REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Acer pokazał właśnie tyle nowych sprzętów, że będzie wam potrzebny przewodnik. Znajdziecie go tutaj

Acer zaprezentował właśnie swoje nowe sprzęty na nadchodzący rok i wcale nie skupia się na ich specyfikacji. Firma pokazuje, że jest eko i chwali się ochroną antywirusową antybakteryjną.

13.10.2021
20:59
Jaki laptop poleasingowy
REKLAMA

Portfolio marki Acer rozrosło się właśnie o mnóstwo nowych sprzętów, a producent w pierwszej kolejności chwali się laptopem o nazwie Acer Enduro Urban N3, wraz z którym do oferty trafia tablet Acer Enduro Urban T3 i monitor Acer VE246Q. Ich wyróżnikami są ochrona antybakteryjna i powłoka chroniąca przed drobnoustrojami.

REKLAMA

Acer TravelMate Spin P4 z obracanym ekranem.

Tak jak drzewiej producenci chwalili się tym, że na ich sprzętach zainstalowane jest oprogramowanie antywirusowe, tak w drugim roku pandemii Acer zdecydował się postawić przede wszystkim na ochronę antybakteryjną w tym prawdziwym, a nie wirtualnym świecie. Firma chwali się tym nawet bardziej niż… specyfikacją.

acer-travelmate-spin-p4 class="wp-image-1894379"
Acer TravelMate Spin P4 ma obracany ekran

Pierwszym z nowych sprzętów, który dostał dodatki w postaci powłoki antybakteryjnej, jest Acer TravelMate Spin P4, czyli nowy laptop z obracanym ekranem. Materiałem zwalczającym drobnoustroje zostały pokryć te elementy, których dotyka się najczęściej: obudowa, klawiatura i touchpad.

14-calowego laptop Acer TravelMate Spin P4 o wadze 1,53 kg i grubości 17,9 mm cechuje ponadto klawiatura odporna na zalanie wszelkimi płynami, a jego naroża wykonano z materiału pochłaniającego wstrząsy (certyfikat MIL-STD 810H). Na wyposażeniu są też m.in. portu Ethernet i moduł LTE (eSIM i DSSA).

Acer Enduro Urban N3 class="wp-image-1894382"
Acer Enduro Urban N3 cechuje wzmocniona obudowa

Acer Enduro Urban N3, Acer Enduro Urban i Acer VE246Q.

Drugim ze sprzętów z ochroną antybakteryjną jest 14-calowy Acer Enduro Urban N3. Laptop waży 1,85 kg, a jego wzmocniona i uszczelniona obudowa, którą cechują "certyfikaty wytrzymałości klasy wojskowej (MIL-STD 810H), jak i klasy przemysłowej (IP53)", ma grubość 21,95 mm.

Producent obiecuje, że notebookowi Acer Enduro Urban N3 nie są straszne kurz i woda oraz upadki z maksymalnie 122 cm. Ochronę przed drobnoustrojami zapewniają technologia Antimicrobial 360 Design oraz szkło antybakteryjne Gorilla Glass firmy Corning.

Acer Enduro Urban T3 class="wp-image-1894385"
W tablecie Acer Enduro Urban T3 uwagę przykuwa dodatkowa ochrona rogów

Trzecim z urządzeń z tej serii jest Acer Enduro Urban T3, czyli 10-calowy tablet z powłoką chroniącą przed drobnoustrojami. Również i w tym przypadku mamy do czynienia ze wzmocnioną obudową, o czym świadczą certyfikaty takie jak MIL-STD-810H oraz IP53.

Dobrym uzupełnieniem tej oferty jest monitor Acer VE246Q. Jego 23,6-calowy panel VA o rozdzielczości Full HD, a jego obudowa i szklany panel monitora zostały wykonane z plastiku pochodzącego z recyklingu i pokryte środkiem antybakteryjnym.

Acer jest eko

Urządzenia do zadań specjalnych, które stawiają na walkę z drobnoustrojami, to dopiero początek. Acer w tym roku postanowił zwrócić również uwagę na ekologię za sprawą sprzętów z linii Acer Aspire Vero, która „jest projektowana i produkowana zgodnie z konkretnymi standardami ekologicznymi”.

Acer TravelMate Vero class="wp-image-1894388"
Przykładem takiego „ekologicznego” komputera jest Acer TravelMate Vero

A co to oznacza? Acer wyjaśnia, że to oznacza m.in. to, iż plastik pochodzący z recyklingu stosuje nie tylko w procesie produkcji, ale również w wysyłce gotowych produktów. Produkty wysyłane są do klientów w opakowaniach z przetworzonych tworzyw sztucznych, które nadają się do ponownego przetworzenia.

Acer Vero to przy tym sprzęty, które „daje się łatwo rozebrać, naprawić, rozbudować i poddać ponownemu recyklingowi”.

Wśród urządzeń należących do tej linii znalazł się komputer Acer TravelMate Vero w cenie od 3499 zł, którego sercem może być nawet procesor Intel Core i7 11. generacji wspierany nawet przez 16 GB RAM-u z dyskiem SSD o pojemności do 1 TB. Firmy mogą też docenić fakt, iż oprogramowanie pozwala zmienić… logo wyświetlane po jego uruchomieniu.

Kolejnym przykładem takiego urządzenia z linii Acer Vero jest Acer Veriton Vero Mini, czyli kompaktowy komputer stacjonarny z procesorem Intel Core vPro wyceniony na 2799 zł. Jego obudowa składa się w 25 proc. z plastiku PCR, a producent zapewnia takie oprogramowanie dla firmy jak Acer Office Manager czy Acer Control Center.

Acer Veriton Vero Mini class="wp-image-1894391"
Komputer stacjonarny Acer Veriton Vero Mini jest tak mały, że da się go zmieścić za monitorem

Do tego dostępny będzie Acer Aspire Vero z procesorami Intela 11. generacji, który w 30 proc. wykonany został z plastiku pochodzącego z recyklingu. W wersji z układem Core i5-11 będzie sprzedawany w cenie 3199 zł, a model z Core i7-11 w cenie 3649 zł. Oprócz tego w sprzedaży znajdzie się monitor Acer Vero BR277 z wyświetlaczem Full HD oraz liczne akcesoria Acer Vero.

Acer nie zapomina też o graczach

Dla miłośników gier wideo Acer przygotował komputer stacjonarny o nazwie Predator Orion 7000. W tym urządzeniu można będzie znaleźć procesor Intel Core 12. generacji, który będzie współpracował z potężną kartą grafiki (Nvidia GeForce RTX 3090) i aż 64 GB RAM-u.

Miłym dodatkiem jest technologia Intel Killer 2.5G LAN, która priorytetyzuje ruch sieciowy związany z grami. Do tego dochodzi chłodzenie cieczą i obudowa chroniąca podzespoły przed zakłóceniami elektrycznymi i elektromagnetycznymi z przezroczystymi panelami bocznymi z hartowanego szkła.

Predator Orion 7000 class="wp-image-1894394"
Predator Orion 7000 w swoim naturalnym środowisku

Oprócz tego w ofercie firmy pojawiły się projektory i monitory dla graczy (i nie tylko).

REKLAMA

Jeśli chodzi o projektory, to dostępne będą dwa modele gamingowe, czyli Predator GD711 i Predator GM712 oraz laserowy projektor Acer L811 ze wbudowanymi aplikacjami. Acer Nitro XV2 to z kolei monitor WQHD dla graczy z odświeżaniem na poziomie 300 Hz, a 27-calowy Acer CB273U sprawdzi się w pracy.

Do tego dochodzi… 55-calowe biurko gamingowe z linii Predator. Nie zabraknie w nim dodatków takich jak wieszak na słuchawki, a blat może być wykończony warstwą włókna węglowego lub materiałem zastępującym podkładkę pod mysz.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA