REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Awaria usług Google. Nie działa Gmail, Kalendarz i Meet

Nie działa ci Gmail, Kalendarz Google, Google Chat i Google Meet? Niestety niewiele możesz z tym zrobić - na szczęście Google już wie o problemie i pracuje nad rozwiązaniem.

12.11.2021
11:19
Awaria usług Google. Nie działa Gmail, Kalendarz i Meet
REKLAMA

Aktualizacja (11:55): według strony statusu usług Google, problem z Gmailem powinien już być rozwiązany. Pozostałe dotknięte awarią usługi mogą w dalszym ciągu nie działać.

REKLAMA

Aktualizacja (12:05): Przywrócone zostało również funkcjonowanie Google Chat.

Aktualizacja: Wszystkie usługi powinny już działać prawidłowo.

Na pocieszenie - awaria nie dotyczy wszystkich użytkowników. Niektórzy mogą bez najmniejszych problemów korzystać z usług Googla i jednocześnie dziwić się tym, którzy zgłaszają problemy. Nie zmienia to jednak faktu, że Google zdążyło już poinformować, że część osób może być rzeczywiście odcięta chociażby od poczty.

Nie działa Gmail - co na razie wiadomo?

Chociażby to, że problem został już dostrzeżony przez Google. Na stronie statusu usług tej firmy przy wybranych pozycjach znajdziemy oznaczenie sygnalizujące chwilowe problemy:

 class="wp-image-1932161"

Awarią dotknięte są przy tym następujące usługi:

  • Gmail
  • Kalendarz Google
  • Google Chat
  • Google Meet

Z czego najważniejsze dla przeciętnego użytkownika są oczywiście dwie pierwsze.

Po wejściu w szczegóły awarii dowiemy się niestety tylko tyle, że Google potwierdza pojawienie się problemów, szuka rozwiązania i osoby, których dotknął problem, nie mogą skorzystać ze swojej poczty:

 class="wp-image-1932167"

Podobnie wygląda sytuacja z kalendarzem i Meet - tutaj również zostajemy odcięci od usługi. Przy Google Chat informacji o braku dostępu już brak - możliwe, że tutaj trudności techniczne mają inne efekty.

Kiedy zacznie działać Gmail?

REKLAMA

Tego na razie nie wiadomo. Producent podaje, że wkrótce pod więcej informacji, ale jak to bywa w takich przypadkach - możliwe, że za kwadrans nikt nie będzie już pamiętał o problemie, a może i za 5 godzin dalej nic nie będzie działać, a my wciaż nie będziemy wiedzieć dlaczego.

Jak tylko pojawią się nowe informacje - zaktualizujemy tekst.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA