REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Oppo Reno6 i Reno6 Pro wyprzedziły nowego iPhone'a. To jest wideorewolucja

Oppo znów wyprzedziło Apple’a. Tym razem szybciej od rywala wprowadzając tryb portretowego wideo, który jest najważniejszą nowością w nowych telefonach – Oppo Reno6 i Oppo Reno6 Pro.

09.09.2021
15:30
Oppo Reno6 i Reno6 Pro wyprzedziły nowego iPhone'a. Mają tryb portretowego wideo
REKLAMA

Patrząc na nowe Oppo Reno, zwłaszcza na model 6 Pro, można poczuć przemożne dejavu. W końcu między premierami 4, 5 i 6 generacji minęło tak niewiele czasu, że ktoś nieśledzący nowinek technologicznych ma pełne prawo nie nadążać.

Mimo tego jednak, że wizualnie nowe Oppo Reno6 niewiele różnią się od poprzedników, to oba telefony doczekały się znaczącego ulepszenia podzespołów, zwłaszcza tych odpowiedzialnych za robienie zdjęć i nagrywanie wideo.

REKLAMA

Oppo Reno6 i Oppo Reno6 Pro wyglądają podobnie, ale to nowa jakość.

Prawdę mówiąc, z tej dwójki o wiele bardziej podoba mi się tańszy Oppo Reno6, z jego płaskimi pleckami i ekranem, oraz aluminiowymi ramkami przywodzącymi na myśl iPhone’a 12 Pro. Oppo Reno6 jest też ciut mniejszym z dwójki, mając ekran o przekątnej 6,4” i mierząc 7,59 mm grubości. Oppo Reno6 Pro nie jest jednak dużo większy, mają ekran o przekątnej 6,55” i grubość 7,99 mm. Obydwa wyświetlacze wykonano w technologii AMOLED. Obydwa mają rozdzielczość 2400 x 1080 px i częstotliwość odświeżania 90 Hz, choć wyświetlacz wariantu Pro jest nieco jaśniejszy.

Oppo Reno6 i Oppo Reno6 Pro class="wp-image-1852027"
Oppo Reno6 i Oppo Reno6 Pro

Obydwa smartfony zostały powleczone powłoką Oppo Reno Glow, imitującą krystalizujące się płatki śniegu. Zależnie od kąta padania światła powłoka emituje delikatny blask, a jej tekstura jest – tak mówi Oppo – o 30 proc. usprawniona względem poprzedniej generacji. Obudowy obydwu smartfonów pokryte tą powłoką mają też nie zbierać odcisków palców, co zawsze jest mile widziane. Oppo mówi, że Oppo Reno6 i Oppo Reno6 Pro zostały zabezpieczone przed zachlapaniem, lecz tylko wariant Pro spełnia normę IPX4, która potwierdza to oficjalnie.

Wewnątrz tej obudowy czekają odświeżone względem poprzedniej generacji podzespoły.

W modelu Oppo Reno6 mamy do czynienia z nowym procesorem MediaTek Dimensity 900, wspieranym przez 8 GB RAM-u i 128 GB miejsca na dane. Całość zasila akumulator o pojemności 4300 mAh, ładowany przewodowo przy użyciu super-szybkiej ładowarki SuperVOOC 2.0 o mocy 65W.

Oppo Reno6 class="wp-image-1852042"
Oppo Reno6

Oppo Reno6 Pro z kolei oferuje procesor Qualcomm Snapdragon 870, połączony z 12 GB RAM-u i 256 GB miejsca na dane. Podzespoły zasila akumulator o pojemności 4500 mAh, również ładowany z mocą 65W. Niestety nawet droższy z modeli pozbawiony jest ładowania bezprzewodowego.

Oppo Reno6 Pro class="wp-image-1852045"
Oppo Reno6 Pro

W Oppo Reno6 i Oppo Reno6 Pro obecna jest za to opcja Oppo RAM+, pozwalająca uzupełnić RAM o dodatkowe Gb pamięci ROM. Płynność działania nie powinna zatem stanowić problemu, nawet jeśli korzystamy z wielu aplikacji jednocześnie.

Nowa era filmowania w telefonach Oppo.

Najważniejsze nowości znajdują się jednak na pleckach obydwu smartfonów i nie mówię tu o błyszczącej powłoce, lecz aparatach.

Oppo Reno6 oferuje aparat główny o rozdzielczości 64 Mpix, działający w trio z aparatem 8 Mpix i obiektywem ultrawide, oraz aparatem macro 2 Mpix. Przedni aparat ma zaś 32 Mpix.

 class="wp-image-1852030"
Ładowanie SuperVOOC 2.0

Oppo Reno6 Pro z kolei wyposażono w nowy sensor Sony IMX766, który widzieliśmy chociażby w topowym Oppo Find X3 Pro. Ma on rozdzielczość 50 Mpix i współpracuje z trzema dodatkowymi sensorami: 16 Mpix z obiektywem ultrawide, 13 Mpix z teleobiektywem oraz aparatem macro 2 Mpix. Przedni aparat ma 32 Mpix.

Prócz nowego toru optycznego Oppo Reno6 i Oppo Reno6 Pro zyskały szereg usprawnień po stronie oprogramowania. Najważniejszym z nich jest funkcja Bokeh Flare Portrait Video, czyli tryb portretowy działający podczas nagrywania wideo. Tak jak w przypadku zdjęć, telefon w czasie nagrywania rozmywa tło i światło w czasie rzeczywistym, tworząc iluzję, jakby nagranie powstało przy użyciu „dużego” aparatu z obiektywem o płytkiej głębi ostrości. Jak działa to w praktyce, możecie zobaczyć w naszym unboxingu nowych Oppo Reno na Spider’s Web TV:

Tym samym Oppo może się chwalić, że miało nową funkcję w swoich telefonach przed iPhone’em, bowiem tryb portretowy w wideo ma być jedną z ważniejszych nowości w nowych smartfonach Apple’a. Te jednak ujrzą światło dzienne dopiero za tydzień, więc ten wyścig Oppo wygrało.

Przedsprzedaż Oppo Reno6 i Oppo Reno6 Pro rusza już dziś.

Oppo Reno6 został wyceniony na 2499 zł, zaś Oppo Reno6 Pro kosztuje 3699 zł. Czy to dużo, czy mało – na to pytanie odpowiemy dopiero w pełnych recenzjach, gdy dobrze przetestujemy oba telefony.

REKLAMA
 class="wp-image-1852036"

Tymczasem już dziś można składać zamówienia i liczyć na dodatkowe bonusy. Kupując Oppo Reno6 w przedsprzedaży gratis dostaniemy słuchawki Oppo Enco Free2 oraz pakiet ochrony ekranu obowiązujący przez rok. Decydując się na Oppo Reno6 Pro otrzymamy zaś w zestawie znakomite słuchawki Oppo Enco X oraz roczny pakiet ochrony ekranu. Jako że Oppo jest oficjalnym partnerem klubu FC Barcelona, klienci decydujący się na zakup w będą mogli w dniu premiery otrzymać wyjątkowy prezent – oryginalną, personalizowaną koszulkę FC Barcelona.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA