REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Budzik w telefonie zawiódł i zaspałeś? Tym razem winę możesz zrzucić na Google’a

Użytkownicy aplikacji Google Zegar informują, że ta zaczęła zapominać uruchamiać ustawione przez nich alarmy. To domyślna aplikacja zegara i budzika w telefonach Pixel oraz wielu innych urządzeń z systemem Android.

04.09.2021
14:37
nie działa budzik w telefonie
REKLAMA

Budzik w telefonie to prawdopodobnie jedna z najważniejszych zainstalowanych w nim aplikacji. Jestem przekonany, że liczba użytkowników codziennie polegających na nim, by nie spóźnić się do pracy lub szkoły składa się co najmniej dziewięciu cyfr. To też relatywnie prosta aplikacja, nietrudno więc zakładać, że będzie zawsze niezawodna.

REKLAMA

Tymczasem w mediach społecznościowych pojawiły się pierwsze skargi użytkowników telefonów Pixel, a także kilku innych producentów. Aplikacja nie uruchamia ustawionych przez użytkowników alarmów, choć wyświetla później informacje o tym, że użytkownik alarm przegapił.

Nie działa budzik w telefonie. Informuje o pominiętych alarmach. To błąd w Google Zegar.

REKLAMA

Przyczyna problemu nie jest jasna. Niektórzy nawet zdecydowali się sprawdzić co się dzieje gdy alarm ma wybrzmieć, ustawiając go na za minutę i obserwując telefon. Według ich relacji ekran w telefonie rozświetla się i na tym koniec. Nic nie dzwoni, nie wyświetla się żadne powiadomienie. Nie jest jasne też, dlaczego u jednych użytkowników problem występuje, u innych wszystko działa, jak należy. Prawdopodobnie nie wszyscy korzystają z tej samej wersji aplikacji, jednak tego nie udało się jeszcze ustalić.

W każdym razie Google potwierdził, że problem występuje – o czym świadczy ten wpis serwisowy. Pozostaje więc czekać na łatkę, a w międzyczasie rozważyć wykorzystanie innego urządzenia do wybudzania ze snu czy błogiej drzemki.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA