REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie /
  3. Poradniki
  4. Oprogramowanie - Poradniki

Jak usunąć dom z Google Maps i Street View?

Google Maps jest naprawdę pomocnym narzędziem, jeśli musimy się gdzieś dostać, znaleźć drogę do nowego miejsca lub odszukać jakiś budynek na mapie. Aby poprawnie działać, musi być jednak bardzo szczegółowy, a to oznacza, że na mapach Google znajdziecie naprawdę wszystko, łącznie z waszymi domami, samochodami czy nawet sylwetkami poszczególnych osób.

29.11.2021
8:13
mapy google maps tlok w okolicy spis sklepow
REKLAMA

Jeśli chcecie więc zapewnić sobie trochę więcej prywatności i wymazać pewne rzeczy ze Street View, podpowiemy, jak to zrobić.

REKLAMA

Dlaczego w ogóle usuwać dom w Google Maps?

Powód jest prosty - kradzieże. W Street View widać dosłownie wszystko: czy wasz dom jest ogrodzony, ile samochodów stoi na podjeździe, czy macie groźnego psa, czy wokół domu znajdują się kamery, czy w ogrodzie stoją jakieś drogocenne ozdoby, czy w oknach znajdują się kraty… Są to informacje, które złodziejom dostarczą wystarczająco informacji, by zaplanować kradzież, więc warto zgłosić się do Google z prośbą o zamazanie waszego domu na mapie. Zajmie to wam naprawdę chwilę, a może okazać się bardzo przydatne.

Jak usunąć dom w Street View?

Jest to na szczęście szybki i prosty proces. Aby usunąć wasz dom czy zamazać fragment zdjęcia w Google Maps, należy wpisać adres i ustawić ludzika Street View w odpowiednim miejscu. W prawym dolnym rogu ekranu znajdziecie opcję zgłoś problem, która przekieruje was do osobnej strony. W nowym oknie będziecie musieli sprecyzować na zdjęciu, jaki dokładnie fragment chcecie wymazać oraz wskazać powód, dla którego chcecie to zrobić: czy na zdjęciu widać waszą twarz, tablicę rejestracyjną waszego auta czy po prostu wasz dom. Konieczne będzie podanie adresu e-mail oraz przejście weryfikacji reCAPTCHA. Teraz wystarczy czekać na maila z potwierdzeniem i za parę dni będziecie mogli sprawdzić, jak wygląda zamazany obraz waszej posesji czy samochodu.

Czy z Google Maps mogę usunąć każdy budynek?

REKLAMA

Odpowiedź na to pytanie brzmi: niestety nie. Usunąć możecie te miejsca, które znajdują się w zasięgu możliwości Street View, a więc tego małego pomarańczowego ludzika, który chodzi po ulicach danego miasta. Są jednak miejsca, w których funkcja ta nie jest dostępna i dotyczy to głównie małych miasteczek i wiosek. W takich miejscach dostępny jest tylko widok z lotu ptaka, za pomocą którego nie da się rozpoznać na zdjęciu żadnych osób, tablic rejestracyjnych czy innych kluczowych szczegółów, więc opcja prośby o zamazanie fragmentu mapy nie jest tam dostępna.

 class="wp-image-1974140"
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA