REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Rezygnacja z Netflixa. Jak wyłączyć konto i anulować subskrypcję?

Jeśli chcecie przypomnieć sobie, jak żyło się w czasach oglądania „Szklanej Pułapki” siódmy raz z rzędu o 20:00 w filmowe wieczory na TVN i zrezygnować z  Netflixa, podpowiadamy, jak to zrobić. Choć ciężko w to uwierzyć, istniał kiedyś świat bez telewizji na żądanie i bez Netflixa. I mimo iż wydają się to zamierzchłe czasy, Netflix wszedł na polski rynek zaledwie 5 lat temu.

21.09.2021
8:33
Rezygnacja z Netflixa. Jak wyłączyć konto i anulować subskrypcję?
REKLAMA

Jak zrezygnować z Netflixa, kiedy mam go dość

REKLAMA

Chcąc zrezygnować z Netflixa, możemy zrobić to tylko z poziomu strony internetowej - robiąc to w aplikacji na telefonie i tak zostaniemy przekierowani do przeglądarki, natomiast w telewizorze w ogóle nie mamy takiej opcji. Aby znaleźć informacje dotyczące subskrypcji, musimy odszukać naszą ikonkę profilową (to śmieszne zdjęcie przedstawiające jakąś postać z naszego ulubionego serialu). Najeżdżając na tę ikonkę, rozwiniemy menu opcji - jedną z nich będzie konto. To w tej zakładce znajdują się informacje dotyczące naszych płatności, danych i kontroli rodzicielskiej. Na samej górze jest też duży szary przycisk z napisem anuluj członkostwo. Wyjątkowo łatwe do znalezienia.

Jak usunąć konto Netflix?

Aby usunąć konto na Netflixie, wystarczy kliknąć wspomniany przycisk anuluj członkostwo. Wówczas na ekranie pojawią się dwa panele. Pierwszy - proponujący przejście na niższy i tańszy pakiet – jest tam, aby jednak przekonać nas do nieusuwania konta. Drugi panel to już potwierdzenie anulowania konta. Dostaniemy wówczas informację dotyczącą daty bieżącego okresu rozliczeniowego, do końca którego możemy jeszcze korzystać z platformy.

Netflix - anulowanie subskrypcji 

Teoretycznie nasze konto na Netflixie nie jest usuwane, a jedynie anulowane. Całkowite usunięcie go następuje dopiero po 10 miesiącach od daty anulowania subskrypcji, dlatego jeśli w tym czasie postanowimy odnowić członkostwo, nasze konto będzie wyglądało jak wcześniej - ulubione tytuły, preferencje i sugestie dotyczące filmów oraz szczegółowe dane konta pozostaną niezmienione. Jeśli jednak nie chcemy, aby Netflix przetrzymywał dane na nasz temat przez prawie rok, możemy skontaktować się z nimi mailowo na adres podany na tutaj: Kasowanie, usuwanie i zachowywanie informacji i poprosić o wcześniejsze usunięcie konta. Musimy jedynie pamiętać, by użyć tego samego adresu email, którym logujemy się na nasz profil. 

REKLAMA

Nie musisz rezygnować zupełnie. Jak zmienić pakiet Netflix?

Usunięcie konta na Netflixie jest procesem odwracalnym, jednak wydaje się ostatecznością. Jeśli chcemy zrezygnować z naszego konta, bo za dużo płacimy za subskrypcję, możemy rozważyć po prostu zmianę pakietu. Musimy ponownie wejść w nasze konto i znaleźć opcję zmień plan. Tam pokaże się nasz dotychczasowy pakiet oraz inne możliwości subskrypcji. Wśród nich znajduje się pakiet podstawowy za 34 zł miesięcznie, który obejmuje korzystanie z Netflixa na 1 urządzeniu i niestety nie w jakości HD. Pakiet standardowy kosztuje 43 zł i pozwala na jednoczesne oglądanie filmów w jakości HD na 2 urządzeniach. Pakiet premium to najdroższa opcja, jednak pozwala na korzystanie z 4 urządzeń na raz oraz gwarantuje jakość filmów Ultra HD.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA