1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Xiaomi Pad 5 jest już w sprzedaży. To taki iPad Air, tylko dwukrotnie tańszy

Lokowanie produktu: ZBANX

Nowy tablet Xiaomi Pad 5 kusi nie tylko wyglądem i podzespołami, ale też dobrą ceną. Sprzęt właśnie trafia do sprzedaży.

23.09.2021
15:19
Xiaomi Pad 5 jest już w sprzedaży. To taki iPad Air, tylko dwukrotnie tańszy

Xiaomi Pad 5 to najnowszy tablet chińskiego producenta, zaprezentowany wraz ze smartfonami Xiaomi 11T i 11T Pro. Podczas premiery główną uwagę skupiły na sobie nowe telefony, ale to błąd, bo Pad 5 zapowiada się wyjątkowo interesująco. Możecie o nim myśleć jak o odpowiedniku najnowszego iPada Air, tyle że z Androidem.

Xiaomi Pad 5 przede wszystkim zaskakuje ekranem.

 class="wp-image-1869897"

Mamy tu do czynienia z jedenastocalowym panelem IPS o wygodnych proporcjach 16:10, rozdzielczości 1600 x 2560 pikseli (WQHD+) i bardzo wysokim odświeżaniu 120 Hz. Część osób powie, że panel OLED zapewniłby lepsze kolory, ale to nieprawda, bowiem mamy tu do czynienia z absolutnie topowym wariantem panelu LCD, bowiem działa on w dziesięciobitowej głębi kolorów.

Na rynku nadal jest niewiele urządzeń kompatybilnych z tym standardem, a różnica jest znacząca. Każdy kolor ma 1024 poziomy jasności, a nie 256, jak w typowych wyświetlaczach. Dzięki temu ekran Mi Pada 5 wyświetla łącznie przeszło miliard kolorów, podczas gdy typowe panele mają 16 mln kolorów. Nie jest zatem niespodzianką, że Xiaomi Pad 5 pokrywa paletę barw DCI-P3.

Jasność tego panelu wynosi 500 nitów, a do tego ekran jest wyposażony w technologię True Display, która dostosowuje jasność i temperaturę barwną wyświetlanych treści do warunków otoczenia.

W kwestii podzespołów Xiaomi Pad 5 wypada bardzo dobrze.

 class="wp-image-1869906"

Sercem tabletu jest procesor Snapdragon 860. Jest to nowy procesor pokazany w 2021 r., będący odświeżeniem układu Snapdragon 855 znanego ze sztandarowych smartfonów z 2019 r. Taki układ dysponuje dużym zapasem mocy, a w cenie wynoszącej ok. 1400 zł (o czym za chwilę), jest to rewelacyjna propozycja.

Nie zabraknie też RAM-u, bo w bazowym wariancie mamy 6 GB RAM oraz 128 GB pamięci na dane. Oczko wyżej jest wariant wyposażony w 6 GB RAM oraz 256 GB pamięci. RAM pracuje w standardzie LPDDR4X, a pamięć flash to standard UFS 3.1.

Xiaomi Pad 5 może się też pochwalić systemem czterech głośników stereo wspierających standard Dolby Atmos. Do tego muzyki możemy słuchać poprzez Bleutooth 5.0 ze wsparciem kodeka Hi-Res Audio Wireless. Akumulator tabletu ma pojemność 8720 mAh, co zapewni 16 godzin odtwarzania wideo, a w zestawie nie zabrakło ładowarki oraz przewodu USB-C.

Główna kamerka dysponuje rozdzielczością 13 MP i potrafi nagrywać wideo 4K w 30 kl./s. Z kolei przednia kamerka zrobi zdjęcia selfie w rozdzielczości 8 MP i umożliwi wideorozmowy z jakością 1080p w 30 kl./s Całość jest zamknięta w obudowie o smukłych ramkach, z płaskimi bokami. Grubość tabletu to tylko 6,85 mm, a masa to 511 g.

Xiaomi Pad 5 w świetnej cenie. Gdzie kupić i jak otrzymać za darmo rysik?

 class="wp-image-1869891"

Xiaomi Pad 5 już dziś trafi do sprzedaży. Tablet kupicie na Aliexpress, z wysyłką z Francji. To ważne, bowiem oznacza to, że przesyła jest już w Europie, więc nie trafi na cło. Dostawa powinna zmieścić się w siedmiu dniach roboczych.

Cena Xiaomi Pad 5 na Aliepress jest wyjątkowo korzystna. Wygląda następująco:

Cenę do 30 września dodatkowo można obniżyć kuponem sprzedawcy wynoszącym 12,96 zł dla zamówień powyżej 13 zł, więc Xiaomi Pad 5 jak najbardziej spełnia te warunki. Dodatkowo sto pierwszych osób otrzyma za darmo rysik Xiaomi.

Lokowanie produktu: ZBANX
Najnowsze