albo z pomocą infolinii. I przywykłem do tego, że lwia część usług nic mnie nie kosztuje – za to, że korzystam z różnych produktów finansowych swojego banku, konto i związane z nim operacje mam gratis

I wydawało mi się to zupełnie naturalne, póki nie stanąłem przed koniecznością otwarcia konta firmowego

Nagle okazało się, że w części banków za to, co klienci indywidualni dostają za darmo, przedsiębiorcy muszą płacić. Nie tylko za samo prowadzenie konta, ale np. za operacje, których w żaden sposób nie mogą uniknąć, typu przelewy, albo za obsługę karty debetowej. I w ogóle zaskoczyło mnie, że niektórych funkcjonalności, oczywistych w przypadku konta indywidualnego, w wersji dla firm w ogóle nie przewidziano. Zdarza się, że część usług jest bezpłatna tylko przez jakiś okres, a potem, by dalej korzystać z nich bezpłatnie, trzeba spełniać jakieś specjalne warunki.

A potem trafiłem na BIZnest Konto z bezwarunkowym 6 x 0 zł dla firmy

Pisząc firmy mam na myśli nie tylko jednoosobową działalność gospodarczą, ale i np. spółki. I wygląda na to, że to propozycja, dzięki której korzystanie z konta firmowego w Nest Banku będzie co najmniej tak samo wygodne, jak korzystanie z prywatnego. 

Mnóstwo spraw da się tu załatwić online – począwszy od założenia konta

Prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą wniosek o założenie konta mogą złożyć w trakcie rozmowy wideo z konsultantem. Można też wybrać inną metodę i aktywować konto w ciągu kwadransa za pomocą przelewu z rachunku osobistego w innym banku. Ale jak ktoś woli bardziej klasycznie, to może to zrobić podczas wizyty w placówce banku.

Jak już ma się konto BIZnest to wszystkie operacje związane z kartą, typu zamówienie czy jej zastrzeżenie, albo przygotowanie pełnomocnictwa czy otwarcie kolejnego konta – da się przeprowadzić całkowicie online. Szczególnie warto zwrócić uwagę na możliwość ustawienia pełnomocnictwa online – nie jest to normą w bankach. Dzięki tej funkcji możesz nadać dostęp do konta członkowi rodziny (np. małżonkowi) lub innej osobie, np. która prowadzi księgowość lub załatwia sprawy związane z Twoją firmą – nie musisz chodzić do oddziału, żeby dodać swojego pełnomocnika do dysponowania rachunkiem i zlecania płatności w kanałach elektronicznych. 

A 6 x 0 zł oznacza, że za korzystanie z wielu funkcjonalności firmowego konta nie trzeba płacić

Prowadzenie konta – 0 zł, internetowe przelewy, w tym do ZUS i US – też za darmo, wpłaty i wypłaty BLIKIEM z bankomatów – również za zero. Nest Bank nie pobiera też opłat za wpłaty i wypłaty z bankomatów sieci Euronet w Polsce (i to jednorazowo w ramach ustalanego samodzielnie limitu do 4 tys. zł) ani za pierwszą kartę debetową Visa. 

A jak już jesteśmy przy marce Visa, to Nest Bank szykuje się do wprowadzenia Visa Mobilesuperwygodnego sposobu płatności, w którym wystarczy podać swój numer telefonu zarejestrowany w usłudze, a potem zatwierdzić operację w aplikacji mobilnej. Płatności mobilne w bardziej tradycyjnej formie takiej jak Apple Pay, Garmin Pay, Google Pay czy Fitbit Pay, o BLIK-u nie wspominając, to tutaj również oczywista oczywistość. Wkrótce dołączy do nich także wirtualna karta płatnicza – żeby choć trochę ograniczyć korzystanie z plastiku. 

Te funkcjonalności, znane z kont dla klientów indywidualnych, rachunek BIZnest poszerza o rozwiązania typowo firmowe – też za darmo

Przedsiębiorcy mogą za darmo korzystać z terminala płatniczego w ramach udziału w programie Polska Bezgotówkowa, zyskując dodatkowo nawet 400 zł premii. Bank dokłada do tego jeszcze między innymi portal Obsługa Faktur od Cash Director dający możliwość wystawiania faktur z własnym logo, które można od razu udostępnić do pobierania księgowemu, a w promocyjnym okresie również darmowe korzystanie z funkcjonalności samodzielnej księgowości. 

Jeśli dodamy do tego łatwą w obsłudze bankowość internetową i przyjazną aplikację mobilną oraz intuicyjny dostęp do oferty kredytów dla przedsiębiorców, zyskujemy narzędzie, które może ułatwić prowadzenie biznesu. I to nie tylko w dużych firmach, ale także w przypadku mikrobiznesów, takich jakie prowadzi wielu z nas. Świetnie, że ktoś o tym pomyślał.

Materiał powstał przy współpracy z Nest Bankiem

Lokowanie produktu: Nest Bank
Najnowsze
Zobacz komentarze