1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Analizują zabrudzenia, dozują detergent, oszczędzają prąd i czas. Pralki i suszarki Samsung ze zwrotem na konto do 1000 zł

Lokowanie produktu: Samsung

Nowoczesne inteligentne pralki oraz suszarki wyznaczają nowe standardy intuicyjnej i łatwej obsługi oraz skutecznego prania. Dlatego sprawdzamy, co potrafią najnowsze modele Samsung, biorące udział w korzystnej promocji cashback ze zwrotem na konto nawet do 1000 zł, przy zakupie zestawu pralka i suszarka.

28.09.2021
16:19
Topowe pralki i suszarki Samsung w promocji cashback do 1000 zł

Nowoczesne urządzenia piorące i suszące potrafią być tak zaawansowane, że coraz częściej ich posiadaczowi pozostaje co najwyżej włożyć pranie do bębna. Sensory nowych pralek automatycznie dobierają ilość wody i detergentu. Maszyny wysyłają powiadomienia o zakończonym praniu na smartfon. Pralki przekazują informacje o parametrach prania do suszarek. Sprzęty są możliwe do zdalnego włączenia i wyłączenia telefonem. Do tego same analizują poziomy zabrudzenia, a także podsuwają spersonalizowane ustawienia z myślą o konkretnym gospodarstwie domowym. To wszystko zaledwie początek listy rozróżniającej współczesne pralki i suszarki na nowe oraz nowe i nowoczesne. Bo co to właściwie oznacza, nowoczesna pralka lub nowoczesna suszarka?

Co powinna potrafić nowoczesna pralka w 2021 r.? Przede wszystkim musi inteligentnie dopasowywać się do użytkownika.

Pod koniec 2020 r. Samsung wprowadził spore zmiany na przednich panelach wybranych pralek i suszarek z najnowszej linii. Innowacyjny wygląd zyskały między innymi modele WW90T986ASH oraz DV90T8240SH. Klasyczne przyciski funkcji dodatkowych zniknęły, zastąpione panelem elektronicznym. Na swoim miejscu zostało w zasadzie wyłącznie pokrętło. To widoczny gołym okiem efekt przeniesienia pralek i suszarek do środowiska AI Control, z inteligentną personalizacją ustawień oraz rekomendacją programów. Co to oznacza w praktyce, dla zwykłego użytkownika?

 class="wp-image-1842652"
Nowy przedni panel w pralkach AI Control Samsunga. Interfejs sam dostosowuje się do użytkownika

Urządzenia piorące Samsung AI Control uczą się preferencji użytkowników, a następnie na podstawie tej analizy wyciągają pierwsze wnioski już po pięciu cyklach prania. Po 25 cyklach menu pralki lub suszarki staje się w całości dopasowane do danego gospodarstwa domowego. Inteligentna pralka AI Control korzysta z wielu czujników, by właściwie dopasować parametry cyklu prania. Dzięki sensorom wagi wsadu i stopnia mętności wody najnowszy model Samsunga potrafi dopasować parametry prania do tego, co wrzucamy do bębna.

Jeśli nie wiemy jakiego trybu użyć, program Pranie optymalne korzysta z sensorów wagi, zabrudzenia oraz automatycznego dozowania proszku i płynu, dobierając możliwie bezpieczne dla tkanin i skuteczne parametry prania. Dosłownie, wrzucasz i zapominasz. Nowoczesna pralka taka jak WW90T986ASH sama pobierze sobie ze zbiorników to, czego jej aktualnie potrzeba. Nie ma więc mowy o przesadzeniu z detergentem, niedokładnym czyszczeniu czy zbyt krótkim płukaniu. Cel to zawsze tak optymalne i skuteczne pranie, jak to tylko możliwe, które równocześnie oszczędzi zbędne litry wody i energię.

 class="wp-image-1842649"
Nowoczesne pralki same najlepiej wiedzą, ile potrzebują proszku i płynu, a także kiedy czyścić pojemniki na detergenty

Integracja ze smartfonem to więcej niż bajer. Dowód? Pokaż mi jak włączyć czyszczenie bębna w swojej pralce.

Urządzenia Samsung takie jak WW90T986ASH są w pełni zintegrowane z naszymi telefonami, korzystając z wbudowanych modułów WiFi. Oznacza to, że pozostajemy w łączności z naszą pralką, nawet, gdy nie ma nas w domu. Chcemy uruchomić pranie siedząc w pracy albo zatrzymać je, ponieważ okazało się, że spędzimy więcej czasu na mieście? Kilka klików w aplikacji SmartThings dostępnej na Androida oraz iOS i gotowe. Aplikacja na telefon to jednak coś znacznie więcej niż tylko wygodne start/stop na odległość.

Nasze nowoczesne pralki i suszarki posiadają wiele funkcji, o istnieniu których kompletnie zapominamy. Mam tutaj na myśli zwłaszcza funkcje konserwacyjne, jak np. czyszczenie bębna. Natomiast darmowa aplikacja SmartThings pełni rolę asystenta, który nie tylko przypomina by od czasu do czasu zadbać o własny sprzęt, ale pozwala uruchamiać programy konserwacyjne bezpośrednio przez telefon. Na przykład Czyszczenie bębna+. Jeden dotyk palcem po ekranie telefonu i gorąca woda pojawia się w bębnie pralki, usuwając bakterie powodujące nieprzyjemny zapach, pozostałości po proszku i płynie, brud, a w skrajnych sytuacjach nawet pleśń, wykorzystując do tego bardzo szybkie wirowanie. Jak wynika z niezależnych badań Intertek, taki cykl eliminuje do 99 proc. bakterii w urządzeniu oraz – co szczególnie ważne – oczyszcza kołnierz oraz drzwi pralki.

 class="wp-image-1842646"
Aplikacja SmartThings nie tylko informuje o zakończeniu prania, ale także pozwala je zdalnie inicjować, sugeruje czynności konserwacyjne oraz posiada rozbudowany dziennik

Integracja z aplikacją ma poważne długofalowe korzyści. SmartThings oferuje wbudowany dziennik prania i suszenia Home Care Wizard. W nim nie tylko zobaczymy listę wykorzystanych programów w ujęciu czasowym, ale także zużycie energii. Będziemy wiedzieć, jak kształtują się dodatkowe koszty, co pozwoli na ich ograniczenie, np. poprzez odkładanie do prania większej liczby konkretnych tkanin. Warto poświęcić chwilę na analizę takiego dziennika, bo użytkownik może się z niego dowiedzieć naprawdę wiele, zmieniając swoje codzienne nawyki. Co nie jest bez znaczenia przy galopujących cenach energii.

Energooszczędność to zresztą słowo klucz, gdy spojrzymy na możliwości nowoczesnych pralek oraz suszarek z wyższej półki.

Jako fanowi technologii z przekroczoną 30-tką na karku, podoba mi się unikalna w skali całego rynku funkcja EcoBubble. Pralki takie jak WW10T504DAE czy WW8NK62E0RW posiadają specjalny generator do tworzenia piany z detergentu, która następnie jest wtłaczana do bębna z wykorzystaniem setek otworów. Taka piana powstaje już na początku cyklu prania, nie wymaga to ciepłej wody w bębnie, co ogranicza zużycie energii i czyści ubrania nawet w niskich temperaturach. Aktywna piana skuteczniej radzi sobie z zabrudzeniami, a do tego świetnie idzie w parze z delikatnymi materiałami. Dzięki rozwiązaniom takim jak EcoBubble nowe pralki Samsung oferują klasę efektywności energetycznej A. Patrzę na naklejkę na własnej pralce i robi mi się jakby smutniej.

 class="wp-image-1842655"
Z setek otworów bębna Q-Drum wydobywa się piana, która wcześniej powstaje w oddzielnej komorze pralki. Sam bęben działa jednocześnie w dwóch kierunkach

Pozostając przy energii, nowoczesne suszarki również mogą się skutecznie przyczynić do domowych oszczędności. Weźmy model DV90T5240AE. Sprzęt został wyposażony w pompę ciepła, co ma gigantyczne przełożenie na jego wydajność. Suszarka otrzymała najwyższą klasę A+++.

Co daje użytkownikowi taki zestaw pralka i suszarka? 

Energooszczędność to nie jedyny element, który łączy pralki i suszarki Samsung. Najnowsze urządzenia tj.  inteligentna pralka i suszarka z serii AI Control komunikują się ze sobą przez sieć bezprzewodową. Pralka wysyła dane o wybranym programie bezpośrednio do suszarki, dzięki czemu nie musimy jej instruować, jakie tkaniny wkładamy i jak się z nimi obchodzić. To znaczące ułatwienie obsługi dla użytkownika, który zawsze ma pewność, że suszarka odpowiednio zadba o jego ubrania.

Duet pralka i suszarka to także oszczędność miejsca w mieszkaniu oraz oszczędność cennego czasu, ponieważ nie musimy rozkładać klasycznej suszarki, żarłocznie pożerającej wolną przestrzeń, na której odzież schnie później godzinami. A przecież do tego dochodzi sam proces rozwieszania. Do tego funkcja Bez zagnieceń w takich modelach jak DV80T6220LH sprawia, że część odzieży możemy od razu na siebie założyć, bez sięgania po żelazko. Z kolei ubrania takie jak np. zapinane koszule mają mniej zagnieceń, przez co szybciej je wyprasujemy.

Za wyższą cenę topowych pralek oraz suszarek dostajemy możliwości premium, które mają znaczenie.

Wcześniej wspomniana pompa ciepła, technologia EcoBubble, program Pranie optymalne samodzielnie dobierający parametry prania czy pomocna aplikacja na telefon to tylko nieliczne z funkcji, gdy spojrzymy na długą listę możliwości premium urządzeń Samsung do prania i suszenia. Mnie szczególnie podobają się dodatkowe drzwi AddWash, pozwalające dodać zapomniane ubrania już w trakcie prania, bez zatrzymywania całego procesu i bez otwierania głównych drzwi. Wystarczy, że temperatura wody nie będzie wyższa niż 50 stopni. Tak proste, a tak praktyczne.

 class="wp-image-1842658"
Topowe pralki pozwalają dodać pranie do bębna nawet, gdy cykl już się rozpoczął, dzięki drzwiczkom AddWash.

Dzięki pralkom i suszarkom z górnej półki zyskujemy również czas. Pralki QuickDrive takie jak WW90T954ASX wykonują cykl prania z pełnym załadunkiem nawet w 39 minut. To pochodna wielu wykorzystanych jednocześnie technologii. Przykładowo, dzięki EcoBubbe maszyna przygotowuje czyszczącą pianę, bęben Q-Drum porusza się nie tylko w kierunkach góra-dół, ale również przód-tył, z kolei inteligentne sensory ustrzegą nas przed wykorzystaniem zbyt dużej ilości wody albo detergentu. Osoby ceniące sobie własny czas docenią również suszarki takie jak DV80T5220TW, z trybem szybkiego suszenia wsadu do kilograma w ciągu zaledwie 35 minut.

Wybrane suszarki Samsung z programem Airwash już w 40 minut odświażąją ubrania, rozprawiając się z nieprzyjemnymi zapachami. W sam raz po wizycie w mieszkaniu palacza. Z kolei program Higiena skutecznie dezynfekuje odzież, według badań Intertek usuwając do 99 proc. znajdujących się na niej bakterii, bez użycia wody czy detergentu.

Topowe pralki i suszarki nie muszą być potwornie drogie. Samsung oferuje promocję cashback na najnowsze modele.

 class="wp-image-1873011"

Kupując określoną pralkę lub suszarkę z oferty Samsung, można teraz zaoszczędzić niemałe pieniądze. Dzięki promocji cashback za zakup takiej pralki otrzymamy z powrotem na konto do 500 zł. Oszczędność jest jeszcze większa, jeżeli zdecydujemy się na zakup zestawu pralka oraz suszarka. W przypadku takiej konfiguracji otrzymamy zwrot aż do 1000 zł.

Promocja cashback dotyczy produktów z portfolio pralek, suszarek i pralko-suszarek Samsung. Wystarczy kupić wyszczególnione urządzenie w dowolnym sklepie, zebrać dokumenty stanowiące dowód zakupu, wysłać je Samsungowi, zostawić opinię o produkcie na wskazanej regulaminem witrynie internetowej i możemy oczekiwać zwrotu środków na konto. Promocja cashback trwa od 6.09.2021 do 17.10.2021 lub do wyczerpania puli przeznaczonej na zwroty. Pełen regulamin promocji znajdziecie w tym miejscu.

Organizatorem promocji jest Samsung Electronics Polska sp. z o.o. Lista modeli, wartość poszczególnych zwrotów oraz szczegółowe zasady promocji dostępne na pralki.samsung.pl.

Szczegóły promocji na stronie www.pralki.samsung.pl

Lokowanie produktu: Samsung
Najnowsze